Diskusné fórum

nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Autor Správy

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

no mne to tiez neslo do hlavy...to klepanie by malo byt zapricinene tym,ze motor nejaky cas nemazal. erik to spravne prirovnal k nezaliatiu olejoveho filtra pri vymene oleja. neverim tomu,ze to bolo zapricinene nejakym "stecenim" oleja. viem si to predstavit vtom pripade,ze by auto bolo otocene na dvere tak,ze by olej vytiekol z pumpy a tym sposobil par sekundove zavdzusnenie... ani auto ,ktore je odstavene v garazi 3 mesiace neklepoce-olejova pumpa uz pri startovani distribuuje olej do motora. jednoducho motor z neznamych pricin nemazal. bolo by fakt vhodne najst pricinu,lebo ked sa to stane nabuduce,tak...to motor nemusi prezit.

12.11.2010 10:33

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Tak bol som v Nasom meste v najautorizovanejsom servise... diangnostika vyhodila len skrtiacu klapku, ktora bola pridreta. Nasledene bola vycistena a auto uz "neskape" pri vyradeni rychlosti. Takze jeden problem asi vyrieseny. Otacky sice obcas po vyradeni padnu skoro na 500/min., ale potom sa vratia na klasicky volnobeh. Tachometer a pocitadlo km zatial nefunguje, vraj to nema s tym suvis... Predpokladal som, ze za tym vsetkym je cidlo na prevodovke a vraj nie. A divny zvuk motora pri startovani nevedeli vysvetlit, (kedze ho ani nepoculi) a auto uz odvtedy startuje uplne bezproblemov... smile

16.11.2010 21:49

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

No a po dnesnych 50 km mi zas svieti check engine. ale teraz uz stale

17.11.2010 16:32

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

peopeo: mel jsem taky vadne cidlo rychlomeru v prevodovce a taky to rozsvedcelo check engine

20.11.2010 11:55

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Iba malinku otazku mam, citam tu o zaliati filtra pri vymene oleja, je to dolezitá vec? Nedavno som menil olej+filter, nijaky problém som nepostrehol, akurat motor sa trochu pomalsie rozbehol pri starte...smilesmile

20.11.2010 15:00
555
avatar

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Napriklad loziska ulozenie kluky a ojnic su trimetalove polkruhy, ktore sa klzu po olejovom filme. Turbo bez 360° gulickovych lozisk rovnako klze len na filme. Toto vsetko sa o cosi dlhsie toci bez oleja a derie sa. Nie je uplna tragedia, ale nema to liecive ucinky a je to silne neprofesionalne. Keby si pri tom mal motor pod zatazou, napr zaradena 1 a skaces, tak to uz moze ublizit viac.

20.11.2010 20:01

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Takze po vymene cidla na prevodovke-snimac rychlosti, mi samozrejme konecne ukazuje rychlost a pocita aj prejdene kilometre a hlavne prestali po vyradeni rychlosti padat otacky a prestal (obcas) skapinat motor.. uz nesvieti ani check engine a dufam, ze to tak ostane na trvalo. Co sa tyka toho "rachotu" v motore pri startovani, odvtedy sa to nezopakovalo a ostava mi zahadou. smile

29.11.2010 15:57
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101