Diskusné fórum

Kupa Subaru Forester

Autor Správy

Re: Kupa Subaru Forester

aj nad tym som uz rozmyslal, ze ho kupim bez LPG a pockam aka bude realna spotreba (naklady) a ked ma to omrzi tak tam pichnem LPG. vdaka za kazdu radu.

este jedna hlupa otazka, to nastavovanie ventilov je casta zalezitost u LPG? ako casto sa to asi robi? ja viem ze sa to neda povedat presne a zalezi vela na individualnych faktoroch, ale aj tak by ma nejaky udaj potesil

08.07.2014 17:14

Re: Kupa Subaru Forester

Vôla ventilov by mal stačiť cca čo 60tkm. Na mojom motore, ej20, som ju kontroloval po 55tkm a rozdiel bol len na 3 +-0,01 - teda skoro nič.

09.07.2014 11:53

Re: Kupa Subaru Forester

  • ceny montazi isli za posledne 2 roky dole, dolezite je dat si to urobit tam, kde ti to vedia spravne a kvalitne namontovat a aj dobre nastavit, teda maju skusenosti so SUBARU motormi a vedia nastavit riadiacu jednotku a "mapy" tak, ze nebudes mat problem a nebude ti na pristrojovke blikat "check-engine"... mne to robili vo Zvolene (www.hatiar.eu), sekvencne BRC, maju bohate skusenosti so SUBARU a som spokojny s realizaciou aj pristupom... vzdy ustretovost aj ochota (napr.moje piatkove pobedne terminy servis.prehliadok smile apod), takze odporucam smile... na LPG mam doteraz najazdenych cca 70tis.km a zatial spokojnost...

  • spotreba: 110kW 2.0 v lete do 10L LPG v zime resp. pri nahanani sa (160km po dialnici apod.) moze ist mierne hore na 11-11,5L LPG

  • udrzba: vymena filtra po 50tis.km asi 15€; primazavanie (FlashLube/VLube/...) 25€/liter, to je priblizne na 10tis.km, podla toho ako si to nastavis; servis prehliadky-to zalezi ako to mas s dodavatelom dohodnute-ja som to mal v cene montaze! myslim ze teraz uz uctuju aj oni, zvykne to byvat 10-20€ kazdych 10tis.km

  • toroidne LPG nadrze-ako tu uz niekto spomenul, v SR je povinnost menit po 10rokoch (nepocul som ze by to niekto niekedy kontroloval). Vacsinou sa jedna o polske nadrze od firmy STAKO, ktora ich dodava aj priamo automobilkam (Fiat, Renault, myslim aj nejakym nemcom). podla objemu sa daju zohnat zhruba od 100€ +

09.07.2014 13:50

Re: Kupa Subaru Forester

vdaka za rozsiahle odpovede, fakt mi vyber dost ulahcuju. priklanam sa teda k moznosti kupit ho bez LPG a po case si ho tam asi dam prirobit. odznel tu zvolen, pocul som uz pozitivne ohlasy na tamojsiu dielnu a daleko to nemam :)

teraz uz len najst naozaj pekny kusok. myslim, ze budem pozerat aj nemecky trh kedze mam znameho co obcas nejake auta vozi..

09.07.2014 17:26

Re: Kupa Subaru Forester

Vole ventilov odporucaju zmerat kazdych 20 tis. Km. Kontrolu urobia aj bez vyberania motora ale ak ich treba nastavit sup motor von a cca 700 mas zarobene. Mam 3 znamych co maju presne to co chces. Jeden urobil zatial 100 tis bez kontroly a nastavenia lebo o tom nevedel a pohoda- montaz v overenej dielni. Druhy kupil uz s lpg a jazdi v pohode a chysta sa na kontrolu. Treti si dal namontovat u garaz majstra a do pol roka mu sklepal motor a oprava 2000 ecok. To len tak aby si mal ptehlad smile

09.07.2014 17:53

Re: Kupa Subaru Forester

chlapaci, a tohoto nepozna nikto z vas?? http://subaru-forester.autobazar.eu/20-comfort-id2925518.html

co poviete na tu cenu? ta je asi trochu prehnana.. ale kusok je to na prvy pohlad lakavy..

16.07.2014 19:36

Re: Kupa Subaru Forester

Ja ho sledujem už cca rok bol to tiež môj favorit ale našiel som lepší a hlavne lacnejší

16.07.2014 20:04

Re: Kupa Subaru Forester

thomas, mat tak tvoje stastie :) lepsi by som ani nemusel najst, ale lacnejsi ano. v kazdom pripade tento tu by som za nejakych 8-9k bral :) skoda ze je to relativne daleko..

hovoris ze je tam uz cca rok? to je s nim bud nieco v neporiadku, alebo nechce ustupit z ceny..

16.07.2014 20:27

Re: Kupa Subaru Forester

Jaaj,tak tento je znamehosmilePokial viem,je ok,ale Vilo trva na cene,dokonca sa mi zda,ze si nieje isty,ci ho vobec chce predat.Ved mu zavolaj a uvidis.Lepsie ako tu polemizovat,nie?smile

16.07.2014 21:10

Re: Kupa Subaru Forester

Tak v prvom rade tu polemizujem aby som zistil ci ho niekto nepozna osobne a zda sa ze som trafil do cierneho :)

Ked Vilo trva na cene tak ho asi ozaj predat nechce smile Bo je to pomerne vela. O tom blatniku nevies nic?

16.07.2014 21:17
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101