Diskusné fórum

upravy atmosfery 2.0

Autor Správy

Re: upravy atmosfery 2.0

Presne tak. Najlepsi recept ako zvysit vykon atmosferickeho motora vam da prave UHNAK. Prednedavnom ho absolvoval.

17.09.2010 10:07

Re: upravy atmosfery 2.0

Ano ano, setci budeme lietat na H6. Cize pre moje skromne pomery v jeden vikend ked fakt uz nebude co robit, vystim a streknem pavuka. Siska ked budem nahluchly a subik prestane byt rodinne auto. ;) Diki za nazory.

17.09.2010 11:16

Re: upravy atmosfery 2.0

Ano ano, setci budeme lietat na H6. Cize pre moje skromne pomery v jeden vikend ked fakt uz nebude co robit, vystim a streknem pavuka. Siska ked budem nahluchly a subik prestane byt rodinne auto. ;) Diki za nazory.

17.09.2010 11:18

Re: upravy atmosfery 2.0

atlatl, sice si to popisal silno ironicky,ale bohuzial mas pravdu. ja mam tuzingovaneho forestera a v momente vymeny vejfucku sa povodom rodinne auto zmenilo na silno nerodinne auto.

ale o inom som chcel. ak sa kupuje auto , vzdy je to otazka kompromisov (najma vtedy,ak nemas dost vysoky budget). ak chces dat novy vyfuk,tak dotoho. ak chces menit nasavanie,nech sa paci. my ti len vravime,ze prinos bude minimalny .

v ziadnom pripade nechceme znizovat tvoju snahu ci likvidovat tvoje nadsenie. rob to co si myslis ze je dobre - sprav si radost,ved o to ide!! jazdenie na subaru je o nadseni (aj ked to tak vyzera,ze sa to dramaticky meni na zufalost) - to je to ,co nas oddeluje od ostatnej casti vodicov,nie?

17.09.2010 11:45
555
avatar

Re: upravy atmosfery 2.0

Podme na to pragmaticky. Ak upravit atmo, tak si treba zvazit ake rotujuce a zotrvacne hmotnosti chcme riesit. Zakladny postulat je, ze boxer ma uzasny predpoklad tocit vysoke otacky. Ostatne porovnajte si kluku EVO a WRX... tie sily, ktore riesime pri boxere su neporovnatelne nizsie. Cize si vypocitame ci bude lepsie tocit 1,8 alebo 2,0, potom si to hodime do softu od Lotusu a vygeneruje maximalnu konfiguraciu aj s vyfukom atd... Potom zacneme riesit, kto vyrobi vacky a upravi hlavy a podklada. Nasleduje elektrika. Asi najlepsie cenovo vychadza DTA, ma pomerne slusne moznosti autotune, dokonca si vie nastavovat aj kompenzacie vstrekovacov a pod drobnosti, ktore dost pomozu zvysit zivotnost.

Mame motor a ide sa na prevodovku. 4x4 asi riesit nebudeme, lebo to je motor s vysokym vykonom v otackach a nizkym tocakom. Ten si bude pytat zadny nahon, co sa da vyriesit pomerne jednoducho, ale potom nasleduje optimalizacia prevodovych stupnov pre ten motor.

Ked to dokoncime, mame atmo, ktore bude mat cez 300PS a pojde ako dive a ak jazdime sutaze a ciel bolo porazit Hondy, VTS a spol, tak sa oplatilo investovat desat tisice euro do toho.

Ak sa bavime o zmene zvuku, tak daj sisku a koncovy tlmic a nepremyslaj nad tym, ako riesit atmo, ked fabrika ponuka turbo. Vsetko dalsie je len mrhanie peniazmi, bez efektu.

17.09.2010 14:47

Re: upravy atmosfery 2.0

20.09.2010 09:21

Re: upravy atmosfery 2.0

Zdravime vospolok,

Dlho bolo ticho tak skusime pre zmemu opacit vyfuk. Hrdza si ten stary postupne berie, tak vyvstava otazka aky novy? Vymena OEM jedna k jednej alebo sa v tom trochu posprtat a dat novy aj so zvodmy? Origo zvody su take pokrutene okolo olej filtra, a volade som videl zevraj orientovane na vykon a to bolo jednoduche Y rovno stredom. Akurat som nezachytil som kde to malo kat. Otazka znie: ci sa moze kat (a druha lambda) posunut volade dalej od motora? Teplota by este mohla byt ok, ale ci to ECU nenabura program?

15.09.2011 13:10
555
avatar

Re: upravy atmosfery 2.0

Well, riesenie existuje http://www.haywardandscott.com/subaru/impreza-sport-non-turbo/subaru-non-turbo-manifold-with-high-flow-cat.html iba cena je tam blazniva. Teplotu vyriesis thermotec paskou, lambda sa da presunut dalej,dolezite je, ci na seriovom vedeni je na 1 valci, ci dvojici, alebo je v bode, kde su uz vsetky 4. Pretoze potom by mohla blbnut, ked je naprogramovana napr kompenzacia dalsich dvoch valcov...

Toto su nabeton funkcne zvody. Existuju aj cca. 300GBP, ktore sa pripajaju na seriovy kat, ale tie nie su s rovnakou dlzkou, co znamena, ze pre atmo je to podla mna placebo efekt, ale na rozdiel od tych vyssie, nestracate klasicky zvuk boxera.

15.09.2011 13:32

Re: upravy atmosfery 2.0

Len taka skromna otazka k linku vyssie, nebyvalo pravidlom, ze zvody by (mali) byt rovnako dlhe?

15.09.2011 15:45
555
avatar

Re: upravy atmosfery 2.0

Pre atmo motor je fajn hramonizovat pulzy do jednej vyssej amplitudy, tam je rovnaka dlzka zelana. Pre turbo je naopak mala nevyrovnanost lepsia. Je to pocut aj na WRC s R4 motormi, ten trosku iny zvuk nesposobuju len vacky. A pre V8 je to este zlozitejsie, koli tomu vela zavodnych motorov je radsej casovanych ako 2 4 valce, to pocut na V8 F1 napriklad.

15.09.2011 16:39
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101