Diskusné fórum

Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Autor Správy

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Aby ti platila zaruka, nemusis ist do autorizovaneho servisu, ale zase ani nie do nejakej garaze. Musi to byt oficialny servis. Ja som sa na to pytal v servise siete Auto-Kelly. O zaruku neprides, ale oni musia pisat do servisky co vsetko bolo v ramci servisu menene a aky typ a podobne. Do autorizovaneho servisu musis len ak je zvolavacia akcia, to ti v neznackovom servise nespravia, a ak ano, tak nie zadarmo, ako v tom znackovom. Druha vec ale je, ci v tom neznackovom ovladaju presne vsetky servisne postupy a ci maju zaplateny elektronicky vstup do servisnej databazy vyrobcu vozidla. Ja osobne chodim do znackoveho servisu s vlastnym materialom a platim iba za pracu. Ceny nahradnych dielov a spotrebneho materialu nie som ochotny akceptovat, uzera je voci tomu slabe kafe... O tych nutnosti ci skor nepovinnosti vyuzivat sluzby autorizaku ci neautorizaku pise takmer kazde cislo Sveta motorov, naposledy to bolo myslim tri cisla dozadu 46/14 a taktiez takmer kazdy autosalon na PrimaTV.

27.11.2014 13:22

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Písal som do Paramo a odtiaľ mi odpísali, že pre Subaru Forester Diesel je vhodný olej MOGUL 5W-30 EXTREME LF III na základe špecifikácie, ktorú som im poslal v tabuľke, čo som dával zo Subaru servisu aj tu.

27.11.2014 17:57

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Ja som bol po prvých 15000 km v Janiga racing a bol som spokojný s cenou aj s prácou a bol som v kuse pri vozidle nemali s tým žiadny problém.

01.12.2014 12:10
555
avatar

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

V servise by ti mali dat k uctu, ci na fakture rozpis, co tam mas. Okrem toho aj diely, ktore demontovali, pokial si si nepovedal, ze ich nechces. Demontazou sa nemeni vlastnictvo smile. Do servisnej knizky sa tazko taxativne rozpisuje, kazda vec, ktora sa meni.

Konflikty vznikaju naprikald pri snahe byt pri aute. Je to fajn, no ak sa cokolvek stane, tak je nedodrzanie bezpecnosti prace atd a vo vzduchu sa zacne vznasat prokurator. V malom servise je pomern lahke urobit stanoviste pozorovatelov s dobrym vyhladom a vo velkom kludne mozu dat kamery na kazdu pracovnu poziciu. Da sa to riesit. Horsie je to s dielmi. Obcas sa najde debil, ktory vypublikuje nakupne ceny, pripadne posuvac krabic s eshopom, ktory da na kazdu polozku 0,3€ a potom to pocuvame. Navyse legislativa je pomerne dokonala, co podla mna v kratkej dobe povedie k odmietanu montovat donesene veci, minimalne od vyrobcov, ktorych kvalita je uboha. Zlate casy, kedy bola normohodina vysoko a ceny boli v plnej odporucanej vyske uz skoncili, skor ide o to najst rozumny kompromis. Na druhej strane je tiez kopec drobnosti, ktore vysavaju peniaze, od opotrebovania zariadeni, cez revizne spravy a neuveritelne prepracovanej adminstrativy, co vsetko musi servis mat, ako musi recyklovat, nie je to taka sranda, ako ked mate v garazi jamu. U autorizovaneho servisu mate vela hladnych krkov, mysliet si dnes, ze maju na predaji auta tisice €, ak nejde o voz okolo 40 000+ je velky omyl a musia to financovat zo servisu. Duhy protipol ma tiez svoje problemy. Ak pride klient, ktory ma v kufry olej s filtrom a povie, ze da 10€ za robotu, tak servis preraba. Najom, energie, vybavenie, plat, likvidacia pouziteho oleja a filtra je viac. V poslednej dobe mam moznost to vidiet z oboch stran a je to zaujimave.

01.12.2014 22:14

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

to 555 Mozno to napisem priliz tvrdo, ale mne je ukradnute, ako sa vo chvily, kedy si donesiem v kufri auta svoj olej a svoje filtre, citi zastupca autorizovaneho servisu. Pokial nebudu mat rovnake ceny ako v neautorizovanom, inak konat nebudem. Nie som bohaty podnikatel, ktory vlastni flotilu vozidiel a je mozno rad, ze servis auta mu krasne zvysuje naklady. Ja si kupim vzdy kvalitny olej a kvalita neznamena liter za liter s bombastickou znackou s reklamami, taktiez filtre a odmietam podporovat cenovu politiku servisov, kde sudovy olej stoji viac ako litrovka a o ostatnych cenach dielov ani nehovorim. Naposledy ked mi odisla baterka v dialkovom od bezklucoveho startu, ktora stoji v DATARTe 36kc, v autorizovanom servise vyse 300kc! Sorry, ale marze autorizovanych servisov nie som ochotny akceptovat...

