Diskusné fórum

upgrade seriove brzdy Impreza

Autor Správy

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Ahoj vsetci moja Impreza potrebuje nove brzdy aspon to tvrdia na STK mate niekto skusenost s upgrad-om. To co tam bolo doteraz aj tak stoji za hovno sluzobna fabia brzdi ovela lepsie smile Kedze mam 14palcove kolesa a nechcem investovat 1500€ mozem vymenit kotuce tym padom aj oblozenie. Este sa rozhodujem ci hadice popripade strmene? Menili ste niekto brzdy za ine ako seriu, alebo aftermarket? pomohlo to? DUFO spominal Lukas TRW ale vyzera to ako bezne brzdy fungujuce ale bez pridanej hodnoty

22.12.2010 14:04

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Najlacnejšie riešenie je nahodiť väčšie kotúče a k seriovým strmenom dokúpiť / vyrobiť adaptery, ale všetko má svoje medze... Adaptery brzd Zo zadnou nápravou ak máš bubne ti musí poradiť niekto iný, moja Impreza brzdí bez najmenších výhrad, brzdy sú bez úprav.

22.12.2010 14:22

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

no jo lenze tam ma prave brzia disky 14 palcov najmensi kit ozajstnych velkych berd je 15-20tis lenze minimalne 286mm aspon 15tky smile cize plus sada diskov aj pouzite su za 12-15 a som na 40 tis. 40tis za STK to uz je dost nie smile zadne su bubny ale to ma moc nebere je s tym problem vsak spiderBB a navyse aj tak vsetko brzdi predok

22.12.2010 14:36

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

ak technik na STK povie, ze su naprd brzdy tak... v kodovanej reci to neznamena,ze hned treba vymenit vsetko na komplet. 99% problemov na seriovych brzdach sposobuje opotrebovane trecie casti a to su brzdove disky/brzdove dosky .<br> daj ich dole, namontuj nove a potom budes vidiet ten rozdiel . uvahy o nejakom upgrade su podla mna zbytocne...

22.12.2010 14:44

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

No ved kúpiš nové kotúče, také ktoré sú väčšieho priemeru, zvyšok rozmerov pre jednoduchosť úprav by mal byť rovnaký, hlavne hrubka v mm. Adaptéry ti vyrobí bežný strojár, za ktoré mu dáš 10€ (fuška popri práci), pojdeš do obchodu zo spojovacím materiálom kde kúpiš dalšie 4 skrutky, max 1-2€. Vačšie kolesá sú samozrejmosť, ja som zohnal fungl nové 16" Brock B13 za 200€ Dalšia cesta je Ebay, tam kúpiš origo kolesá za facku problém je doprava ktorá bude drahšia ako sada kolies, ja mám odtial kapotu z WRX ktorá stála sprostých 20GBP, doprava na SK vyšla 53€ nasávač dalších 25€, ale pre tú úsporu hmotnosti aj pre prípad kolizie to je ako zadarmo... smile Ak máš zodraté platničky a kotúče tak ich bez tak musíš kúpiť nové, za vúčšie kotúče dáš zanedbatelne viac, adaptéry ako som písal za facku. a najväčšia investícia bude sada diskov vrátane pneu...

22.12.2010 14:48

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Ivanko

na tvoj tuzingovy optimizmus sa ja zjavne nechytam smile nehovoriac o tom,ze odporucas dat vyrobit adapter na brzdic beznemu strojarovi - treba zdoraznit,ze sa bavime o zivotne dolezitej casti auta. vacsina dielov,ktore su pouzite na brzde/naprave su veci kovane za studena. ak si strojar ,tak urcite pochopis preco . s toho isteho dovodu neodporucam kupovat nic cez ebay. nic noname. tiez pre jednoznacny dovod.

pani, ja vas nechcem odradovat od tuzingu. spravte si radost. len sa pri tom nemusite zrovna zabit resp. zabit aj nahodne iduceho okolo . v pohode si kupte BOV, kridlo, nasavac,zrkadla, disky....absolutna pohoda,nemam s tym problem. ale ked sa jedna o take nieco,ako brzdy, v tedy treba viac premyslat.

inak bavime sa o aute,kde nebol navyseny vykon,je tak? bavime sa o tom,ze to nebrzdi .takze ak je tu zaujem len dosiahnut vyssi brzdny ucinok, treba vymenit disky/dosky . ak ale chcete tuzingovat, tak by som sa poobzreal na lepsie miesto upravy ,alebo preinvestovat vacsie prachy

22.12.2010 15:06

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Brano robím v nastrojárni , material mám k dispozícii aký len chcem od 11 az po 19, rovnako obrábacie centrum, brusky na plocho + gulato, pec na kalenie... Ani trochu by som sa toho nebál.

Ebay, čo ho sa mám báť na Ebay ? Akože kapotu ktorú som kúpil je kopia či ako myslíš, tak isto mám kúpený volant MOMO vrátane ABG za smiešných 30€, fototechniku (DSLR) atd atd...

