Diskusné fórum

Zimné pneu Nokian WR G2 SUV vs. WR G2

Autor Správy

Re: Zimné pneu Nokian WR G2 SUV vs. WR G2

jaaaj spac, micheliny nie, mal som tie PA3 na C5ke 3 zimy a abs mi rapkalo prakticky v kuse smile na forestri abs nemam a mam blizzaky a veru som sa hadam do smyku ani nedostal smile

uz som objednal tie WR G2 XLka, tak som zvedavy - ma pani taktne upozornila pri objednavani, ze "jsou to gumy velice kvalitni, ale ze na dalnici se dost rychle derou" smilesmilesmile tak som jej takisto vysvetlil, ze asi preco sa deru a ze nie kazdy chce hlavne velky km dojazd - ta info ma potesila, kedze su makke, tak by mali aj drzat poradne smile no uvidime

miho: ja som objednal XLka kedze SUVka sa v tom rozmere nerobia, tak myslim, ze by to malo stacit smile

15.10.2010 09:58

Re: Zimné pneu Nokian WR G2 SUV vs. WR G2

Toto je moja oblubena gumena stranka: http://www.tyres-pneus-online.co.uk/tyre-equivalence-advice.html

S tou zivotnostou WR G2 neviem, treadware index ma 420 a to je fakt vela smile

15.10.2010 10:34

Re: Zimné pneu Nokian WR G2 SUV vs. WR G2

Hybco,vsimol som si,ze zopar ludi nema rado Michelin,ale ja mam napr.Latitude Alpin v rozmere 205-70-15 a som max.spokojny.Ziadne ABS cvakanie sa este nekonalo.

15.10.2010 11:30

Re: Zimné pneu Nokian WR G2 SUV vs. WR G2

Tolu , micheliny urcite nie su zle gumy. len klamu vyzorom smile ked je michelinka nova,tak je urcite famozna. problemom je,ked ma dva roky. guma vyzera relaitvne rovnako ( to znamena stale velmi dobre) ,ale jej vlastnosti su katastrofalne. ako keby ta guma tvrdla - sice vyzera velmi dobre,ale prilnavost je velmi zla (viaceri mame rovnako negativne skusenosti).

teda aby sme sa rozumeli, na normalne jazdenie bude ta guma urcite stacit. ale pri extremnych situaciach ta nepodrzi.

15.10.2010 12:30

Re: Zimné pneu Nokian WR G2 SUV vs. WR G2

ano, potvrdzujem branove slova - to abs rapkalo hlavne poslednu zimu - michelina je vhodna guma pre cielovu skupinu, ktora jazdi hodne a hlavne po mestach a dialniciach - pre nich je skoda maksie gumy ... pre mna s malym najazdom a pomerom nie tak razantnym v prospech upravenych a suchych ciest je vhodnejsia guma maksia smile

15.10.2010 13:45

Re: Zimné pneu Nokian WR G2 SUV vs. WR G2

Hmm,Brano,to si ma teda nepotesil!Teraz to bude ich tretia zima!Vyzeraju este fakt vyborne...ak sa tvoje slova potvrdia,mam smolu...

15.10.2010 13:47

Re: Zimné pneu Nokian WR G2 SUV vs. WR G2

Toto som mal vediet skor,chlapci.Lebo ja som skor ten tvoj pripad,Hybco!

15.10.2010 14:03
555
avatar

Re: Zimné pneu Nokian WR G2 SUV vs. WR G2

Michelin je ticha, komfortna guma s velkym km vykonom, kto hlada grip pre toho nie je. Nebavime sa o slickoch a motorkach.

Zaujimalo by ma ako su clenene Nokiany. Haka haka :) je prevazne s hrotmi a asi by to nalezite ocenila kazda hliadka. Velmi ma zaujala RSi ale ma nejaky zaujimavy rychl index R, ktory je dost nizko. R je podla ich slov zamerana na nizky valivy odpor, W+ je nic, WR G2 je vraj na nase zimy. Viem iste, ze bez ABS to chce hustu gumu, ale neviem sa rozhodnut, ktora je ideal?

15.10.2010 14:36

Re: Zimné pneu Nokian WR G2 SUV vs. WR G2

Hybco, Brano, ja drvivu vacsinu jazdim dialnice alebo cesty I. triedy, aj som sa na snehu vyblaznil, mam Micheliny zatial 2 zimy a mozem povedat, ze tie gumy su fakt skvele. Uvidim teraz, co urobia tretiu zimu. Ak stvrdnu, tak ich dojazdim v lete a na zimu si kupim nieco ine.

18.10.2010 11:15
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101