Diskusné fórum

AT OIL TEMP a chyba CVT prevodovky pod 100000km

Autor Správy
mgx
avatar

Re: AT OIL TEMP a chyba CVT prevodovky pod 100000km

Zdravim vsetkych

mam XV 2.0i my2012 cvt, najazd 96tkm, prvy majitel. CVT olej meneny v autorizaku na 45tkm, rano zajtra som planoval objednat sa na dalsiu vymenu.

500m pred domom mi autom cuklo a rozsvietila sa polka palubovky, chyba za chybou a k tomu cerveny napis Olej prevodovky ma vysoku teplotu, vyzaduje sa okamzita udrzba

Drobne zatrhnutia som pozoroval asi mesiac ale nevenoval som im velku pozornost. Slo o zatrhavanie pri nizkych rychlostiach - pomala jazda cca 20-30km/h uplne jemne pod plynom a pri pusteni nohy z pedala zatrhlo a slo dalej. Alebo pri rozjazde do kopca par zatrhnuti

zajtra idem do autorizaku, snad dojdem tych par km. Nemate niekto skusenost, co to ma byt? S rym, ze treba menit olej to asi nebude suvisiet. Podla toho co som nacital na nete to vyzera na hydrodynamicky menic alebo solenoid.

Neviete kto take nieco vie opravit v okoli kosic? Obavam sa, ze autorizK navrhne vymenu prevodovky, co je uplne nerentabilne. Auto som chcel este dalsich 5r pouzivat. V amerike Subaru predlzilo zaruku na 100000km, u nas neviem nic dohladat

za kazdy nazor dakujem

17.09.2023 20:49

Re: AT OIL TEMP a chyba CVT prevodovky pod 100000km

Reakcia na príspevok od používateľa mgx:

17.09.2023 20:49

Zdravim vsetkych

mam XV 2.0i my2012 cvt, najazd 96tkm, prvy majitel. CVT olej meneny v autorizaku na 45tkm, rano zajtra som planoval objednat sa na dalsiu vymenu.

500m pred domom mi autom cuklo a rozsvietila sa polka palubovky, chyba za chybou a k tomu cerveny napis Olej prevodovky ma vysoku teplotu, vyzaduje sa okamzita udrzba

Drobne zatrhnutia som pozoroval asi mesiac ale nevenoval som im velku pozornost. Slo o zatrhavanie pri nizkych rychlostiach - pomala jazda cca 20-30km/h uplne jemne pod plynom a pri pusteni nohy z pedala zatrhlo a slo dalej. Alebo pri rozjazde do kopca par zatrhnuti

zajtra idem do autorizaku, snad dojdem tych par km. Nemate niekto skusenost, co to ma byt? S rym, ze treba menit olej to asi nebude suvisiet. Podla toho co som nacital na nete to vyzera na hydrodynamicky menic alebo solenoid.

Neviete kto take nieco vie opravit v okoli kosic? Obavam sa, ze autorizK navrhne vymenu prevodovky, co je uplne nerentabilne. Auto som chcel este dalsich 5r pouzivat. V amerike Subaru predlzilo zaruku na 100000km, u nas neviem nic dohladat

za kazdy nazor dakujem

Ahoj zdiagnostikovali ti tu chybu v servise? Co to bolo? Ja som mal na XVcku podobny problem diagnostika mi vyhodila chybu solenoidu. Original solenoid sa neda zohnat. Nieco sa dalo v Cine no nakoniec som solenoid poslal p. Janigovi a ten mi ho za cca. 250€ dal previt a zatial je pokoj. smile

21.09.2023 20:30
mgx
avatar

Re: AT OIL TEMP a chyba CVT prevodovky pod 100000km

Reakcia na príspevok od používateľa kryznik:

21.09.2023 20:30

Ahoj zdiagnostikovali ti tu chybu v servise? Co to bolo? Ja som mal na XVcku podobny problem diagnostika mi vyhodila chybu solenoidu. Original solenoid sa neda zohnat. Nieco sa dalo v Cine no nakoniec som solenoid poslal p. Janigovi a ten mi ho za cca. 250€ dal previt a zatial je pokoj. smile

Dakujem za odpoved, nemam info zo servisu od pondelka. Cakam kazdy den telefonat

v nedelu rano som auto nastarotval a pomaly siel do servisu a po 1km zasvietila teplota oleja v CVT. Odtahovka do servisu a cakam

podla toho co som si nastudoval, ako to funguje, to vidim najskor na solenoid. Drzim si oalce aby to slo aj v KE urobit. Inak som ochotny to auto ist odviezt kam treba, lebo to moze byt ultra drahe.

