Diskusné fórum

Impreza - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Pani diky za info

30.10.2015 10:47

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Zdravím vás páni, plánujem si kúpiť svoje prvé subarko. pozerám inzeráty atd, ale neviem na čo presne sa zamerať, čo sa zvykne kaziť, tak aby som nekupil rozbité auto.

Neviem sa ani rozhodnúť medzi Imprezou hawkeye a hatchbackom, ročník čím novší tým lepší (2007 a dalej). Cena tak do 10k. Viete mi niekto poradiť do čoho skôr ísť? Hawkeye lepšie vyzerá ale interiér je zastaralý , málo miesta (mám 197cm zmestím sa tam?). Do hatchu by som myslím zmestil aj bicykel do sedanu asi ťažko čo?

Auto chcem hlavne zábavné a na každý den do práce 25km tam a 25km spať po okreskách/dialnici (TN-NMNV). Tých 110/118 KW na imprezu by mohlo snád stačiť po prechode z Felicie. Pokukoval som aj po legacy ale tam tých 110 kw už nebude asi moc svižných + vačšina je z automatom a ten nechcem.

Napr tieto imprezy nepoznáte?

http://subaru-impreza.autobazar.eu/20-r-sport-lpg-id3559844.html

http://auto.bazos.sk/inzerat/54470701/Subaru-Impreza-ProSportLine-20-4x4.php . Je tá cena adekvátna ak sú km reálne?

Dalej v BA je rovnako tiež čierna,2007 ročník, ale má okolo 100.000 km čiže prd velkým servisom, a odlupnutý/poškodený lak na kapote. Kolko asi stojí výmena rozvodov, filtrov a naplni na 2.0 R + prelak kapoty na imprezu? Oplatí sa kupiť také auto za 6.5k ?

Sorry za longpost, snád niekto prečíta a pomôže mi rozhodnúť sa a vybrať.

Dakujem za odpoved.

01.11.2015 14:12

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Do Imprezy typu sedan bicykel nedáš ani omylom, leda že by si ho rozrezal napól, sedačky nie sú sklápatelné, je tam iba tunel na lyže. Do novšej generácie ho už vopcháš, samozrejme za cenu že sklopíš sedačky.

Inak by bola jasná volba Legacy, ak si nájdeš nejaký kus 2006+ facelift, tak tam budeš mať 121kW, neskôr bolo spomenutých 110kW. Rozhodne viac komfortu, samozrejme v kombíku miesta dosť, ale celý bicykel tam nevopcháš bez sklopenia sedačky. Automat? neviem, možno nie si na AT zvyknutý, ale do Legacy sa AT hodí, bárs aj má len 4 kvalty, prichádzaš aj o redukciu, ktorú majú MT v prípade kombi verzie, ale tá pohoda ked nemusíš stláčať spojku a kvaltovať je na nezaplatenie. Hlavne to posúvanie v kolónach Trenčína. Prídeš síce čiastočne o dynamiku, ale mne to za to stojí. Človek čo nejazdil AT sa toho trochu bojí, ale vedz že po týždni by si už nemenil. Ale to je tvoja volba. Za mna určite Legacy v kombíku (aj pri tvojej výške), by som povedal že pri tých peniazoch budeš mať lepší výber. Čo na Imprezu 08+ je tak z odretými ušami

Trebárs tento... bárs je to len spomenutý slabší 110kW, ten pán zo Žarnovice vláči jedno Subaru za druhým a darí sa mu (aspon podla toho ako sa mínajú)

Prípadne riešiť dovoz 121kW , ale do 10k€ sa zmestíš bez LPG (prihlásenie cca 1000€)

01.11.2015 15:31

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Ak by si trval vyslovene na verzii s LPG tak potom už len dovoz z "DE"

Servisné náklady, na rozvody počítaj do cca 300€ vrátane vodnej pumpy, ale musíš ísť mimo autorizák, v autorizáku je to snád aj 500€

01.11.2015 18:01

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

02.11.2015 10:51

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

01.11.2015 18:01

Ak by si trval vyslovene na verzii s LPG tak potom už len dovoz z "DE"

Servisné náklady, na rozvody počítaj do cca 300€ vrátane vodnej pumpy, ale musíš ísť mimo autorizák, v autorizáku je to snád aj 500€

No pekne, majitel mi tvrdil že tak 800e, ale neviem či to myslel aj spolu s robotu a materiálom. Zatial som určite rozhodnutý pre manuál, kým som ešte mladý a bez detí , nech si trochu užijem športovej jazdy :D

