Diskusné fórum

kvalita - Forester

Autor Správy

Re: kvalita - Forester

"cost savings" sa v casoch velkej krizy vzdy tyka len mensich firiem. tie velke (pokial boli financne zdrave pred krizou) problem nemaju,kedze maju kapital na to, preckat krizu takmer bez straty. typicky priklad je VW,ci BMW. ich reakciou na krizu nebolo skrtenie,sestrenie...ale prave naopak. predstavovali nove modely,technologie bla bla bla... presny opak ford-u ci GM.

subaru je male, sotva preda par sto tisic aut za rok.takato firma jednoznacne musi sekat naklady(navyse ak takmer celu produkciu vyraba v japonsku). sekat nemoze na mzde (kedze majoritu vyrabaju v japonsku),ale na materialoch. a obcas sa stane lapsus...

takze male firmy jednoducho musia strazit svoje naklady vzdy -nezavysle na tom,ci je ekonomicka expanzia,alebo recesia. toto je uz ale off topic smile

09.11.2010 10:20

Re: kvalita - Forester

Ja len doplnim, ze je to tak nejak ako to tu pise Brano. Len skoda, ze usetrili na materialoch, co sa motora, resp. pohonneho ustrojenstva tyka. Radsej budem menit loziska, alebo ine prkotiny, ako riesit, kedy mi klakne motor, alebo niekde ostatnem stat... Ale aj tak som naladeny tak, ze ked auto, tak starsie, este poctivo vyrobene.

09.11.2010 11:13

Re: kvalita - Forester

Ja naopak nemam pocit ze by subaru potrebovalo nejaky cost saving. Vsak je to jedna z mala japonskych automobiliek ktorej predaj pocas financnej krizy vzrastol (ak som teda spravne informovany) a je to hlavne vdaka tu uz tolko omielanemu dechtovemu motoru. Co sa spojky tyka tak su tu majitelia ktori si na nu naopak nestazuju vid George a to jazdi v nasom metropolitnom meste kde ju pravdepodobne pouziva dost casto aj ked len zlahka. Problemy so spojkami boli aj u starsich modeloch (este benzinovych) niekto ju menil skor nez rozvody iny zase nie. Ja osobne 2X a to len preto ze prvy krat som pouzil aftermarket. Ako tu uz bolo spominane je to prave vdaka AWD a podla mna celkovo u subaru tak trochu poddimenzovanym spojkam. Tymto ale nechcem tvrdit ze zhorena spojka po par tisic kilometroch je normalny jav to urcite nie. Taktiez nemam pocit ze by ramove dvere nejako usetrili naklady skor naopak ved predsa doteraz ich subaru nepouzivalo to znamena ze akonahle ich zacali montovat tak ich niekto musel navrhnut. Nebude to nahodou prvok zvysenej bezpecnosti?? Toto vsetko je ale moj subjektivny nazor a ani spalene spojky, hrdzave vyfuky ci ramove dvere ma neodradzaju od tejto skvelej znacky.smile

09.11.2010 14:04

Re: kvalita - Forester

Lisik,takze este cost saving?Co tak kasna z pouzitych PET flias?smileTo v ramci zvysovania bezpecnosti.Lebo pokial ja viem,vyrobit stlpiky k bezramovym dveram podobnej pevnosti je vacsi kumst a asi nakladnejsia zalezitost.A co sa tyka bezpecnosti,pri naraze na kabinu z urcitych uhlov,napr zpredu zacnu hrat dvere svoju vlastu piesen,tj od hlavnych stlpikov sa oddelia a celkovej pevnosti moc nepridaju.Niekde som to cital a verim tomu. A vo sa tyka tych zvysenych predajov...no ked niekto preda 2 auta jeden rok a dalsi 4 je to narast predaja o 100%...ale furt su to len 4 kusy.Navyse Subaru vyvoj dieslu tak vystavil,ze museli predat myslim vacsinu akcii (Toyote).Moc by som sa s tym teda nechvalil,budu radi,ked sa dostanu na nulu.Tym nechcem povedat,ze to nemali robit...cas ukaze.

09.11.2010 19:30

Re: kvalita - Forester

peto

to co napisal lubos je svata pravda. vyroba bezramovych dveri je asi tak 50-70% nakladnejsia , ako vyroba ramoviek. je prave vdaka potrebe zvysenia pevnosti (specialna ocel) stlpikov,podlahovej casti a taktiez celnej casti. chcete priklad? porovnaval som zavesenu audi A6-ku (2 rocnu) a mojho forestera (klasicky autozdvihak). meter nad zemou a na A6ke sa tazko zatvaraju dvere. dvere na festerovi idu zavriet bez problemu. mala lekcia pevnosti v podani subaru smile

to ze subaru zvysili predaj este neznamena,ze su v pohode. to ze predali viac aut je aj kvoli tomu,ze nemuseli preniest naklady za vyvoj dechtu do ceny automobilu. a toto sa im podarilo aj vdaka tomu,ze znizili transformacnu cenu automobilu (ramove dvere, vyfuky). takze je to velmi relativne... GM predal len o nieco menej aut ako toyota a co? ten blondak obama musel naliat zopar 100 miliard dolacov do krachujucej GM....

vsetko je relativne smile

09.11.2010 20:32

Re: kvalita - Forester

to: marko

jednoznačne subarusmile

22.11.2010 14:17
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101