Diskusné fórum

Legacy - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Vďaka za odpoveď. No takže s tým dieselom som sa trošku sekol (od ktorého roku začali vyrábať diesel?) Postupne si to tu preštudujem ohľadom motorov 2.0 a 2,5 (prípadne 3.0) a aj lpg do nich. Ešte by ma zaujímalo ako je to s cenou nd. dielov a servisu v porovnaní s koncernom VW, prípadne Mazdou (aj nad tými trošku uvažujem, peniaze robia tiež svoju rolu...). Hlavne všetko bude závisieť čo bude v ponuke a v akom stave to bude.

22.02.2016 18:25

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Caute. Vedeli by ste mi niekto poradit,respektive nepoznate niekto toto auto. http://subaru-legacy-wagon.autobazar.eu/20-d-id7454327.html Celkom sa mi pozdava cena az velmi priazniva len subaru som este nemal tak sa trosku obavam servisu a kedze toto je diesel tak nad tym 2x premyslam ci vobec do toho ist. Popripade nenasiel by sa tu niekto kto sa vyzna a siel by sa somnou na neho pozriet? Dik za info a vsetky rady. smile

29.02.2016 11:11

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

No takze takto: bol som ho dnes pozriet. Motor za studena chvilu po nastartovani klepal par sekund 3-4 no zevraj auto tam stoji ze normalka. Dali sme jazdu vsetko ok dokonca by som povedal ze som tym auto ostal uneseny ALE nemozem sa zbavit takeho cudneho pocitu z toho motora. Zevraj bol meneny koli vyrobnej vade ktoreu mali tieto dvojlitre a vsetko to je v servisnej knizke.A este ked som mal zaradenu 4-ku a trosku jemne pridaval tak bolo pocut uplne len chvilu ako keby sustanie take uplne tiche alebo neviem k comu by som to prirovnal mozno retaz o nieco alebo taky nejaky zvuk. Ale to som musel velmi pozorne pocuvat aby som to pocul. Mam z toho zmiesane pocity,prvy krat som jazdil na diezli boxer chcem vas preto poprosit samozrejme ze za odmenu po dohode,vie sa mi odtisl niekto ozvat kto sa tomu fakt ze rozumie a siel by sa tam so mnou pozriet este raz popripade nejaka diagnostika alebo zvuky motora ci je vsetko ok?? Nasla by sa taka dobra dusa co by somnou chvilu postracala cas ?

29.02.2016 18:25

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

už sa tu o tom viac krát písalo, tieto motory naozaj mali problémy a mnohé bolo treba meniť. ak bol menený za ten istý (emisná norma euro IV) je pravdepodobné že sním budú neskôr problémy, euro V a VI by už mali byť OK. sám teraz jazdím boxer diesel euro V a zatiaľ šlape, ale nemám najazdené veľa km... každopádne na tieto legacy mám slabosť a auto vyzerá pekne, dôkladne by som si oťukol motor a ak nieto kto sa vtom vyzná povie že je v dobrom stave, neváhal by som :)

29.02.2016 18:42

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Pekny den vospolok. uvazujem nad kupou legacy a kedze s touto znackou memam ziadne skusenosti obracia sa na Vas s prozbou o radu vo forme "co by som mal pred kupou vediet" smile<br> Mnou vyhliadnute kusky:

1 2

Vopred velmi pekne dakujem

14.03.2016 18:50

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Dobrý deň prajem, Rozmýšľam nad výmenou svojho súčasného auta a jedným z kandidátov je aj Legacy vo verzii sedan s motorom 2.0R (121kW) alebo 2.5i (121kW). Auto by jazdilo na LPG - buď už tak kúpené alebo dorobené. Prečítal som všetkých 38 predošlých strán tohto vlákna a napriek tomu (práve preto? :) ) mám pár otázok:

  • Vyberám ročník 2005-2006. Je v tomto prípade môj rozpočet 5000E dostatočný alebo je to málo?

  • Dosť ma vyľakala cena za repas ventilov u 2.0 16V (1000E ?)

  • 2.5 je vraj na plyn vhodnejší, ale žerie olej - aká je šanca, že sa to v týchto ročníkoch vyskytne a koľko stojí prekrúžkovanie?

  • Ako je na tom Legacy s koróziou? Výfuk mi hnije na aute aj teraz - to nie je problém. Čo ostatné časti auta? Skúšal niekto z vás nerezový výfuk?

  • Je niekto z vás ochotný napísať náklady na servis? (výmena oleja v motore, diff., prevodovke). Ako dlho vám trvá výmena žiarovky v prednom svetle?

