Diskusné fórum

Výškomer - Forester 1999

Autor Správy

Re: Výškomer - Forester 1999

ahoj, ano prisli sme nato. len si to dako nechce drzat nakalibrovanu nadmorsku vysku a tak pri kazdom zapnuti a vypnuti to treba urobit znova. mozno nieco robime zle...ale berieme to viacmenej ako hracku, hoci to vyzera coolsmile a kazdy sa pyta co to tam mame zabudovanesmile ...ked uz nic ine, aspon vzdy viem kde je seversmilesmile

13.09.2010 22:58

Re: Výškomer - Forester 1999

Nepoznám to zariadenie ale: Pravdepodobne to bude barometrický výškomer (tlak vzduchu). Musím nesúhlasiť s tým že to je nepresné. Letecké výškomery sú tlakové a ak sú ciachované vo feetoch (stopy - cca 30cm) tak si urobte predstavu ako sú presné. Problém je že tlak vzduchu sa v priebehu dňa mení (1 milibar = cca 10 metrov). Barometrický výškomer čo mám v GPS sa pýta podľa akého údaja sa má skalibrovať. Či poznám tlak vzduchu, či poznám výšku kde som, alebo sa má skalibrovať sám, podľa výpočtu zo satelitov (tu je trošku nepresný, lebo sa kalibruje na strednú hladinu mora pre USA, kde je vyrobený, a to je rozdiel cca 3-4 metrov voči strednej hladine mora pre EU). Ak je to tlakový výškomer malo by sa zadať QNH čo je tlak vzduchu redukovaný/prepočítaný na strednú hladinu mora. QNH vám poskytne meteoústav.

18.09.2010 21:01

Re: Výškomer - Forester 1999

netvrdila som ze je to nepresnesmile, len ze si to nechce drzat zadanu nadmorsku vysku (zadali sme vysku podla turistickeho bodu, presli sme niekolko km a vratili sa na to iste miesto). s velkou pravdepodobnostou bliziacou sa k urcitosti to bude tym tlakom, co si spominal. Tlak sme nezadavali, lebo presne ako pises, jeho hodnotu som nevedela a pravdupovediac, ani som neskusala ci sa to tam da zadat. Po viacerych zadaniach sme odpozorovali, ze nadm.vysku udava s presnostou - nepresnostou +/- 10m co je vlastne vcelku fajnsmile. urcite je to presnejsie ako poloha z gps, kde sa udava, ze chyba vyskovej presnosti je dvojnasobok polohovej. este sa s tym pohrajkame a uvidimesmile co to ty inzinieri z dalekeho vychodu do toho nasho auta nainstalovalismilesmile

20.09.2010 12:52
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101