Diskusné fórum

Trasenie pri brzdeni

Autor Správy

Re: Trasenie pri brzdeni

Berano Brzdy su komplet nove kotuce a oblozenie 8 000km uz to pisem treti krat.

a to zavaze aby som bol prestni na jednu stranu kolesa to je max 30g no i to len na jednom kolese ostatne su do 25g

a obuvam my to kamos na pol rocnej vyvazovacke,kedze tam prezuva vo velkom a nik sa nestazuje viem neznamena to ze nemozu byt spatne vyvazene tak behnem inde na prevazenie teda kontrolu a budem vidiet

20.04.2010 21:33

Re: Trasenie pri brzdeni

Peto jedna vec ... to co bolo bolo .... ze si mal nedavno namontovane kotuce pred 8tis. je upne jedno .. takties vyvazene staci 1 poriadna jama ... ja som mal na Legacy snad po 500km zlnenene kotuce (a tosom na ne stupal ako na perie) a na forestri mitriasli tak po 5 tis...

20.04.2010 22:50

Re: Trasenie pri brzdeni

ja mam tiez obdobny problem tiez mi to trasie ale pri rychlostiach o cosi vyssich pri brzdeni tak z 150 na 60km/h pri prudkom brzdeni ale ja mam kotuce na sracku hrubka do nejakych 20mm, takze viem cim to bude no na zimakoch to triaslo viac. kolesa boli tiez vyvazene az kym ma to nenatankovalo vbehol som do ineho pneuservisu chlapci zhadazali kolesa a prevazovali vyvazili presne az kym si jeden pohladom z boku nevsimol ze to koleso je neskutocne vajce na vyvazovacke bolo vydiet ako sa pneumatika dviha v rozmedzi jedneho az dvoch centimetrov len sa na seba usmialy a ponukli mi plechace za 75eur kussmile a ze tie dva disky na lavej strane su na sracku tak som kupil nove a stale to pri brzdeni hadze ale az pri vyssich rychlostiach ako som pisal aj to dufam o chvilku odstranim vymenou kotucov.

21.04.2010 06:10

Re: Trasenie pri brzdeni

Skutak, obcas mam taky pocit ako keby si na aute jazdil prve 2 mesiace. ja ti po 3ti krat hovorim, ze kotuce dokazes zlikvidovat za 300km a to nenavratne. mas starsie auto, celuste brzdicov nemusia byt v najlepsom stave...moze sa otvarat napr. len jeden piest resp. sa nemusi vratit do neutralnej polohy a za par kilometrov neustaleho lahkeho brzdenia mas po disku.

vyser sa na kamarata, chod do dalsieho pneuservisu a nechaj si poraadne prevazit gumy. ak to nepomoze,zameraj sa na kvalitu brzdovych diskov a dosiek.

21.04.2010 08:28

Re: Trasenie pri brzdeni

no dobre skocim to najprv inde prevazit potom budem riesit dalej. Brzdice som kontroloval na strmenoch jazdija nekrizija sa,valceky sa vysuvaju a zasuvaju.

Co by som tipol tak zrejme mierne pokrutene kotuce lebo to trase jemne a az niekde od 100 km/h visie pod necitim nic.

21.04.2010 15:38

Re: Trasenie pri brzdeni

súhlasim z branom brzdy sa dajú zrušiť hnet a zaras a hlavne snova ale ak trasie pri brzdení tak by som skôr vsadil na tú ovalitu asi by som najprv pozrel či medzi kotučom a nabojom neni daka šuplata hrdze ze sa tym spraví ovalita a keby to bolo v gumech tak to bi triaslo furt a čo sa toho vivazovania tika porznam frajera čo gumi vivaži tagmer bes zavažia tak keť sa mu chce tak to višpicuje do 5g a to ako keť mi to vraveli tak som sa zasmial a le videl som.... a tym brzdam ak si postupal dade skopca a zastal tak že boli horuce a nevichladli zajazdy tak podla mna ich mohlo pokrutiť a ťieš tam môže biť problem stymi valčekmi že je jeden mierne pridretý alebo gumička prestata že uš nevracie poridne alebo vybite voditka strmenou že trasie strmenom keť brzdiš

25.04.2010 22:39

Re: Trasenie pri brzdeni

Tak mam nove poznatki ohladom trasenia,skor jemneho vybrovania. Pri richlosti 120km/h a rovnej jazde pohoda nic sa nedialo uplne hladka jazda ale ked prisla lava dlha zatacka tak pri vytoceni okamzite zacalo triast volantom.Co zanmena ze problem je bud v riadeni alebo spodnych capoch ramien. Alebo myslite ze to je este nieco ine ?? Ako naprilad homokineticke klby alebo podobne ??

02.05.2010 13:27

Re: Trasenie pri brzdeni

Cau Peter,

ako to dopadlo s tym trasenim pri brzdeni, kde bol nakoniec problem?

Minule som bol trochu vyvetrat pavuciny a pri prudsom brzdeni sa mi totalne triasol volant.

Diky moc

13.01.2012 23:27
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101