Ďakujem za odpovede

MJ

03.05.2016 20:10

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Mám 2.5i sedan, olej to žerie. U mna je to tak 1l na 6000km ale lejem výlučne 5W40. Pri preferovanom 5W30 by človek dolial aj 2x tolko. Liať sa podla príručky môže kludne aj 10W50, čo na zimu už neodporúčam, tam treba 5W40

Mna momentálne čaká výmena tesnení pod hlavami, už na oboch stranách slzí olej, to je asi tiež asi slabina - je toho dosť na Googly pod pojmom "oil leak", to ma bude stáť cca 500€ vrátane repasu hláv.

Na aute som natočil cca 85000km, čiže z toho nerobím žiadnu drámu, korozia tradične výfuk, inak si myslím že kasna je na tom velmi dobre čo sa týka korozie. Výfuk z nerezu plánujem tak 3 roky len som darebný - ale chcel som riešiť hlavne zvody po KAT.

Výmena žiarovky je jednoduchá záležitosť, ale ja mám H7 a sú verzie kde je xenon, ale nemalo by to byť o nič náročnejšie. Na jednej strane trochu zavadzá baterka + hrdlo nádržky ostrekovačov, na druhej strane je zasa plastové potrubie vedúce k vzduchovému filtru

Výmena oleja, kupim 5l+1l na dolievanie + filter = 45€, oleje do diferákov treba 2l = 15€, u mna olej do AT - menil som 5l (špecifikácia Dexron III) + filter = 35€ + 10€. Rozvody 3ks kladky po 20€, remen 30€, napínacia kladka 60€, vodná pumpa 60€ = s robotou 250€

Inak štandardne budú hnevať emisie (lambda sondy) respektíve iné patálie, ktoré budú mať vplyv na problém s emisiami

Tvoj rozpočet pri tom ročníku stačí tak na predfacelift = 03-06, na facelift 06+ to je málo. Keby som chcel za každú cenu LPG tak beriem radšej 2.5i

Inak ak by si nejazdil cukačky tak to vie urobiť krásnu spotrebu, ja teraz pravidelne točím MT, čo je pre mna z domu cca 280km a zrovna teraz som meral spotrebu podla dotankovania a vošlo mi tam 22,28l čo je krásnych cca 8l/100km a to po D1 idem na tempomat 140km/h budíkových

03.05.2016 21:41

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

  • rozpočet je tak tak, -repas nieje nutny ak mas rozum a jazdis z LPG normalne, tu je predsalen lepsie dat si spravit lpg sam aspon vies ze to niekto nehovadil na plyne ale kludne to mohol dorazit aj bez LPG. -ze zerie olej- no hej ale liter na 15000 km neni nic strasne preco by sa trebalo zaoberat generalkou -vyfuk v 05-06 uz urcite zhnil uz bude hnit jeho druha generacia v aute smilesmile nerez je fajn ale moc ich na tieto auta nieje a zakazkova vyroba lacna nebude hlavne ze to ma dva tlmice vzadu.
  • olej dávam 10-w50 6eciek liter cize vymena z filtrami do 50 euri, v prevodovke a diff. olej tiez cca 6-15 eur ako chces zainvestovat do MT + zadny diff ti staci 5 litrov, u AT 2 litre cca, -ziarovka sa meni v pohode po vymontovani motora to trva necele 2 minuty smile, ale nie ako ide oto aku mas velku ruku, da sa to zniest stale lepsie ako na megane demontovat koleso a podblatnik smile a co sa LPG tyka tie 2,5 litrove motory to ani nepotrebuju moj otec jazdi 7-7,5 litra kombinovane tahsia noha ide to nahor ale nic extra ja som daval 8 na dlhe trate aj menej pisem o outbacku 2004 2,5
03.05.2016 21:44

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

mne tiekla hlava na starom outbacku 2,5, hlavam ale nic nebolo, bolo fuknute tesnenie na olejovom kanali- clovek by cakal skor ze fukne na vode, vymena oboch tesneni 75eur par robota gratis odmakal som si to sám smile, zatial 35tkm a f pohodesmile

03.05.2016 21:52

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Tiež to asi tak vyriešim že si to urobím sám. Len toho času nejak nie je, preto som to chcel pichnúť kamošovi, ale ten moc nechce počuť o výmene tesneia kedže to slzí. Bojí sa že hlava by mohla byť krivá a to slzenie by sa prejavilo v krátkej dobe znovu.

Kedže je to s určitým nájazdom bežný problém u Subaru a (a nielen u Subaru) asi to teda ostane na mne

04.05.2016 19:28
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101