Diskusné fórum

Predne svetla slabo svietia

Autor Správy

Re: Predne svetla slabo svietia

NO pri pristupe aky mam v legacy ci outbacku sa ta ziarovka kludne da zle osadit uz sa mi to stalo neraz ze som to poskladal a svietilo do dzipsu takze skontrolovat najlepsie namontovat ziarovku a potom tam posvietit ci je to OK, ak je matne zober 3000smirgelak su horsie tak aj 1500fku, vedro jarovej vody oblep kasnu a cuchaj potom lestiaca pasta kludne aj na autolaky filc/penu na vrtacku a lestis za mokra neprehrej smile je to zabavka na hodinu efekt neskutocny. Resp. ja mam toto akurat veciu sadu toto

23.11.2016 06:48

Re: Predne svetla slabo svietia

dakujem TI za podrobny popis smilesmile

23.11.2016 16:08

Re: Predne svetla slabo svietia

Ahoj , takto popraskané plasty svetlometov majú aj iné autá čo som si všimol,ale to zatekanie je horšia vec. Plastom ( všeobecne ) najviac škodí teplo a UV žiarenie a u svetlometov je kombinácia oboch.Ako svietiš ? keď jazdíš? na stretávacích svetlách ( tlmených )? osobne si myslím že to môže spôsobovať právo to že plasty takto odchádzajú ,keďže sa musí svietiť aj cez deň a svetlomet sa prehrieva a plast dostáva na prdel.Predtým sme svietili len v noci a času svietenia bolo podstatne menej, plus v noci je vždy chladnejší aj vzduch. Teraz nám na to pečie slnko a teplo od žiarovky a plast degraduje.

Ak je to poraskanie povrchové z vonkajšej strany,tak neostáva nič iné ako to pekne zbrúsiť a dať tam nejaký UV lak.

Teda DRL svetlá by to mali riešiť a preto aj ja práve riešim túto dilemu čo tam dám aby to aj normálne vyzeralo.

Link na chlapíka ktorý dokázal rozlepiť svetlomet bez poškodenia a dal si opraviť odrazovú reflexnú časť v mieste šošovky , takto by sa dal riešiť problém aj zo zatekaním,keďže niekde netesní spojovací tmel ak tam máš vodu.

Na webe som taktiež videl videá kde chlapíci pomocou rúry na pečenie rozlepujú svetlomety ( ale ako je to bezpečné ťažko povedať )

http://www.subaruclub.cz/forum-tema/svitivost-svetel-svetla-outback-3-0-2004-91528?select=91530#message91530

K žiarovkám : ak ste ešte nevideli tento test ,tak odporúčam pozrieť. Ja som osobne nahodil Osram Standard H7 kvôli pomeru svietivosti,ceny a životnosti

Kolega používa Philips Lifetime x4 a zatial mu držia dlho čo mi vravel ale ak si prerátam cenu tak možem mať 4x Osram a dosiahnem to isté ( akurát možno menj starostí z výmenou )ale aj tak si myslím že žívotnosť je aj tak veľmi relatívna u všetkých.

http://autobild.cas.sk/clanok/193878/drahe-ziarovky-nemusia-byt-najlepsou-volbou/

30.12.2016 01:25

Re: Predne svetla slabo svietia

tak zatiaľ som tam dal Osram Nigthtbreaker Unlimited, svietivost o dosť sa zlepšila, uvidíme ako to bude so životnosťou... tiež som uvažoval nad dennými svetlami, ale zase nechcem nejaké drahé, potom sa to ani neoplatí, ani extra lacné, aby ma nebolo vidieť ale zvoliť nejaký zlatý stred. Je pravda, že na Outback je ťažké nájsť vhodné miesto pre denné svietenie...

30.12.2016 09:17

nastavenie svetiel

dnes mi prestalo fungovať nastavenie svetiel, a asi po 150 km sa rozsvitila kontrolka nastavenia svetiel. PREĆO, čo to môže byť??? outback r.v. 2011

03.01.2017 19:54

Re: Predne svetla slabo svietia

Ahoj.Ja som po renovácii xenónov u p. Šišku v Bánovciach nad Bebravou.http://xenony.sk/ Max. spokojnosť! Odporúčam.smile

07.04.2017 10:30
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101