Rozmýšlam že pojdem tuto rezu pozrieť, majitel mi poslal dalšie fotky, viete sa niekto znalý vyjadriť? V motorovom priestore je leak nejakej zelenej tekutiny, žeby chladiaca pretekala okolo teplotného čidla?

http://postimg.org/image/6wa5ssy8f/ http://postimg.org/image/7uqiv3bkf/ http://postimg.org/image/9ntfjewr3/ http://postimg.org/image/ol1wkf9zj/

http://subaru-impreza.autobazar.eu/20-pro-sport-line-id6629789.html

03.11.2015 19:49

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Ked sa chceš zabaviť za volantom tak si kúp WRX, to myslím úplne vážne, atmosféra je len bežné auto a na to kolko to bude v priemere žrať budeš myslím trochu sklamaný.

Ked chceš ostať u atmosféry, tak radšej by som šiel do toho Legacy, bude to žrať tak isto a bude to pohodlnejšie a povedzme sa zabavíš rovnako, akurát to nebude mať taký "IMAGE" ako Impreza a vopcháš tam aj ten bicykel (v prípade kombíka) a ako bonus budeš mať aj redukovanú prevodovku

Možno je tam ten kus Imprezy skutočne TOP, ale ked viem že za tie peniaze môžem mať Legacy 2007 v kombíku a vo velmi slušnom stave, čo je vyššia trieda auta tak by som neváhal

Alebo si kúp toto a nemaj strach z toho že to je AT, za týžden by si zvykol tak že by si MT už velmi ani nechcel, Si-Drive teda tri režimy reakcie plynového pedálu na zošlapnutie, veslá na volante... Čo viac potebuješ ? Už iba večne plnú nádrž

03.11.2015 20:30

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Jasné aj hento Lego som obzeral, akú máš ty na svojom spotrebu? Predsa len hydromenič nemá moc vysokú efektivitu. Na subaru klube.cz majitel AT aj MT napísal niečo v tom zmysle že AT zoberie 30% vykonu a svižnosti a zdvihne sa spotreba. Uvidim či sa vobec zmestím do hentej imprezy kedže všade sa píše že pre ludi nad 180 cm to je utrpenie v impreze. Ale bol tom môj detský sen tak vieš ako to je smile Treba odskúšať a poučiť sa na chybách:D

03.11.2015 20:58

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Ak budeš jazdiť dlhšie trasy, teda TN-NM-TN tak verím že aj s AT sa dostaneš pod 9l, pri MT by som ani nečakal nejak nižšiu spotrebu, možno možno 0,5l. Hydromeničová AT z výkonu síce niečo zoberie, ale to platí hlavne pre slabučké motory, skôr by som povedal že AT ti vdaka iba 4 kvaltom uberie z dynamiky. Na tých 100km/h budíkových to dostaneš tak či tak rýchlo, zapneš tempomat a valíš do roboty

Ja jazdím cukačky a preto mám spotrebu nejakých 10,5-11l/100km, teraz som písal do iného vlákna, že som najazdil niečo okolo 200km po okreskách a hodilo mi to priemer iba 8l/100km a to ver že ja nejazdím ako dôchodca. Na okreskách mám vždy cca 100km/h budíkových a stará cesta NM-TN kludne aj 110km/h na budíku...

Do Imprezy sa zmestíš ale ten za tebou si priestor užívať nebude, v Legacy máš placu stále dosť aj vzadu. Pre mna za mna aj Imprezu ale ako som písal mne to príde mooooc drahý kus na to že to je atmosféra, bárs aj je akože TOP, moja predstava za daný model by bola tak 7-7500€ max. Za 9000€ by som už šiel do WRX, bárs by bola ročníkovo/generačne staršia aj o 5 rokov. Kúpou Imprezy by si získal síce imidžové auto, ale zábava teda nič moc. Je to také že k Fun Factoru tomu chýbajú kilowaty

03.11.2015 21:23

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Neviem ako v hawkeye ale v bugi WRX sa volant neda nastavit pozdlzne. Ja mam 190cm a nesmierne mi to vadi. Sedacku mam uplne dole, operadlo mam celkom zvislo. Chcel by som sediet este viac vzadu ale potom zas nedociahnem poriadne na volant ani s uplne vystretymi rukami. Takze aj toto si poriadne otestuj. Vystupovanie je celkom zabavne :D.

04.11.2015 20:18
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101