Diskusné fórum

prihlasenie dovezeneho auta

Autor Správy

Re: prihlasenie dovezeneho auta

tak som si preveroval tu colnicu este raz ako je to s tou DPH.Ja som auto kupoval aj DPH alebo ako sa to tu vola. Ale co sa zda byt podstatne je, ze ked som ho pouzival viac ako 1/2 roka a viem to zdokladovat nejako tak nelatim ani clo ani DPH. To je dobra sprava. Takze ostava este to prihlasenie coho sa dost bojim, kedze auto je mimo EU. Ale predsa sa vsetky forestery vyrabaju v japonsku tak by nemali robit nejake rozdielne typy pre EU a pre Rusko. Ak niekto nieco vie dajte vediet. dakujem vsetkym

Alebo sa mam na to vykaslat a predat ho tu? Je to prve subaru nejak som k nemu prilipol. Tak som ochotny zaplatit aj nieco naviac a nechat si ho.

04.06.2010 10:05

Re: prihlasenie dovezeneho auta

Ked je to mimo EU mas trochu viacej s starosti s homologozaciou. (Ci vsetko splna Eu normy tak ako ma) V praxi sa to riesi ze zozenies certfikat ze taky isty rok vyroby/model je holomogovany na SK. Dovozca take ma, a verim tomu ze za uplatu vie dat kopiu. Tam su emisie normy hluk atd atd. Toto bolo najhorsie ziskat, ostatne je brnkacka na uradoch. Najistejsie je nast si chalanou co dovazaju auta, a za $$ im to cele dat spravit. Oni vedia kde co treba a poznaju ludi. Prihlasoval som veci aj tak aj tak a lepsie bolo to dat niekomu kdo vie co robi.<br> Ako tak na to pozeram, mozes jazdit na znackach co mas, musis to silou mocou prihlasit na SK? Poistenie a spol je ina vec, no verim ze mas nieco na celu EU.

04.06.2010 14:08

Re: prihlasenie dovezeneho auta

zdravim. Ja som dovazal z cr. Doklady. Nadobudaci titul-kupna zmluva. TP kontrola originality+ek+stk+recyklacy poplatok- potvrdenie. COC nikto neziadal ani ho nemam. Pri vin cisle je este 1 cislo na spolujazdcovej strane na stitku. Ak je v tom cisle ''e'' model ma homologizaciu pre EU. Ak by aj tak pytali coc tak sa obrat na mikonu BA p.Mifkovic myslim. Urcite pomozu. Taktiez platilo ze auta po 97-98 takmer vsetky mali europsku homolog. Popravde ale by som to dal dakomu kto auta vozi. Chlapci vedia kedy a za kym ist. Ta stovecka za to stoji. Inak budes svedkom toho co ja. Uz som bol na rade ale predcasna obedova prestavka a len sa nosili doklady. A este 1 vec. Na niektorych DI maju problem so starsou kontrolou originality. Prever si to kolko ti uznaju abys tam nemusel 2x.

09.06.2010 13:48

Re: prihlasenie dovezeneho auta

Takze nakoniec je auto oddnes prihlasene na humenskych znackach.

co vsetko to obnasalo: - preclenie - 20 € - 4 certifikaty v prahe - 940 € <br> - doplnenie certifikatov v skusobnom ustave v kosiciach - 400€ - kontrola originality - 139 € - preklad kupnej zmluvy a TP - 150 € - obvodny urad - 106 € - recyklacny fond - 66 € - policia - 66 € spolu - 1.900

ostatne naklady: - cesta 1x praha + 3x kosice - 344 € - sprostredkovanie - 400 €

Spolu aj s cestami a s odmenou za to, ze som to nechal vsetko vybavit niekomu inemu som za to dal cca 2.600 €

19.08.2010 00:03
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101