Sada kolies origo Subaru 17" bola za vyvolávaciu cenu 10GBP len preto lebo boli dve použité ako podložka na striekanie (od farby) a bol nutný osobný odber, pneu na vyhodenie, a nikto tam neprihodil, dopravu si zabezpečíš kurierom až na SK a nemáš problém, cenu dopravy odhadujem na 100€, chceš ladený výfuk, stačí sledovať zasa aukcie kde predajca požaduje vlastný odber, dohodnúť sa na odbere kurierskou spoločnosťou na náklady prímatela, a značkový koncový tlmič máš za 15-50GBP, žiadne dolepovanie trubiek a UNI tlmičov nehrozí... Ebay sú neobmedzené možnosti, garantujem ti že zohnať niečo lacnejšie tu ako na EBAY je sakra velký problém... Je to úplne jednoduché, e-shop nepotrebuje kamennú predajnu , kde musí platiť nájom a pár zamestnancov...

Ja mám odtial takmer všetko od oblečenia až po vercajch, trebárs flexu Hitachi G13SE2 ma vyšla na 70€ u nás ju zoženieš tak za 160€ , do práce nam ju kúpili ako novinku kedy stála 7990,- Ja nemiením podporovať toto hnusné zlodejstvo v SK obchodoch

22.12.2010 15:23

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Ty kokso sa mi sniva snadsmile Kup si sadu kotucov Zimmerman nieco okolo 150 eur par podla velkosti kotucov alebo ja mam napriklad santler typ X som spokojny http://sandtler.de/inhalt_index.htm http://tuning.autodoplnky.cz/brzdy/zimmermann/predni-sportovni-kotouce/zimmermann-predni-sportovni-brzdove-kotouce-vzduc-s601228 nijake peniazky za dosticky pakne dozadu brzdovu kvapalinu nove gumicky prachovky na strmene a skludom sa zmestis do 300 eciek to ti uplne bude stacit na ten vykon auta mam ten isty vykon akurat kombi legacy a v pohode to staci pritom zadne kotuce uz stoja za hovno ale brzdi to dobresmile

22.12.2010 15:28
555
avatar

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Priebezne pracujem na na svojich vlastnych, lebo mam 16" a chcem mat 16" atd... podstata je v tom, ze som kupil kit s dvojdielnymi kotucmi a po ich ojazdeni neboli nove vence. Musel som zaimprovizovat a dat hrubsie, ktore sa uz dotykali capu riadenia. Zvysok je teraz nepodstatny, ide o to, co pise Brano. Na kazdy srob ma presne moment dotiahnutia, kazdy material ma svoju chrakteristiku, lebo pracuje potencialne od -30 do +700°C. Nie je to moc zlozite, ak pozna material a ma technologiu. je to ale hrozne zabavne, ked ti neoco nesadne. Mne napriklad nesadne vystredenie pomocou stredoveho kruhu na naboji, lebo som to odsadil a na tom mieste je uz zuzeny. Prisiel som na to po niekolkych dnoch a riesieni veci, ze by sa o tom ani ludom nesnivalo a teraz musim dat vyrobit "podlozku", ktora bude sediet presne, vcitane teplotnych roztaznosti. Proste zabava. Moja rada zo zivota je, kupit obycajne 4piesty z WRX,ktore pasnu skoro na kazdy otoc na Subaru a dat tam Nkove kotuce a slusne dosky. Slusne, nie chu...inu, ako som spravil ja a nasadil Ferodo DS2500 lebo to je najmegapo doska. Nie je zla, ked sa zahreje, ale ked je studena, prvy meter ani nezaflekujem. Na letnom zraze mi to uplne presne stacilo na tuknutie. Druha alternativa a pre teba podstatne lacnejsie je pouzit 2piesty z 97-98 Imprezy, kam ide 276mm kotuc. Jazdil som to pred 10 rokmi spolu s Mintex 1155 doskami, co boli predchodovia sintrov a brzdilo to ako sproste. Treba si uvedomit, ze pred casom sa Nko jazdilo s inou ecu, inymi kotucmi a podvozkom, to bolo vsetko a ked na takom odjazdili rally ,tak to muselo fungovat.

22.12.2010 15:32

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

znie to dobre ale zostanme na zemi z prveho vykladu si vyberam cukrovinky cierny princ smile dajme teda kotuce Zimmerman(este mozno budem mat za rovnaky prachy aj nove bremba) a pakne a v januari vam poviem ako to brzdi alebo vo februari ukazem smile zbytok uvidime viem ze funguju aj robene nadstavce-adapter niekde som to videl na EVO-300k+ lebo zohnal lacne zavodne ale ja by som do toho nesiel a navyse ma len 125k

22.12.2010 16:46
Posledné príspevky
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26193
Články: 150
Zrazy: 101