01.12.2014 22:35

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

chalani, nechcem zakladat nove vlakno tak sa spytam tu...

kolko si mam asi nachystat euronov na bezny servis pri 120tis km??

02.12.2014 00:23

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

pre Jankoxxx: skus povedat ake auto mas resp. skus povedat co vsetko ti budu menit. najdes to v servisnej knizke. to nam znacne ulahci pracu s odhadom ceny

pre Hrubatka/Erika: pani, obaja mate pravdu, v tom je ta vec cela zla. na oboch stranach su ohromne sklamania a este vacsie ocakavania. avsak cim viac zakonov sa bude snazit definovat vztah medzi zakaznikom/predajcom, tym to bude horsie. nevravim,ze to je vsetko uplne na backoru, su aj svetle momenty (ako menovany zakon likvidujuci monopol znackovych servisov), ale... nechcime,aby nam nejaky stupidny EU zakonodarca (ako napriklad "stabajzna" flaskovabenova) urcovala sirku usmevu, ktorym ma zakaznika privitat predajca v servise. obchod by mal byt vzdy o zdravych vztahoch, primeranej marzi a musim opat spomenut to stare zlate prislovie - obchod je dobry len vtedy, ked su spokojne obe strany. toto sa musia ucit nielen predajcovia,ale aj zakaznici.

napr. to, ze zakaznik mi bude cumakovat pod autom v momente, ked menim olej je... nepripustne. jednak z hladiska bezpecnosti, jednak...ked si objednavam jedlo v restauracii, tiez nechodim kontrolovat kuchara, ci mi cibulu nasekal tak, ako si myslim,ze je OK.<br> dalsi priklad- zakaznikom dovezene oleje/filtre atd. toto by sa nestavalo,keby predajcovia neplnili ceny 300%marzami. cize ak si tam predajca hodi nejaku 10-15% marzu,je to OK. a ked pride prilis setriaci zakaznik s vlastnymi naplnami a filtrami,tak mu poviem jedine - ok, ja to teda pouzijem, ale kedze neviem zarucit povod/kvalitu olejov/filtrov, nebudem vam poskytovat ani zaruku za vykonane prace. <br> toto je ale proces,ktory trva generacie. sme prilis mlady narod, ktory bol sprzneny najprv c. a k. maniermi, potom prisli komousi a takto sa to tu toci - jeden pankhart za druhym. bude nam to trvat generacie, az budeme normalni aj v tomto smere (nemyslim Smer SD samozrejme smile

smile

03.12.2014 19:06
555
avatar

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Uplne presne si to vystihol.

04.12.2014 10:55

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

ja mám ešte absolvovať 3x záručný servis, a jednoducho kašlem na to nie je normálne aby sa predsa predával olej ktorý ja viem kúpiť za 8,50€/l za 23€/l...nenažranosť nenažranosť a ešte raz nenažranosť a keci o tom že mi padne zárukasmile, keď na to príde aj tak všetko na SK spravia preto aby žiadnu záruku neuznali česť výnimkám, priemerne technický zdatný jedinec si tie práce spraví sám tak ako ja pri kávičke s cenou len za materiál...s dobrým pocitom z dobre vykonanej práce howghsmile

12.07.2016 13:39

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

". cize ak si tam predajca hodi nejaku 10-15% marzu,je to OK." Ja som ochotny za olej akceptovat aj 30-40% marzu, predsa len ekol.likvidacia atd. Cize tak 10E/l max. No ked mi teraz nedavno znamy vravel, ze za obycajny olej do Fabie(!!!) platil vyse 20E/l ?!? Tiez >300% cisty zisk. A kolkokrat to naozaj nie je v prvom rade o cene ale o tom, ze tam chcem mat v ramci moznosti a specifikacie co najlepsi olej. Co sa tyka statia pri servise, je to hardcore, ale uz som pocul take pribehy, ze sa necudujem. Vratane zazracnej vymeny riadiacej jednotky, vymeny len casti olejovej naplne (na co bezne nemas sancu prist) atd... Ale to sme tu uz OT.

18.07.2016 23:23
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101