Diskusné fórum

Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Autor Správy

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

mne vymenili obidve, netreba sa dat odbit,tie svetla su vyslovene sracky ako komplet,nielen popraskane plasty.Pred vymenou som jazdil v noci iba po pameti a kde som to nepoznal tak iba podla bielych ciar.Po vymene je to -nebe a dudy-fakt, chcelo by to este trocha zdvihnut-dostelovat ale super. tak drzim palce

09.04.2015 11:56

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Podla mna by nebezpecna situacia nemala nastat, uz moje 20 a 25 rocne Justynky maju pre samotne predne svetla oddelene poistky(z ktorych je napajanych asi viac spotrebicov), rele a asi aj zdvojeny vypinac na stretavacie/dialkove svetla, nemyslim si ze by sa od takychto ochrannych postupov upustalo. Takze by stale malo svietit jedno svetlo... Pokial nejazdite s vypalenymi ziarovkamy co je nebezbecna blbost sama o sebe. Zvolavacka by mala zmysel ak by sa namiesto tychto original nekvalitnych svetiel montovali nahrady pravdepodobne od ineho vyrobcu.

12.04.2015 18:30

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

skutak vymyslel novu fyzikalnu disciplinu - skrat svetla smile <br> mal som tento problem na oboch autach. vlhkost sposobuje postupne znepriehladnenie svetlometu, cize nizsi svetelny vykon a mozno obcasne vypinanie xenonoveho reflektora (halogen je menej citlivy), co je ale uplny extrem. <br> v kazdom pripade, treba si prelistovat vyhlasku a ta dava jasne noty, co treba robit pred jazdou a pocas jazdy v pripade, ze sa nieco stane.<br> z mojej skusenosti - ak sa to stane v zaruke, treba ist okamzite k predajcovi a vyreklamovat to (ja som to spravil a dostal som nove). ak je to po zaruke, tak... tak to kazda automobilka prekvalifikuje na opotrebenie. navyse zvolavacky sa riesia na 99,9% iba vo vynimocnych pripadoch, ktore vzdy suvisia s ohrozenim zivota. toto by som ale prirovnal k popraskanemu laku na narazniku resp. dobre znamemu problemu s hrdzavenim vyfukov - co sa riesilo aj tu aj v CZ. treba si velmi dobre precitat zarucne podmienky. <br> je jasne, ze subaru na miesto reflektorov vyrobilo cinsky lampion. hnus, katastrofa. ale pri autach po uplynuti zaruky neexistuje (podla mna) ziadna moznost, ako to riesit. v kazdom pripade drzim palce.

15.04.2015 11:35

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Podme sa na to pozriet z ineho konca - ak zoberieme ako fakt, ze po zaruke s tym nic neurobime v zmysle vymeny, skusme najst riesenie opravy ci sanacie. Nepoznate niekto moznost, ako by sa dali tieto praskliny - vacsinou ide zda sa o male trhlinky - nejakym sposobom dat zapecatit, zaliat nejakym lepidlom, silikonom alebo niecim podobnym? Any ideas?

17.04.2015 10:05

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Reakcia na príspevok od používateľa Skutak:

09.04.2015 10:20

Otazne je co vsetko moze sposobit skrat svetla ?

Prva moznost vypadok osvetlenia cez den pohoda vnoci ( za tmy) pripadne prepalenie inej poistky odstavenie chodu motora za jazdy je uz velky problem a v kombinacii s tmou pruser hned a zivotu nebespecne.

Moj nazor takato udalost na ceste nikoho nepotesi a uz samotne zhasnutie svetiel nebude sranda nehovoriac o hore napisanej situacii.

Len skúsim: bezfarebný lak? nejaká epoxidová živica...?

17.04.2015 10:42

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

skusal som to zaliat s lepidlami s nizkou viskozitou - problemom je,ked je prasklin prilis vela. silikony/zivice su prilis huste na to,aby sa dostali do miesta prasknutia. povacsine zaschnu na povrchu a do vnutra sa nedostanu - po case sa odlupia a je to tam,kde pred tym. <br> mozno sa najde niekto,kto ma riesenie - ja vsak hovorim,ze je to vec,ktora sa neda opravit. jedine vymenit.

17.04.2015 15:31

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Minule som nad tym tak rozmyslal,ze by stalo za to sa informovat u chlapcov co opravuju celne skla,mozno by nieco poradili.

17.04.2015 15:41

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

ja by som skor premyslal nad odtokovym otvorom...

17.04.2015 19:11

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Zdravím, ako ste dopadli s tými svetlami?

05.06.2017 14:57

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Ahoj,

jednoducho. Problem sa vyriesil predajom auta.

20.11.2017 22:58
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101