Diskusné fórum

Brzdenie motorom vs. Životnosť CVT

Autor Správy

Re: Brzdenie motorom vs. Životnosť CVT

Slabšie brzdenie motorom u CVT, je vlastne ochranný mechanizmus... aby nedošlo k prekročeniu trecej sily, ktorá "drží" reťaz na stene kužeľa bez preklzu - tak zvýši prevodový pomer medzi kužeľmi - zrýchli, aby zvýšená brzdná sila kolies pôsobiaca na jednu stranu prevodu nespôsobila preklz reťaze.

14.12.2016 10:02

Re: Brzdenie motorom vs. Životnosť CVT

Mám otázku na CVTčkárov. Moj otas funguje ako hodinky, ale šiel som na Mini s cvt a tam pri pridaní plynu, stačilo aj jemne, auto zvláštne zvukovocitovociteľne zareagovalo, najviac sa to približuje mojej predstave, že asi takto vyzerá, keď preklzuje tá reťaz/remeň. Je to len môj pocit, lebo som nikdy nič také nezažil. No po sekunde to prestalo a auto normálne zrýchlilo a jazdilo. Urobilo to vždy, ked som sa pohýňal. Povedal som majiteľovi nech nestresuje a jazdí dalej, no každý deň čakám ďakovný telefonát smile.

Hej, hľadáte otázku smile. Ako sa prejavuje prešmykovanie reťaze/remeňa?

14.12.2016 16:52

Re: Brzdenie motorom vs. Životnosť CVT

Pri Subaru CVT by k preklzávaniu reťaze malo dôjsť len pri poruche... nedostatočný tlak v hydraulike na remenice... videí bolo popridávané dosť... https://www.youtube.com/results?search_query=subaru+lineartronic+cvt

ale treba pozrieť, gumový pocit už som písal pri predchádzajúcich príspevkoch hydromenič(spojka medzi motorom a prevodovkou), ktorý vyrovnáva rázy a plynulá zmena pomeru... pri Mini je asi podobná spojka ako pri dvojspojkových(lamela - suchá, mokrá?) a aby sa predíšlo rázom spína "gumovo" pri rozbehu... hydromenič okrem Subaru na CVT nedáva nik (aspoň neviem - možno Toyta?- 30% akcionár FHI-Subaru... )

15.12.2016 13:04

Re: Brzdenie motorom vs. Životnosť CVT

feroj, nezisťoval si ešte náhodou, koľko stoji na Slovensku preplach Lineartronicu? Ty máš Levorg, však?

16.12.2016 07:36

Re: Brzdenie motorom vs. Životnosť CVT

nezisťoval... videl som na AWD, že to ponúkajú... http://www.awd.cz/proplach-automaticke-prevodovky-subaru Ja to ešte nejaký rok potrebovať nebudem smile, ale ak by som musel, šiel by som kde s tým už majú skúsenosť...,trebárs aj do Prahy. Celkovo v CR aj lepšie ceny a hlavne ak nebolo auto kúpené na Slovensku... v Brne mám zľavu aj 5r. záruku.

Zariadenie bude asi drahé, tak ho budú reálne mať len lepšie servisy ... možno JRT pri RK?, len sa treba baviť o cene vopred smile

16.12.2016 14:53

Re: Brzdenie motorom vs. Životnosť CVT

K tomu preplachu...Pýtal som sa servisaka z JRT a vraj podľa nejakého interného školenia je to odžub, lebo technicky sa pri preplachoch tie firmy nevedia napojiť na ,citujem "tlakovú časť" cvt, a teda aj tak sa všetok pôvodný olej z hydromenica a.i. nevytlaci. V JRT teda vypustia cca 5 litrov z 11,5 a hotovo. Doporučuju to každých 45000km a už tam boli CVT s nábehom 300000km a vraj bez problémov.

04.02.2017 17:48
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101