Diskusné fórum

Hlavné svetlá

Autor Správy

Re: Hlavné svetlá

Zdravím, kúpil som impreza 3 2010 rok xenónové svetlá. Problém je ze keď naštartuje auto a na páčke pri volante sú vypnuté svetlá zapnú sa automaticky diaľkové svetlá, keď prepnem na parkovačky zhasnú diaľkové ale dá sa zablikať nimi. Keď prepnem na stretavacie svetlá zapnú sa stretávacie ale diaľkové sa nedajú zapnúť ani na trvalo ani bliknúť, iba svieti kontrolka diaľkových na prístrojovke. Stretol sa už niekto s tým? Za radu vopred ďakujem. A ešte som si všimol že pravé stretávacie svetlo svieti do zemi zrejme vadný motorček môže to mať súvis alebo rovno novú páčku na svetla kúpiť?

16.02.2023 19:54

Re: Hlavné svetlá

Reakcia na príspevok od používateľa Janybb:

16.02.2023 19:54

Zdravím, kúpil som impreza 3 2010 rok xenónové svetlá. Problém je ze keď naštartuje auto a na páčke pri volante sú vypnuté svetlá zapnú sa automaticky diaľkové svetlá, keď prepnem na parkovačky zhasnú diaľkové ale dá sa zablikať nimi. Keď prepnem na stretavacie svetlá zapnú sa stretávacie ale diaľkové sa nedajú zapnúť ani na trvalo ani bliknúť, iba svieti kontrolka diaľkových na prístrojovke. Stretol sa už niekto s tým? Za radu vopred ďakujem. A ešte som si všimol že pravé stretávacie svetlo svieti do zemi zrejme vadný motorček môže to mať súvis alebo rovno novú páčku na svetla kúpiť?

diaľkové svetlá mohol niekto "nastaviť" ako denné svietenie.

to, že svetlá svietia do zeme nie je (nemusí byť) páčkou na zapnutie svetiel, ale

poškodeným motorčekom naklápania

poškodeným senzorom na náprave (prednej aj zadnej)

poškodeným mechanizmom naklápania na náprave (zlomená kosť, prípadne iná časť čo hýbe senzorom)

mechanizmus na náprave outback 2008

mechanizmus na náprave outback 2008

27.02.2023 14:20

Re: Hlavné svetlá

Reakcia na príspevok od používateľa pietro235:

27.02.2023 14:20

diaľkové svetlá mohol niekto "nastaviť" ako denné svietenie.

to, že svetlá svietia do zeme nie je (nemusí byť) páčkou na zapnutie svetiel, ale

poškodeným motorčekom naklápania

poškodeným senzorom na náprave (prednej aj zadnej)

poškodeným mechanizmom naklápania na náprave (zlomená kosť, prípadne iná časť čo hýbe senzorom)

Áno našiel som tam v poistkovej skrinke dáky dopajkovnnu skrinku skúsim to vymontovať von predchádzajúci majiteľ tam dal dorobiť to denne svietenie čo spomínate. A hlavné svetlo svieti len jedno do zeme skúsim najprv motorček na ňom pozrieť a potom tie snímače na náprave diky za info. Nevedel by niekto odporučiť lepšiu diagnostiku ako delphi? S tou to veľmi nekomunikuje a náhodou servisnú príručku na motor potrebujem zistiť moment utiahnuťia ojníc na kľuke.motor Ee20z 110kw 2.0d euro4.Vopred ďakujem.

Nakoniec po demotáži prídavného zariadenia na denné svietenie všetko funguje.

Nakoniec po demotáži prídavného zariadenia na denné svietenie všetko funguje.

14.03.2023 17:10
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101