Diskusné fórum

Vytahovanie zo zavejov

Autor Správy

Re: Vytahovanie zo zavejov

Pripomenuli ste mi cas, ked som si kupil Forestra (zima spred 7 rokov) a chcel som si ho vyskusat na Pezinskej Babe. Priznam sa, ani som vtedy nevedel, co to auto dokaze. Kedze napadol sneh, netrvalo dlho a uz sa ocitol nejaky chlapik s feldou v snehu. Cesta bola zladovatela, do kopca, napriek tomu Forester s kludom feldu vytiahol zo zaveja. Spolu s vodicom zapadnutej feldy som aj ja ziral, ake auto som si to vlastne kupilsmile

16.05.2010 00:10

Re: Vytahovanie zo zavejov

Vyzera to tak, ze zima zacala... bol som sa iba pozriet ako vyzera situacia za Petrzalkou, za hradzou... a nasiel som tam volne pohodenu Octavku smile

http://media.klubsubaru.sk/images/galerie/581/11122010173.jpg

Dalo to trochu zabrat a podarilo sa mi aj roztrhnut lano zo standardnej povinnej vybavy, ale aspon som pokrstil lopatku a som donuteny konecne kupit poriadne lano smile Diskusiu o vhodnom taznom lane presuniem do novej temy smile

11.12.2010 21:14

Re: Vytahovanie zo zavejov

Oprasim trosku staru temu...za vcera tri zarezy, jeden kamion ( opisane v inej diskusii ), dalej renault Clio pri Dalitrans TN, a tiez fabia a neviem ci to bolo v pondelok, ci v nedelu, to uz si nepamatam, som robil "vyprostovaka " asi trom autam vyletenym do zavejov..sranda bola, ze som tahal aj Audi Q7, radoby terenak..smile..vystupil z neho panko, ktory zahlasil, ze ked to kupoval, povedali mu, ze neexistuje teren, z ktoreho by nevysiel..bol len po diferak v snehu...a len predkom...

Toho roku mam na vytahovanie "zavejakov" nejako velmi vela stastia..sranda je, ze ked niekde zastavim, nemaju v aute ani metlicku, nieto este lopatku daku...ja mam v kufri cely komplet vercajch pomaly na generalku auta( sila zvyku), uhliarsku lopatu so skratenou ruckou, a samozrejme stahovacie zadrhovacky..aj vcera som "opravoval" na Cliu naraznik olamany a zveseny az na zem..

Policajti co tam stali, a riadili zatial dopravu, sa smiali, ze z len majak a nalepku "rescue auto", a mozem sa tym zivit...smilesmile

30.01.2013 19:59

Re: Vytahovanie zo zavejov

scorpi4 uprimne videl si uz nieco podobne q7 co by bolo dobre v terene? smile je to len suv smile to je len pre sefinkov z garazovych firiem aby mohli hovorit ze sa po meste prevazaju v "off roadoch"

30.01.2013 20:18

Re: Vytahovanie zo zavejov

Nazdar pani, je to zalezitost pouzitia redukcie alebo sa Subo ako take da pouzit ako vytahovac zo zavejov aj ked je to trebars len diesel s manualom bez redukcie ako v mojom pripade? Nemam skusenost, tak si necham radsej poradit, nech Subaru neurobim hanbu smile

31.01.2013 15:04

Re: Vytahovanie zo zavejov

Kludne môžeš sem tam niekoho vytiahnúť, len netreba precenovať sily, a neťahať to cez spojku radšej mierne šklbnutie

31.01.2013 15:27

Re: Vytahovanie zo zavejov

atmosfericke benziny maju redukciu na zvyseniu krutiaceho momentu ... kedze japonski inzinieri su presvedceny, ze dizel ma dostatocne vysoky krutak aj bez redukcie, tak sa tam nedaval ... detto benzinove turbomotory ... cize odpoved na tvoju otazku je: ano, mozes smelo vytahovat aj bez redukcie (minulu zimu napr. juro na telgart ringu vytahoval zo zaveja na svojom dizlovom forestri zo 3 auta vratane mna, co som trcal na bruchu smile

akurat si daj pozor na spojku, aby si to neprepiskol smile

31.01.2013 15:27

Re: Vytahovanie zo zavejov

ja som pred tyzdnom vytahoval F. tranzit , predne kolesa v lufte , trosku z rozbehom , spojka uvolnena , jemne otacky , ale , co vam poviem , dizel je dizel

31.01.2013 15:39

Re: Vytahovanie zo zavejov

ahoj mam atm s redukciou a na tahanie neni nic lepsie ci tahas sanky alebo nalozenu skodovicu do 550 m nm alebo aj v zacpe v meste

31.01.2013 20:37

Re: Vytahovanie zo zavejov

Tak dnes sa mi podaril prvy zarez v tomto roku, dnes v ziline nasnezilo a samozrejme cestari zaspali smile Do roboty sa k nam snazilo odbocit 7.5t Iveco , no ale zastal lebo daval prednost oproti iducim autam , a kedze to je v kopci nie a nie sa pohnut. Tak som nastartoval zapojil lano a podarilo sa . Sam som najskor neveril ci to pojde lebo na ceste ciste sklo ale je to zazracne auto. Vsetci cumeli ako keby videli zazrak smile

06.02.2013 11:31
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101