Diskusné fórum

forester 2009

Autor Správy

Re: forester 2009

Zralok: je mi luto tvojich problemov s vadnym kusom od Subaru. Neviem preco hned vznikaju nazory ze otec nevie jazdit atd. Ja mam to iste auto akurat som ho kupil v 10/08. zajtra idem na 60.000 prehliadku a okrem povinnych prehliadok som v servise bol iba raz ked som odtrhol kryt motora. A preco sa zastavam tvojho otca?. Ja jazdim v moskve a urobil som tu asi 30.000 km. Spotrebu mam po meste od 14-20 litrov . Na semaforoch si vacsinou vychutnavam ostatnych ked si oni nevychutnaju mna. Kto bol v moskve vie ako sa tu jazdi. Minuly tuzdne som bol v rime a urobil soma si 8.000 km z toho dost vela na dialniciach kde som isiel 160 -180 vkuse podla moznosti. Robil som tu na otocku v rusku 5000 km, chodim do lesa atd. Tym chcem povedat, ze to auto vyuzivam naplno a nesetrim vobec. Na druhej strane sa o nho staram olej menim kazdych 10.000 km a davam tam ten najlepsi. Tankujem vylucne 98 oktanov a vyssie. Vzdy nechavam turbo vychladnut a tym cas ktory usetrim rychlou jazdou stratim tym ze potom sedim v aute a cakam 5-8 minut. Takze na zaver podla mna to auto vydrzi dost vela a iny motor ako turbo benzim v najblizsej dobe nechcem aj ked doma stoji benzin 3x tolko.

Ja by som na tvojom mieste este prehovoril otca aby na subaru nezanevrel a dal mu este sancu. Maj sa.

07.05.2010 22:24

Re: forester 2009

divudi : aspon niekto nas chape :D a otec este ziadne auto nesetril proste kazde islo full gas a subo bola pecka aj ked sme tankovali kazdych 300 km :D ale uz je koniec neuznali nam reklamaciu otec to uz posunul pravnikovi a ten sa nad tym len zasmial ze to sa nemoze stat ani v albansku ale toto vsetko moze trvat aj 3 roky (cely proces) takze momentalne pravdepodobne kupime bmw 330xd :( otec jazdi (okolo 90 000 rocne takze bez auta nemoze dlho existovat) on by kupil aj dalsie subo ale povedal ze nekupi ho preto lebo servisna siet subaru v SR je mizerna a to mu musim dat za pravdu o tom ma nikto nepresvedci takze preto chce nemca kôli servisu a pristupu (nie len ked sa auto kupuje ale aj o rok dva) lebo ked sa auto kupuje kazdy vie v kravatke narospravat hory doly ale realita po kupe je uplne ina a to je na tom smutne :(

dnes som videl subo pred servisom krasne ciste ale bez srdca som myslel ze sa rosplacem ked si spomeniem aka to bola raketa zo zvukom stihacky a s vyzorom dravca

08.05.2010 19:06

Re: forester 2009

bohuzial sa musim este raz zapojit do tejto dikusie aj ked velmi nerad. vzdy som si myslel, ze mne sa to stat nemoze ale opak je pravdou Pri cca 67.000 km mi odislo olejove cerpadlo a dosledky su katastrofalne. Uz niekolko tyzdnov som bez auta (((((. Dnes som ale dostal potesujucu informaciu, tak verim ze co najskor presedlam spat do subaru.

To, co som zazil v tu nedelu ked sa mi to stalo,neprajem nikomu.

Najma to ked som sedel v odtahovke s foresterom na privese, 90 km/hod po dialnici, vsetky auta nas obehovali a tie pohlady ((((

14.09.2010 12:54

Re: forester 2009

Este by ma zaujimalo vymenil si olej myslim ked auto bolo kupene vrusku urcite su tam ine klimaticke pomery ako unas???

inac keby som si kupil turbosubaru urcite by som tam dal aj magiccar z dialkovym startom a dobehom motora z chladenim turba aj ked je smutne ze takato firma nema v ponuke nieco co by spolupracovalo z origo imobilizerom

14.09.2010 13:36

Re: forester 2009

olej som menil kazdych 10.000 km. Ked som bol doma tak doma a ked v rusku tak v rusku. Vzdy Motul. Posledna vymena pri 60.000 km v maji v rusku. Praveze kontrolka oleja ani nezasvietila ani ziadna ina kontrolka. vsetko fungovalo a naraz aj prestalo(((

14.09.2010 13:55

Re: forester 2009

neslo mi oto ci si ho menil pravidelne ale v rusku je ina zima tak ci si tam nemal redsi olej napr. 5W-40 5W-30 ono to tusim je vmanuale ze pri akych teplotach aky olej je tam urcite rozmedzie aj ked pochybujem ze toto by spravil olej asi to bude nejaka vada tusim uz som otom niekde cital ze tie 2,5XT maju problemysmile

14.09.2010 14:17

Re: forester 2009

divudi tak toto ma fakt mrzi...som si myslel,ze aspon taky subarista ako ty bude na vecne casy odmeneny spolahlivym autom. no nemam ani vela slov smilesmilesmile

no ak pukne olejove cerpadlo v turbo motore, tak je to obrovsky problem (staci si predstavit,co sa stane z motorom,ked nemaze). vazne nechapem,ako sa taketo nieco moze stat. olejova pumpa nie je zrovna miesto,ktore by sa nejako casto kazilo. kua,to je katastrofa smile

vies pridat nejake detaily? co zapricinilo nefunkcnost pumpy? ako to bude riesit predajca?

PS: soky, nerob paniku covece. 2,5XT novy model mal problem,ale nie s olejovou pumpou. novy fester 2,5XT hlavne plati dan za svoje renome, ktore mu urobil predosly model. smile a samozrejme uz vobec s tym nema nic spolocne typ oleja,ktory divudi pouzival...

14.09.2010 15:46

Re: forester 2009

nie som nejaky technicky typ ale doslo k uvolneniu jednej z piatich srubiek v olejovej pumpe. nasledne strata tlaku a nedostatocne mazanie oleja. Vyslodok si kazdy domysly. Servis je so mnou velmi trpezlivy a vyzera to nadejne. Ked budem mat viac info tak napisem.

Zatial beham na peugeote. Az teraz si uvedomujem ako som si zvykol na subaru a ako mi chyba. Neuverite mi ale asi najviac mi chybaju tie mega spatne zrkadla. Az teraz vidim akou silnou strankou forestera je vyhlad a prehlad o tom co sa deje okolo. Musim si este zvykat aj na spotrebu 2x nixsiu ako s foresterom )))

14.09.2010 16:33

Re: forester 2009

drzim palce aby to dopadlo dobre smile

14.09.2010 17:08

Re: forester 2009

Tak to nakoniec dopadlo viac ako dobre a v pondelok som si bol pre auto. Takze sa zacina od znova zabeh. Uz mam za sebou aj prvu cestu a 2.000 km a vsetko bezi ako ma. Jazdim ale veeeelmi opatrne aby som nesiel nad 3.000 otacok. Aj sa cudujem sam sebe ze to zvladam ))

30.09.2010 18:32
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101