Diskusné fórum

Upravy Forestra

Autor Správy

Re: Upravy Forestra

jasne ze podvozok z imprezy pasne paradne na forester a to sa bavime jak o GC tak o GD. v niektorych pripadoch treba pouzit foresteracke horne ulozenie ale to je jedno bo to na imprezu je z toho isteho materialu...

jedine co treba doriesit pri znizovani forestera je odstranenie SUBFRAME SPACERS v predu, bo to dost rozdzubava geometriu. VID:

07.08.2012 08:48

Re: Upravy Forestra

takze

obrazok cislo 1: subframe spacer, ktory sa nachadza medzi tou platnou na ktorej je motor a samotnou karoseriou auta.

obrazok cislo 2: silentblokove ulozenie predneho ramena treba vymenit za imprezacke, ktore je nizsie

obrazok cislo 3: prst ukazuje na subframe spacer, ktory sa nachadza medzi tou platnou na ktorej je prevodovka a samotnou karoseriou auta. na tomto kuse je blbe to, ze je k tej platni privareny, takze bud odpilit, alebo kupit podprevodovkouvu platnu z impzery.

jasne ze si treba vopred zadovazit aj kratsie sroby, lebo ked sa vyberu tote spacery tak foresteracke sroby budu moc dlhe.

a jasne ze treba urobit geometriu po vymene tlmicov a pruzin za kratsie

07.08.2012 08:56

Re: Upravy Forestra

Mne sa konecne podarilo zohnať MT6 STI smile ked ju nahodim poreferujem smile

07.08.2012 08:57

Re: Upravy Forestra

fajne!!! byt "obmedzeny" na 250kw kvoli prevodovke musi byt krute hehheeh no som zvedavy co to urobi. inak tutok este odporucam prestudovat poznatky medzinarodnych foresterakov co 6speed uz robili:

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f89/6-speed-transmission-swap-woes-62125/

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f89/6-speed-swap-cross-member-notes-pics-73266/

aby sa nahodou nestalo ze pocas instalacie alebo nebodaj PO instalacii a doladeni na 300kw+ sa na to dojde v 250ke na dialnici...

07.08.2012 09:11

Re: Upravy Forestra

Netreba vsetko brat osobne, ale s nadhladom a usmevom smile

07.08.2012 09:16

Re: Upravy Forestra

sak prave tak to beriem smile ale tote chudence co sa tesia zo siskoveho filtra asi ne lebo uplne prestali sem pisat smile

07.08.2012 09:19

Re: Upravy Forestra

Čo sa týka prevodvky už sa nazbieralo dost info... hentie vlakna poznam ale dikysmile jeden chalan v čr teraz nahadzoval MT6 do wrx takze ties pribudli poznatky podstate stačí prevodvka , kardan, diff, vsetky poloosy, tehlice , drziak prevodvky, radiaci mechanizmus, ine zadne brzdy(ručná+klasika alebo minimalne upravit ručnu +redukcia na zandé strmene) a si vybavený smile seriova spojka sadne ale nebude odveci tam dat sti set

07.08.2012 09:28

Re: Upravy Forestra

ta potom na paradu! kedy to tam bude???

07.08.2012 09:37

Re: Upravy Forestra

Zial je ich malo...ale nastastie sa najdu hrdinovia, ktri ich stavaju...

http://www.tipcars.com/subaru-forester/25-xt-sti-edition-10240343.html#

18.01.2013 09:24

Re: Upravy Forestra

Už som aj zabudol že to tu vlakno je smile Konverzia na sti sa podarila a všetko funguje ako má este je tu pár drobností ( výkonnejsia spojka..) ale je to uplne o niečom inom (kratšie sprevodvanie, lepsie ovládanie a prenos výkonu na cestu ) a neposlednom rade aj ocosi dlchsí prevod na dianicu smile a vmojom prípade aj konecčne unesi výkon na ktorý auto má.

Kedže je ja mam non DCCD ( zadný dif LSD, predný suratrec) konverzia nebola až taká náročná nutne bolo vymenit : kompelt celý radiaci mechanizmus,prevodvku, kardán, divernciaály , poloosy, tehlice, mechanizmus ručnej+čeluste, a všetky brzdy...

čo sa týka hentoho forestra v inzerate je tam viacero otázok čo vyvolávaju minimálne zamyslenie (ako tam osadil zadný diff napr. ked ma seriove brzdy a tie pasuju len do seriových tehlíc ( ja som musel dávat STI) prečo ma iný výkon uvedený ako má odmeraný... a neposlednom rade dátum z ladenia je +- cas kedy sa to auto objavilo v inzercii co stoji teš za otázku) inak to dccd ticho závidím smile

18.01.2013 09:43
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101