Diskusné fórum

zimne pneu

Autor Správy

zimne pneu

caute, mam tu taku klasicku predzimnu otazku: ake zimne pneu na forestra ktore sa nestratia ani v lese?

zaujimali by ma hlavne osobne skusenosti

dik

20.10.2010 11:00
555
avatar

Re: zimne pneu

Kolko percent jazdis v lese, po nespevnenom povrchu a snehu?

20.10.2010 11:06

Re: zimne pneu

ked chces take co sa nestratia v lese, tak ber tieto http://www.aaa-pneu.sk/index.php?PneuID=7482&sect=121

ja mam na festerovi ich predchodcu blizzak DMZ3ky (Q) a iny pocit po zasnezenych cestach, su poriadne makke, takze na dialnici pri miernej zime dlho nevydrzia, ale akoze ta jazda s nimi je ina liga

ja ich idem dat uz tretiu zimu a este su v pohode, ale ja na festerovi najazdim tak 10-15 rocne z toho v zime mozno tak polovicu, a to prezuvam az ked napadne sneh a na jar uz v marci idu dole, kedze mi je luto s nimi jazdit pri 12-14stupnoch - obzvlast ked mam celorocne letne, takze tie ranne mraziky by mali zvladnut aj tie

co sa tyka hlucnosti, tak na to ake su makke to tiez nie je zle, su napr. menej hlucne ako matadory izzardy co mam na leto

vela zdaru pri vybere smile

20.10.2010 12:18

Re: zimne pneu

no najazdim cca 25-30tis km rocne, z toho v terene max 5-10%. ale ten teren je pre mna dost podstatny pre to mam forestra smile

tie blizzaky vyzeraju fajn, mam aj dobre referencie na Dunlop SJ6

celkom zaujimavy pomer cena vykon: http://www.pro-pneu.cz/4419-maxxis-ma-sw-victra-snow-suv-205-70-r-15-96-h-tl-zimni.html

Nankang

mate (mali) ste niekto tieto pneu?

02.11.2010 12:33

Re: zimne pneu

Zmenil som tie dlhe odkazy za kratke verzie, pretoze rozhadzali formatovanie strankysmile

02.11.2010 14:06

Re: zimne pneu

dik, mne to cez to pridanie linky volako neslo

02.11.2010 19:19

Re: zimne pneu

Poradí mi niekto dobre zimne gumy na forestra 215/65 R16 98H?Ma niekto skusenosti s Continentalom Conti cross Winter?Ďakujem dopredu

12.07.2011 11:25

Je Forester terenne motorove vozidlo?

Nazdar. Riesili ste uz niekto jazdu na A/T gumach po cely rok vzhladom na doleuvedene vynatky z vyhlasky?

§ 38 - Osobitosti premávky v zimnom období 1) Ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza, vodičmotorového vozidla kategórie M1 a N119)môže také vozidlo použiť v cestnej premávke,len ak je toto vozidlo na všetkých nápravách vybavené zimnými pneumatikami soznačením "M+S", "M.S." alebo "M & S"; motorové vozidlá kategórie M2, M3, N2 a N3musia byť vybavené takými pneumatikami aspoň na jednej z hnacích náprav v čase od15. novembra do 31. marca a v prípadoch, ktoré sú uvedené v časti vety predbodkočiarkou.<br> (2) Ustanovenie odseku 1 neplatí a) pri núdzovom dojazde, ak je na náprave namontovaná náhradná pneumatika alebopneumatika na núdzový dojazd,b) pre terénne motorové vozidlo,21)c) pre motorové vozidlo používané v obci v súvislosti s plnením úloh na základe zmluvy ovýkone vo verejnom záujme podľa osobitného predpisu.22)

21)Príloha č. 1 časť B bod 5 k zákonu č. 725/2004 Z. z.

  1. Terénne vozidlá (symbol G) a) vozidlá kategórie N1 s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 2 000 kg a vozidlá kategórieM1 sa považujú za terénne vozidlá, ak – je najmenej jedna predná náprava a najmenej jedna zadná náprava konštruovaná tak, že môžu byť poháňané súčasne, vrátane vozidiel, pri ktorých môže byť pohon jednej nápravy vypínateľný, – sú vybavené najmenej jedným uzáverom diferenciálu alebo najmenej jedným zariadením, ktorým sa dosiahne podobný účinok, a ak vypočítaná stúpavosť sólo vozidla je najmenej 30 %. Okrem toho musí byť splnených aspoň päť z nasledujúcich šiestich požiadaviek: – predný nájazdový uhol je najmenej 25o, – zadný nájazdový uhol je najmenej 20o, – prechodový uhol je najmenej 20o, – svetlá výška pod prednou nápravou je najmenej 180 mm, – svetlá výška pod zadnou nápravou je najmenej 180 mm, – svetlá výška medzi nápravami je najmenej 200 mm

Mam Forestra 2004 - atm.benzin 2.0 a nikde sa neviem dopatrat k tym najazdovym uhlom a svetlym vyskam. Skuste mi k tomu volaco napisat, pripadne odkaz na nejake vlakno, kde uz sa to riesilo.. dik.

14.09.2011 12:21

Re: zimne pneu

Akurát som objednal Dunlop grandtrek SJ6, tak som na ne zvedavý, potom napíšem referencie, jazdím aj dosť mimo spevnené cesty tak som na ne celkom zvedavý.

06.11.2011 09:05

Re: zimne pneu

To siluri.Ja mam na takom istom Forestri AT Continental Cross Contact.Pouzivam len jar-jesen.Minuly rok som ich nechal po prvy sneh kedze je tam oznacenie M+S ze vyskusam.Skoro som sa posral pri brzdeni ked auto sa aj napriek ABS smykalo veselo dalej.Asi aj kvoli tym gumam som minuly rok na valnej hromade na Polane skoncil v priekope a zachranili ma az retaze od Lesnika.Celorocna guma nemoze existovat.zmes gumy teplota.Takze ja z mojej skusenosti by som AT gumu na cely rok nedoporucoval.

06.11.2011 16:10
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101