Diskusné fórum

KONTROLKA MOTORA A KONTROLKA CRUISE

Autor Správy

Re: KONTROLKA MOTORA A KONTROLKA CRUISE

AHOJTE. Chcem sa spýtať či máte niekdo skúsenosť s týmto problémom. Keď nechám naštartované na voľnobehu, po chvýli sa rozsvieti kontrolka motora a bliká kontrolka CRUISE. Vtedy nejde zapnúť ani tempomat. Bol som za chalaniskom, vymazal mi chybu cez počítač, no na druhý deň sa to objavilo znova. Jazdím väčšinou mesto a bliká mi to skoro permanentne. Mám forestera 2L benzín, r.v.2006,116kw bez LPG. Máte niekdo skúsenosť s podobným problémom? Ako to mám riešiť? Ešte ďalšia otázka na druhý problém. Ukazovateľ paliva-ostáva mi stáť na množstve paliva aj keď vypnem motor. Keď natankujem tak sa po chvíly jazdy dostane na aktuálne množstvo a pri jazdení postupne aj klesá, no keď vypnem motor tak ostane v aktuálnej polohe a neklesne dole??? Je to plavákom v nádrži, alebo je problém inde??? Vopred vďaka za info.

20.01.2015 09:48

Re: KONTROLKA MOTORA A KONTROLKA CRUISE

cruise ide ruka v ruke s chceck engine. ked elektronika motora hlasi chybu, vypina sa tempomat. chybu ti mal clovek co ju vymazal smile

21.01.2015 07:59

Re: KONTROLKA MOTORA A KONTROLKA CRUISE

To som uz zistil. Bol som teraz na EK a STK a pri EK mali problem....ked to dali na pocitac aby mohhli zmerat emisie, tak pri merani riadiaca jednotka prerusovala komunikaciu s PC a nevedeli namerat hodnoty. Nakoniec sa im to podarilo asi na 5 krat. Tipujem ze bude nejaka zrada na lambda sonde- pozeral som aj CZ stranky subaru a popisuju tam podobny problem no len pri autach na LPG. Tak neviem... Musim zohnat niekoho normalneho co mi to napichne na PC a zisti kde je chyba. smile

21.01.2015 08:41

Re: KONTROLKA MOTORA A KONTROLKA CRUISE

Este ti moze odchadzat CAT - aj vtedy sa takto ukazu tieto kontrolky... treba to napojit na diagnostiku a budes mudrejsi.

Vidim ze si z BA, navrhujem napis clenovi "555" a dohodni sa snim. Myslim, ze budes spokojny.

Spac

21.01.2015 19:22

Re: KONTROLKA MOTORA A KONTROLKA CRUISE

Ďakujem za tip - ozvem sa mu.smile

21.01.2015 23:42

Re: KONTROLKA MOTORA A KONTROLKA CRUISE

Palivomer funguje spravne. Aj rocnik 2006 to takto robi. Pri vypnutom aute ukazuje kolko je v nadrzi. Po natankovani a nastartovani lenivo stupa hore.

22.01.2015 17:35

Re: KONTROLKA MOTORA A KONTROLKA CRUISE

KDE SOUDRUZI Z JAPONSKA UDELALI CHYBU? smile

23.01.2015 10:02

Re: KONTROLKA MOTORA A KONTROLKA CRUISE

Podobnu chyba mam aj ja. Napoznate niekoho z Kosic a okolia kto sa mi vie na to pozriet?

22.03.2016 11:49

Re: KONTROLKA MOTORA A KONTROLKA CRUISE

Akú chybu vypisuje?

22.03.2016 19:50

Re: KONTROLKA MOTORA A KONTROLKA CRUISE

Reakcia na príspevok od používateľa RAKSIK:

20.01.2015 09:48

AHOJTE. Chcem sa spýtať či máte niekdo skúsenosť s týmto problémom. Keď nechám naštartované na voľnobehu, po chvýli sa rozsvieti kontrolka motora a bliká kontrolka CRUISE. Vtedy nejde zapnúť ani tempomat. Bol som za chalaniskom, vymazal mi chybu cez počítač, no na druhý deň sa to objavilo znova. Jazdím väčšinou mesto a bliká mi to skoro permanentne. Mám forestera 2L benzín, r.v.2006,116kw bez LPG. Máte niekdo skúsenosť s podobným problémom? Ako to mám riešiť? Ešte ďalšia otázka na druhý problém. Ukazovateľ paliva-ostáva mi stáť na množstve paliva aj keď vypnem motor. Keď natankujem tak sa po chvíly jazdy dostane na aktuálne množstvo a pri jazdení postupne aj klesá, no keď vypnem motor tak ostane v aktuálnej polohe a neklesne dole??? Je to plavákom v nádrži, alebo je problém inde??? Vopred vďaka za info.

nazdar. napisem ti moju skusenost, subjektivnu, nechcem ta ani strasit ani nic... - mam Forestera, 2005, 116kw + LPG. Kupil som to, triAcka, dovoz z nemecka. Cca rok chodil celkom pekne... az mi zacalo pravidelne vyhadzovat kontrolky (motor, cruise), ako tebe, nesiel tempomat... chyba sa dala zmazat, ale po par 100km znovu... az pokym nevypadol jeden valec... zhoreny ventil, kukni foto vo fore ( http://www.klubsubaru.sk/tema/1323/ ) vymenene ventily v jednom valci (origo servis v BB), stovky eur v prdeli... po par mesiacoch strata kompresie v dalsich (inych) 2 valcoch... nepresiel som cez emisnu, stale vyhadzovalo spojenie. dosiel som potom do JRT v RK... motor rozobraty, verdikt- znicena hlava, musel som obidve nove resp. zanovne zohnat. Robi sa na tom akurat... V BB si s tym velmi nevedli dat rady... robili mi tam nejaky setrvis, ale skor v zmysle- zistime co tomu je, vymenime, snad pojde, a ak nie, pozrieme a vymenime zas nieco. jo a k tomu stavu paliva- zacalo mi robit to iste, uz vo faze tesne pred posratim celeho motora. ak daco, kludne pis

29.03.2016 12:54
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101