Diskusné fórum

Impreza - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Zdravim pani, s japonskymi autami som uz zopar rokov, Toyoty, Nissany atd, no Impreza mi stale neda spavat a permanentne pokukujem po nejakej. Preto by som prosil vas, Imprezy znalych sa pozriet na tento inzerat http://subaru-impreza-wagon.autobazar.eu/20-wrx-id2848196.html a napisat, co si o tom myslite, prip. ci to auto niekto nepoznate.. Majitel mi povedal, ze bere cca 2dcl/1000km, neviem, ci je to normal pri WRXkach.. je pravdou, ze zopar aut, co som mal, olej bralo, no nijake takto vela (2l/10000km), majitel tvrdi, ze je to ok pri tychto autach, neviem.. zbytok, ze vraj fit, myslim turbo, motor, prevodovka, spojka, atd.. Prip. mi poradte, na co sa zamerat pri obhliadke, alebo nenasla by sa nejaka dobra dusa, co by zbehla so mnou? Som z BA, tak kludne mozem po ceste niekoho nabrat, ak by mal casu a ochoty..

dakujem

12.05.2012 15:16
WRX
avatar

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

auticko na foto sa mi paci, ci je lak povodny a ci bolo burane sa da samozrejme zistit, ale vyzera zachovale, exterier aj interier. spotreba oleja, no to neviem, ja som mal tiez wrx u, motor EJ20T a nezralo olej ziadny....ked vidim bremba, bov, vyfuk...opytal by som sa ci nebolo "cipovane" ;)

12.05.2012 20:12
555
avatar

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

2.0T nezere olej.

12.05.2012 20:56

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

moj čisto sukromný nazor : 2,0 turbo co zerie olej by som ja nekupil..tam vydim vysoke riziko problemov..a za druhe ..ta wrx schla pred nejakým rokom na webe celu vecnost..neviem ci to nieco znamená len to pišem smile

12.05.2012 22:01

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

dakujem pani.. s tou dlzkou inzerovania toho auta viem, no kedze obcas predavam nake svoje, tiez trci aj rok, no moje su takmer vzdy v skvelej kondicii, no kedze to nie je TDI, tak sa nepreda hned, takze tomuto som az takuto pozornost nevenoval, no zasa neviem, ako rychlo sa predavaju Subarcata.. s tym olajom je to asi fakt.. vyzera to teda, ze zasa len ostanem pri tych mojich potvorach youngtimeroch.. prip. keby ste o niecom schopnom vedeli, naj. kombik, dajte mi vediet pls.. thanx

13.05.2012 09:22

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Kenny neviem či si niekedy na živo videl Imprezu wagon, aby si nebol prekvapený že to má kufor ako hatchback, väčší kufor ponúkne Forester 2.0XT, ale voči WRX ich je málo, 2,5XT už je cenou trochu inde, ale inak sa kludne pozri v CZ, tam je väčšia ponuka, len treba pripočítať opletačky s prihlásením 450€ + náklady na cestu, odhlášku z CZ ... A pri spotrebe WRX, či XT sa už môžeš pozrieť po Legacy wagon s H6 pod kapotou

13.05.2012 10:39

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Ahoj, ja majitela poznam... nejak som sa s nim nedaval do reci uz len pre jeho "pretekarsku" jazdu. Nazivo auto vyzera ako striekane lenze pri majitelovi sa necudujem. Co sa tyka technickeho stavu tak motor dostal par krat naprdel aj za studena z toho co som videl (dole kopcom v meste aj 130 :) )... ale treba si robit vlastne nazor... moj nazor je vsak jasny smile a suhlasim s ludmi co preferuju kupu auta v zahranici ako uz spominane Cechi. Vela stastia pri vybere...

13.05.2012 11:05

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Zdravím, som tu nový a chcel by som Vás poprosiť o radu pri prípadnej kúpe Subaru Impreza. Chcem sa spýtať, či je možné zohnať nejakú schopnú Imprezu zhruba do 4000€ +/-. Viem, že to je dosť málo, no bugdet nepustí. Za takúto sumu ak, tak to bude zrejme starší ročník, čo by mi nevadilo, keďže sa mi páčia aj modely z rokov 1998+. Jazda by bola prevažne mesto, nepotrebujem závodnú mašinu, čo ma zožerie aj s botami :D možno niekedy v budúcnosti. Ročne by som zrejme najazdil 10 možno 15000km, neviem presne odhadnúť. Najlepšie by bolo do 100kW. Tiež neviem ako je to s najazdenými km, keďže tie sa stáčajú o sto-šesť. Pre príklad môžem uviesť jeden inzerát, čo som našiel, čo na to poviete. Ďakujem. http://subaru-impreza.autobazar.eu/20-gl-id3373425.html

16.07.2012 20:52
555
avatar

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Z GC8 kasne je jedina akceptovatelna motorizacia 2,0 a ani to nejde moc dramaticky. Kasna bude na 99% chytena koroziou, predovsetkym okolo uchytenia zadneho naraznika k lemu blatnika. 4 by som za tuto generaciu dal iba, ak by bola uplne cukrikova.

Ak si vezmes, ze za 4 sa da kupit vonku WRX verziu s 96kW motorom a aj ju prihlasit /kym Fico nedostane dalsi kvetnaty napad s vypalnym/, tak GC8 je strateny pripad pre nasledny predaj.

16.07.2012 21:43

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Vtomto prípade by som ti normalne doporucil legacy ....z vnutra dalekio hodnotnejsie, koroziou problem nemá ma silnejsi 2,5liter a spotrebu ma ako 2,0 v impreze http://subaru-legacy.autobazar.eu/25-gx-id2693523.html napr nieco taketo ... Hentakým oblepeným atmosferam ako ta imrpeza v linku by som sa ja osobne vyhol ...

16.07.2012 22:23
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101