Diskusné fórum

STK in d Slovakia

Autor Správy

Re: STK in d Slovakia

Vo stvrtok som absolvoval prvu STK zo Scuby. Upozornil som technika na to ze je to permanentna stvorkolka. On ze v pohode, nebude to davat ani na valce, spravi jazdnu skusku. Este sme sa bavili o tom ze automaty na valce mozu, po vlozeni poistky. Mal prehlad. Bol som objednany na 7:00 a uz o 7:35 som odchadzal zo vsetkym OK. Aby som nerobil reklamu nenapisem nazov, ale je to STK v Novom Meste n.V.

16.05.2011 20:30

Re: STK in d Slovakia

Dnes som bol z otasom na STK a KE ked som ho upozornil ze sa jedna o AWD povedal ze neni problem ze vykona skusku jazdou /to som si ja uz zo zvyku myslel ze sa nebude konat nic len sa to zapise do protokolu/ no ale chlapik vysiel von priniesol nejaky decelerometer nalepil na okno zacuval som na koniec parkoviska rozfofroval to na 40 a zabrzdil pristroj vyplul ze 70.7% a to som nejak moc netlacil na ten pedal. bol som unich aj z legacy no predtym mi kontrolu brzd spravili cez klavesnicu. smile

06.03.2012 10:28
555
avatar

Re: STK in d Slovakia

Keby ten pristroj vedel okrem prepoctu g na percentualne zobrazenie normy aj nesumernost merat, tak to by bolo riadne UFO smile

06.03.2012 11:29

Re: STK in d Slovakia

Dopĺňam vlastnú skúsenosť z decembra 2011: Impreza na valce nešla, STK OK, dokonca úplne bez úplatku ! smile STK Pezinok

06.03.2012 20:06

Re: STK in d Slovakia

Dnes Forester presiel STK..brzdy neriesili smile

22.03.2012 09:24

Re: STK in d Slovakia

ja som so svojim forestrom bol na stk 3x, 1x aj 2x to normalne davali na valce a nic sa nestalo nic sa neposkodilo, teraz naposledy som technikovi povedal ze mam viskospojku v stredovom dife a on sam od seba povedal ze to na valce nebude davat ale vykona prakticku skusku brzd rozjazdom a zabrzdenim, uplne v pohode je to legalna moznost pri tomto type pohonu, dokonva na protokol sa to tak aj zaznamenava len netreba polavit z toho aby to nedaval na valce ja som ich upozornil ze ak mi to poskodia bude prusersmile

14.04.2012 17:03

Re: STK in d Slovakia

zdravim pani,

ako je to s STK, konkretne meranim emisii pri pohone benzin + LPG? meraju sa oba pohony jednotlivo? a ake mate skusenosti, treba pri merani emisii FlashLube odpojit? robi to s tym primazavanim horsie vysledky? ci je to jedno?

vopred vdaka za info/rady...

09.12.2014 09:00

Re: STK in d Slovakia

stk teda skor ek potrebujes aj na lpg aj na benzin nie vsade vedia robit, flashlube nechaj mam skusenost ze som nepresiel lebo som mal prazdnu nadrzku a prisavalo falosny vzduch

09.12.2014 10:29

Re: STK in d Slovakia

smile Nechapem celkom presne, co by sa mohlo poskodit pri merani brzdnych ucinkov na valcoch. Prevodovka je v neutrali, cize kolesa sa tocia volne, medzinapravovy differencial nezasahuje a obe strany danej napravy sa meraju sucasne, ale nezavisle. Ja nie som mechanik, ale niekto by mi to mohol vysvetlit, aby som sa vyhol neprijemnostiam...

10.12.2014 13:01

Re: STK in d Slovakia

Meranie brzdnej silí je za prítomnosti naštartovaného motoračo znamená plne funkčnosť AT prevodovky a asi sa to týka aj DCCD. U MT prevodoviek výrobca doporučuje použiť valce pre obe nápravy alebo v prípade jedno nápravovej sa ma náprava ktorá sa nemeria zdvihnúť, u AT je tam potrebne založiť poistku ktorá odstaví hydro elektrickú spojku.

PS: o tej poistke im nevravte smile

10.12.2014 16:20
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101