Diskusné fórum

Co som dnes urobil na svojom Subaru

Autor Správy

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Ivo, keď bude nabudúce treba, daj vedieť, možno by som ti na víkend zohnal požičať "kozu" na vytiahnutie motora. Dá sa to potom robiť tak ze len predok auta na rovine a koza v garáži, ja som to tak robil kedysi na starom. Ten prístup je potom na nezaplatenie.<br> Je pravda ze moj bol DOHC a tam je ešte menej placu.

02.09.2016 15:49

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Problém je že garáž je pod barákom a tá koza by už bola vlastne v kopci, čo by bolo dobré akurát tak na vytlčenie sklenej výplne garážovej brány smilesmile

Ked postavíme garáž tak bude aj dvojstĺp, aj "mačka" na strope.

Našťastie to nebol ani nejaký problém urobiť bez vybratia, najväčší problém je hlava na strane vodiča, ale vyriešil som to povolením motora, nadvihnutím a potom si ho viem posunúť ten chýbajúci centimeter do strany. Horšie to bolo z výfukom, ten som vytiahol od KATU vrátane koncových tlmičov v kuse a na to by bol najlepší ten dvojstlp. Bolo to prasknuté na zvare za stredovým tlmičom takmer dookola + jedna diera tak na malíček. Budúci level už bude nerez

02.09.2016 17:07

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Dnes som konecne dokoncil vonkajsok

Logo maska

Logo maska

15.09.2016 10:05

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Ako som robil minule údržbu, tak zadný diferák som obišiel, kedže zozadu sa začínal ozývať hukot. Myslel som si že to budú ložiská diferáku, tak som ho teraz vytrepal von.

Diferák bez chyby, na vypúšťacej skrutke (magnete) menej kovového prachu ako na prednom diferáku. Takže som ho zavrel a nalial novú nápln.

Hučí zadné ložisko. Takto nás oklamala predtým aj Impreza. Neviem prečo, ale na Subaru skrátka nepočuť rozdiel v hlučnosti či ide auto rovno alebo do zákruty, kedy dochádza k vyššiemu zaťaženiu na ložisko. Takže objednaný nový zadný náboj, hučí koleso čo dostalo ranu - ešte z doby kedy som auto kúpil ako havarované. Ozvalo sa to po 90tkm.

Inak na uložení ramien mám vybitý jeden otvor - doslova drážka. Som sa aj čudoval, ale ked že mala taký pekný tvar tak som nepredpokladal že by sa to tak "pekne" vybilo. Na druhej strane je ale iba diera čiže bude treba vyvariť. Po zatiahnutí to polohu udrží, akurát niekedy dávnejšie asi niekto zabudol dotiahnúť.

Výfuk som minule zavaril ale vzadu v tej "ypsilonke" aj tak ostala mini dierka, stredový tlmič drží. Viac na tom nebudem nič robiť, ked výmena tak rovno za nerez.

01.10.2016 12:00

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

síce nie dnes, ale za posledný mesiac: - renovácia diskov viď: link - nové letné gumy sava intensa uhp, nové zimné sava eskimo chystám: - výmenu oleja, filtrov, rozvodov a vodnej pumpy - prerábku odkladacej schránky na prístrojovke na multimediálnu jednotku so 7 palcovým dotykovým displejom s navigáciou (ako origo navigácia, ktorú nemám) aby som mohol počúvať mp3 z kľúča, či karty + cúvacia kamera na kufrové dvere

a nový deflektor na kapotu

a nový deflektor na kapotu

16.11.2016 17:53

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

smile svojho času sme kúpili outback H6 3.0 180kw 2007 V podstate drobná vada, vypadával Navi-displej. Vrťas mi ho sľúbil za 80€ tak sme auto vzali. Doteraz sme to extra neriešili, elektrikár sa na to pozrel ale bez úspechu.<br> Niekde je studený spoj.<br> Dnes som sa v tom vrtal a tiež bez úspechu. smile Každopádne keď už nebolo inej voľby tak sme dali jednotlivé spoje do 🔥 teplovzdušnéj rúry na štvrťhodinky a potom zložili. smilesmilesmilesmilesmilesmile smilenavi opäť funguje smilesmilesmile Takže môžem zháňať mapy

20.11.2016 21:48

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Pasnu ti tam mapy z volva a to konkretne volvo rti 2014 europe disk D ak by si zohnal rti 2016 bolo bi to super smile mne takto blbne dislpay radia na 2004 vsetko fici ale ten fras furt zhasne mam objdednane radio z allegra tak to snad nejako vyskladam

21.11.2016 06:24

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

smileňom tak dnes o5 protestne zhasol, potom zasa chvíľu išiel, a zasa zhasol. Uvidíme, čo s ním vymyslím smile Potrebujem pajkovaci gél a pôjde o5 do rúry. Ale asi až po valnej hromade

21.11.2016 18:42

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Reakcia na príspevok od používateľa Sokyno:

21.11.2016 06:24

Pasnu ti tam mapy z volva a to konkretne volvo rti 2014 europe disk D ak by si zohnal rti 2016 bolo bi to super smile mne takto blbne dislpay radia na 2004 vsetko fici ale ten fras furt zhasne mam objdednane radio z allegra tak to snad nejako vyskladam

soky mne sa vala celi predny panel doma a je mi na nic skoda ze uz si objednal druhe ale az by si ho chcel za dake drobne je tvoj smile

21.11.2016 19:41

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Zatial mi to rezervuj lebo ten co som objednal je z RHD ktovie ci to pojde nejak zmontovat smile

21.11.2016 19:51
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101