Dam kazdopadne vediet

21.09.2023 20:33
mgx
avatar

Re: AT OIL TEMP a chyba CVT prevodovky pod 100000km

Reakcia na príspevok od používateľa kryznik:

21.09.2023 20:30

Ahoj zdiagnostikovali ti tu chybu v servise? Co to bolo? Ja som mal na XVcku podobny problem diagnostika mi vyhodila chybu solenoidu. Original solenoid sa neda zohnat. Nieco sa dalo v Cine no nakoniec som solenoid poslal p. Janigovi a ten mi ho za cca. 250€ dal previt a zatial je pokoj. smile

A tu chybu vypisalo tebe alebo ti to zistili v servise? Neviem ci to budu vediet/chciet v servise takto do konkretneho miesta vediet zistit

svietila ti uz aj kontrolka cvt oleja? Alebo len to cukanie si citil?

21.09.2023 20:35
mgx
avatar

Re: AT OIL TEMP a chyba CVT prevodovky pod 100000km

Takze vymeneny labyrint (blok so solenoidmi), auto slo dva tyzdne pekne.

Pri rozjazde do kopca znova kopanec (motor sa rozbehol a cvt akokeby neskoro "zaradila"), znova sa rozsvietilo vsetko. Tentikrat chybny senzor tlaku v prevodovke, vymeneny. Ale pri rozjazde uz ten kopanec zostal. Vymeneny labyrint za treti, uvidime ako to dalej pojde. Kazdopadne moja dovera v subaru (znacku, nie servis) klesla dost prudko

25.10.2023 19:19

Re: AT OIL TEMP a chyba CVT prevodovky pod 100000km

To už im aj v tom servise mohlo dôjsť že nebudú vadné tie isté senzory a labyrint... Pod 100tkm by mohla byť ešte aj nejaká záruka či? Druhú prevodovku vymeniť ako celok asi moc nechcú predpokladám. Neviem čo tam je za mechanizmus, ktorý pri rozbehu zapája pohyb motora a tam bude asi nejaká mechanická závada. Každopádne nezávidím, auto si človek kúpil na to aby jazdilo a nie stálo celé týždne v servise.

Ale inde nie je tráva zelenšia... V práci nám zblbol po stránke elektroniky MB Sprinter s AT, má síce nejakých 6 rokov, ale iba 128tkm a za tri mesiace ho neopravili, lebo nemajú riadiacu jednotku. Ked sa šéf nasral, tak zrazu bolo opravené - jazdí, ale stále píše nejakú chybu. Neviem ako to dopadne.

Kolega má fungel nového Dustera, nejaká splašená ženská mu rozbila spätné ked šla parkovať, všetko spísali a 1,5 mesiaca riešil poondiaty späťák, najprv nebol, potom bol, ale nebol nalakovaný kryt, pričom každý Duster ich má strieborné, nefunguje mu mechanizmus otvárania nádrže (poriešil si to dodatočnou strunkou), inak to otvoríš len vo dvojici a na ten čaká už o mesiac dlhšie ako na to zrkadlo (riešil to súčasne) a odpoved autorizáku je, že mu nevie vôbec povedať kedy to bude, nedá sa to objednať - nie je to skladom. A to mu povedali, že tam majú Dustera na ktorý potrebujú predný nárazník, nemajú - nie je skladom... Máš nové auto, máš záruku, máš havarijné a všetko je ti to k ničomu

Dobré autá sa už dnes nerobia, už sa vyrábajú len spotrebáky

26.10.2023 17:17

Re: AT OIL TEMP a chyba CVT prevodovky pod 100000km

Reakcia na príspevok od používateľa mgx:

25.10.2023 19:19

Takze vymeneny labyrint (blok so solenoidmi), auto slo dva tyzdne pekne.

Pri rozjazde do kopca znova kopanec (motor sa rozbehol a cvt akokeby neskoro "zaradila"), znova sa rozsvietilo vsetko. Tentikrat chybny senzor tlaku v prevodovke, vymeneny. Ale pri rozjazde uz ten kopanec zostal. Vymeneny labyrint za treti, uvidime ako to dalej pojde. Kazdopadne moja dovera v subaru (znacku, nie servis) klesla dost prudko

Žiaľ, treba otvorene povedať (napísať), že CVT je viac módny výstrelok ako solídny strojársky produkt. smile

26.10.2023 17:46
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101