Diskusné fórum

prevodovka

Autor Správy

Re: prevodovka

Tak som to poskladal, funguje to ,auto mi v zákrutách normalne pribrzďovalo, v kopcoch to bolo na nič. Foto postup v blízkej dobe dám do technického kut. pod nazvom VISKOZNA SPOJKA- LEGACY IV. M.smile

05.09.2016 14:25

Re: prevodovka

Mirot, a koľko malo tvoje auto najazdené? Často si uzamykal tú viskospojku? . Rozhodujem sa medzi Lego 6MT a Lineartronic, a asi sa rozhodnem na základe jednoduchšej/lacnejšej údržby.

06.09.2016 08:53

Re: prevodovka

Ahoj, mal som 200k..., ale možno som to spálil sám, mesiac som jazdil s rôznym dezénom v predu a v zadu. V každom prípade si treba dať na to pozor. A ta viskozna spojka sa nezamyká ručne.Ta spojka slúži na preklznutie ,pri rozdielných otáčkach medzi prednov a zadnou nápravou-trebars v zákrutách,

Ako som menil gél v tej visco spojke je v technickom kútiku pod názvom

<pre><code> VISKOZNA SPOJKA - LEGACY IV </code></pre>
06.09.2016 14:30

Re: prevodovka

Tou otázkou, či si často uzamykal spojku som mal namysli to, či si napr. v zime často krát jazdil na snehu, ľade, alebo si sa bláznil. Visko spojka predsa preklzuje za normálnych okolností keď predná a zadná náprava majú rovnaké otáčky, nie? Pri veľmi rozdielnych otáčkach sa olej silno zahreje, zomkne lamely a zamkne diferenciál. Či nie?

Plánujem jazdené Legacy V a rozhodujem sa medzi 6MT a CVT, v ktorej sú tieto lamelové spojky až dve, takže tam tá výmena oleja bude asi potrebná častejšie. Ale asi skončím pri 6MT, lebo toto by som fakt aj ja zvládol za sobotu.

06.09.2016 15:02

Re: prevodovka

Viem, že na permakolke treba mať všetky 4 kolesá rovnaké a rovnako nahustené, ale moc sa mi nezdá, že by si za jeden mesiac takto zdecimoval ten silikón vo visko spojke. 200.000km tiež nie je málo.

06.09.2016 15:03

Re: prevodovka

Na fóre to uz niekto rozoberal ako ta spojka presne funguje,. Byvam v horách,3,5 km riadny stupak.,zákruta každú chvíľu. Auto je s Talianska a majiteľ bol skyalpinista,asitej spojke dal zabrať...Inak neviem osobne o nikom komu odišla viskoza.Aj v Subaru v BB mi povedali že sa to nestáva, no par prípadov mali. Aj naCZ fore som niečo nasiel. Ale pravidlo to nieje ,sused ma 20 ročne lego (okolo 370k) a nič dramatické sa s autom nigdy nedialo.Aj keby som musel vymeniť cely motor tak ine auto nechcem.Ked u nás nabrizga snehu za 10 minut sa uz nedá dostať domov. Čakajú na posypovakov, ja som sa zatial stale dostal ,ale to tu nemusim písať ako subaru jazdi po snehu,na fóre to každý vie. Tak nech to to každému pekne jazdí smile nech si užijeme zimusmile čo príde.

08.09.2016 21:44

Re: prevodovka

fluider : kedže sa zaujímaš o novšiu generáciu, tak tam je už vždy CVT a to je iná prevodovka ako v tých starších a ked by ma tam niečo malo trápiť tak to bude zrovna samotné CVT a nie VICSO. V tomto prípade by som mal silné obavy o to že prv sa zničí CVT

09.09.2016 15:04

Re: prevodovka

CVT vyzerá ako variator ,ta reťaz dostáva zabrať, ale kto vie kolko to vydrží,

https://www.youtube.com/watch?v=X5p1GVGiPYY

09.09.2016 15:59

Re: prevodovka

Tá visco pravdepodobne trpí len pri vyšších teplotách. Keď je fest namáhaná alebo v horúcich letách. V zime je menšia pravdepodobnosť že sa zničí, nakoľko sa asi stíha prechladiť. U niektorých typov ktoré majú chladič oleja na prevodovke sa nemusí počas celej životnosti auta nikdy nič stať. Základ je nerobiť veeeľmi veľa fígľov na parkovisku apod, a meniť olej v prevodovke. To so správnym hustením pneumatík by nemusel byť až taký problém. Skôr ten rozmer kolies... to je úplne že Top.

09.09.2016 16:43

Re: prevodovka

CVT bolo odjakživa slabota na výdrž, dnes to vydrží viac kedže je tam pár rokov skúseností a vývoja. Ked už by som mal mať obavy tak preve o samotné CVT ako o Visco v tom CVT-čku.

K autu sa treba chovať tak že to je jednoducho bežný osobák, kto si myslí že má nejaký traktor tak potom musí riešiť údržbu

09.09.2016 18:13
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101