Diskusné fórum

Impreza - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Ahojte! Neviete niekto v akom je stave tato reza ? http://subaru-impreza.autobazar.eu/20i-92kw-4x4-id3885063.html Vdaka!:)

15.12.2012 11:07

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Podla obrázkov dosť zanedbané znehodnotené auto... Porobiť diery do kapoty, nalepiť nasávač (možno aj dieru vyrezal - originál kapota má nasávač zapustený), další nasávač na streche, miesto hmloviek či originál krytov ťahokov, ruky preč. Má napísané airbag 1x, určite by to malo mať 2x ak nie 4x

15.12.2012 11:18

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

15.12.2012 11:18

Podla obrázkov dosť zanedbané znehodnotené auto... Porobiť diery do kapoty, nalepiť nasávač (možno aj dieru vyrezal - originál kapota má nasávač zapustený), další nasávač na streche, miesto hmloviek či originál krytov ťahokov, ruky preč. Má napísané airbag 1x, určite by to malo mať 2x ak nie 4x

no to je vidiet, ze zvonku to nevypada nix extra, len ma skor zaujimalo, ci sa na uz niekto nebol pozriet, ako vyzera motor, spojka, atd.

15.12.2012 12:10

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Z tunajších členov by tam asi ani nikto nešiel, to auto sa jednoducho neoplatí, respektíve nikto by nemal chuť to dávať do normálneho stavu, každý si rašej kúpi hotové.

Ešte tam je vidieť že pravé predné svetlo má oranžový okraj, EU verzia ho má číry, teda svetlo nie je z EU verzie, možno ani celé auto... Možno chýbajúce ABG, asi auto dostalo ranu na čumák, nejak to nesedí a tie chýbajúce hmlovky

EDIT: už ťa to nemusí ani trápiť pretože už nieje v ponuke, možno len majitel upraví inzerát, alebo sa objaví inde, ale ten konkrétny kus by som nekupoval

Nakolko máš ponuku trhu nulovú tak ostáva len čakať , alebo dovoz, tých 92kW zasa tolko nepredraží prihlásenie

15.12.2012 13:39

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Zdravim som tu novy a chcel by som sa opytat na kupu subaru impreza wrx sti rocnik 2006 ( nebranil by som sa ani 2008 rocnik hatchback ale chcel by som ju tak do tych 12 - 13 tisic €). Mam auto Fiat Stilo diesel a chcel by som si k nemu kupit imprezu wrx sti (uz dlhsiu dobu nad tym uvazujem a nieco som si precital aj na nete ci uz tu na fore alebo cez google). Kedze by to bolo ako moje druhe auto vela by som na nom nenajazdil (mozno 5000km rocne). Chcem ju kvoli tomu pozitku z jazdy (isiel som na kamaratovej tusim 2003 rocnik a isla paradne). Ake su naklady na imprezu ? co sa tyka nahradnych dielov, kvalita servisu? v ponuke nejako vela niesu nasiel som tieto 2 kusy mozete mi s nimi poradit? Dovoz zo zahranicia sa pri nasom super premierovi asi neoplati ci?

http://subaru-impreza.autobazar.eu/25-wrx-sti-id3843918.html

http://subaru-impreza.autobazar.eu/25-wrx-id3503789.html

pri prvom pise USA model (je to prekazka?) a pri druhom ani neviem

co poviete?

Dakujem za kazdu odpoved smile

28.12.2012 11:43
WRX
avatar

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

k prvemu inzeratu ti napisem tolko, ze podla VIN cisla bola oplieskana takmer z kazdej strany...cize treba byt 5x opatrny

a druhe auto je WRX robena do STi, ale nemas motor Sti a diff Sti, uz ako chces :)

podla mna je 13 tis malo na model 2006 a viac, aspon 16-18 treba pripravit. radsej by som potom kupil 03-05 a lepsom stave.

28.12.2012 12:33
555
avatar

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Prva USA verzia oficialne nie je prihlasitelna. Robi sa to tak, ze sa prihlasi napr v HU a odtial po mesiaci "dovezie". Pointa spociva v predlzeni TK a EK. Napriek tomu, ze si to dokazes vybavit, je to v rozpore s nasou legislativou a keby si sposobil nehodu a namontoval sa do toho zrucny pravnik, tak sa riadne spotis. Technik TK moze ist za to na 8r premyslat, preco predlzil TK. Nejake vynimky sa teraz chystaju, ako napr svetla a tak, ale stale je to legalne nemozne. Pred 2 tyzdnami som opravoval auto kamosovi, ktory robi na TK a specialne sa na to pytal. Je to imbecilita min dopravy a nepochopitelne, ako je mozne, ze vo zvysnych clenskych krajinach EU to ide, ale to je Slovensko... Mala nevyhoda USA verzie su budiky v ml a teplotu ukazuje v F.

Druhe auto je iba WRX. Silne pochybujem, ze ma 300PS, to by bol s tym turbom motor velmi na hrane, realne je niekde pri 280ps. Majitel vela investoval, no stale je to "iba" WRX. Najvacsia brzda je pohon, 5MT nikdy v zivote nepojde okolo 6MT s tymi difakmi, ktore su tam pouzite a ak porovnavame 2,5 verzie, tak STi tam uz maju DCCD, co je este vyssi level.

USA verzie je teda lepsia, ak sa vykasles na legislativnu stranku. Ak ta oslovuje upravene auto, to WRX mal niekto velmi rad. V kazdom pripade sa oplati byt silne pranoidny. Pazvuky z motora, horsie radenie, to vsetko je predohra k dalsim investiciam a nie malym. Argumenty motorsport a to tak ma byt su neakceptovatelne. Ci sa oplati zo zahranicia doviezt, to je iba o tom, ci sa ti chce prejazdit vela km a darovat tymto .... prachy? Ak to auto budes mat dlho, tak to prekusnes. V tom pripade si rovno kup aj merac hrubky laku, neskutocne to dokaze obnovit pamat majitela, staci ho vytiahnut, ani pouzit nemusis.

28.12.2012 12:55

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

No tá US verzia má normálne SK doklady + SK tabule, teda netreba riešiť registráciu. Skôr mi tam príde divný opis "dobrý technický stav", vela ludí píše skôr výborný tech. stav, bez investicií...

28.12.2012 14:04
555
avatar

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Ai som to napisal nie dost jasne. Nie je mozne legalne predlzit platnost TK vozidla dovezeneho z USA. Bez ohladu na to, ci ma nase EC. Aj ked sa vzdy najde technik, ktory to riskne smile

28.12.2012 14:33

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

diky za rady. takze na tie 2 auta co som dal radsej ani nepozerat ok. tak pockam si na lepsie ponuky aj tak planujem az v niekedy v lete kupu tak aspon posledujem trh aj ked vela ich tam nieje.

isiel by som po auto aj do DE kedze mam kamarata mechanika co tam chodi na auta neni problem. len ci sa mi to oplati pri tych dnesnych poplatkoch

28.12.2012 15:00
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3401
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101