Diskusné fórum

xenony

Autor Správy

Re: xenony

Ale Branko, keby si mal poznal, tak by si vedel, ze nielenze nie som na FakeBuke-u ale pre mna to je ako yeti. Okolo mna sa o tom rozprava, ja so ho nevidel... smile Pises, ze zivotnost LEDov budes moct zreferovat neskor. No, len aby sa dovtedy na Xenony nezabudlo uplne! Navrhujem zalozit iniciativu s nazvom: Neberte nam Xenon. Ono, on nam teoreticky zostane v Mendelejovej tabulke chemickych prvkov. Tento vzacny plyn bude velmi vzacny. smile

Naopak, mam obavy, ze sa rozsiria LASERove svetlomety, ako v pripade moderej vrtule i8. Tie fakt vypaluju sietnicu s dosvitom az 600m...

05.02.2015 14:49

Re: xenony

no ja len dufam,ze sa k laseru nedostaneme a ostaneme radsej pri vybojkach (nemusi to byt nutne xenon)resp. LED. a o par rokov sa snad vratime naspat k obycajnemu zltemu svetielku(ako obrysove svetlo) len preto, ze na celom prednom skle budeme mat perfekty farebny noktovizor. to by bolo asi najlepsie (BMW to uz robi,ale len infrared). to sme ale dost znacne odbehli od temy.

05.02.2015 15:39

Re: xenony

Ahojte, mam zas otazku. Vsimol som si na mojom Legu 2007 posledne dni, ze mi ked sa zotmie svietia xenony nejako na blizko. A asi 2x po nastartovani som si vsimol na stene pred autom, ako "idu" svetla hore, hned na to dole a tam aj ostanu.

Viete poradit, co kuknut ako prve? Zatial som vobec nemal cas sa tym zaoberat, ale idu dni volna, by som to nejako pokukal.

Dakujem za kazdu radu. Dik.

Mx.

24.03.2016 09:57

Re: xenony

Ahojte, tak problem, ze by sa mi zdalo ze to svieti nizko sa mi uz potom nezdal, akurat teraz robi taku vec, ze nastartujem, vsetky kontrolky zhasnu, ale tak po 2 minutach jazdy sa rozsvieti ta oranzova kontrolka pre svetla, ze maju poruchu, asi tak na 2 minuty /nemeral som cas/ a potom to zhasne, po kazdom startovani.

Stretli ste sa s tym uz? Co by to mohlo byt? Vadny senzor na naprave alebo co?

diky za rady, Milox

19.04.2016 11:22

Re: xenony

Caute, vie niekto ako dostat xenony do defaultu po vymene senzoru pri naprave. Skusal som podla tohoto http://forums.sidc.co.uk/topic/158781-headlamp-levelling-warning-light/ ale nejako sa mi to nezda, ze by nieco spravilo. Mam Lego 2007. Diky.M.

15.06.2016 15:54

Re: xenony

Reakcia na príspevok od používateľa miloxko:

19.04.2016 11:22

Ahojte, tak problem, ze by sa mi zdalo ze to svieti nizko sa mi uz potom nezdal, akurat teraz robi taku vec, ze nastartujem, vsetky kontrolky zhasnu, ale tak po 2 minutach jazdy sa rozsvieti ta oranzova kontrolka pre svetla, ze maju poruchu, asi tak na 2 minuty /nemeral som cas/ a potom to zhasne, po kazdom startovani.

Stretli ste sa s tym uz? Co by to mohlo byt? Vadny senzor na naprave alebo co?

diky za rady, Milox

Ahoj, myslím, že sa mi začína diať to isté, v týždni sa mi 2x stalo, že sa rozsvietila kontrolka a cca za 5min. sama od seba zhasla, na výške svietenia sa mi nezmenilo nič. Predpokladám že si menil senzor na náprave, je to tak? Ako ten senzor vyzerá? Díky za každé info.

16.06.2016 16:58

Re: xenony

Ahoj, tak ked pises tak uz urobim to co som chcel davno, spravit k tomu nejaky pokec.

Takze najprv som precital nejake fora, je toho celkom dost, uzitocne pre mna boli tieto dva linky

http://forums.sidc.co.uk/topic/158781-headlamp-levelling-warning-light/ postup na inicializaciu/reinicializaciu nastavenia svetiel https://www.dropbox.com/s/1hvcnal8eghj6iu/G8150BEV11_620.pdf v tabulke bod 8

Na to aby si zistil, ktory senzor je dobry/zly toho vela netreba. Treba na to multimeter, 3 pin PC konektor z pocitaca /asi ventilator/, asi meter trojzily.

Podla schemy som si spravil predlzeny kabel, aby mi stacilo dat dole len koleso na parkovisku, rozpojil som senzor od kabelaze, do senzora som vopchal konektor s dlhym kablom, pripojil zdroj 5,2V a zacal som merat tak ako je v tom PDF.

Zly senzor mi pisal stale 5,2V, teda bez odporu, nech som tym ramenom pohol kdekolvek, zadny dobry daval v polohe na aute asi 3,4V ak si dobre pamatam. Takze predny zly, zadny dobry /staci dat dole koleso a rozpojit konektor/.

Novy pouzity som zohnal z forestra XT, samotny senzor je ten isty, akurat packa na nom bola ina, ale tu som pouzil moju z lega. Po znovuodtestovani so spravne osadenou packou mi to pekne menilo na multimetri volty ako som s nou hybal.

Vymenil som samotny predny senzor do povodneho plechu na uchytenie, tak ako aj vsetko ostatne je z lega, len ten ciernobiely senzor je z forestra. A cuduj sa svete, chyba sa odvtedy neobjavuje. Kedze je vonku dlho vidno nebol som s tym este v noci, ten postup na reinicializaciu som spravil, ale svetla sa nepohli ako sa mali, tak neviem. Buduci tyzden chcem ist ku kamosovi na regloskop to kuknut.

Dufam ze pomohlo. mx.

senzor

senzor

senzor-piny

senzor-piny

senzor-konektor

senzor-konektor

zapojene

zapojene

predlzovacka

predlzovacka

zapojenie

zapojenie

17.06.2016 10:56

Re: xenony

Díky za rozsiahly návod ako na to, ale pre mňa je elektrika španielska dedinasmile Olej, filtre, sviečky, kotúče a doštičky vymením bez problémov, ale toto by som asi potreboval aspoň raz vidieťsmile Ale aj tak vďakasmile

19.06.2016 19:41

Re: xenony

Pozerám, že si z BB, to nie je až tak ďaleko odo mňa. Ak by si s tým ešte išiel niečo robiť, tak daj vedieť, možno by som dobehol.

19.06.2016 19:45

Re: xenony

Ahoj, elektrikar nie som ani ja, ale vyrobit taky predlzovak nie je vobec ziaden problem. Ak by si potreboval, tak rad pomozem ked pojdes okolo BB. Ja to uz rozoberat nebudem, uz len tu vysku svetiel skorigovat potrebujem. Mx.

20.06.2016 13:58
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101