Diskusné fórum

upgrade seriove brzdy Impreza

Autor Správy
555
avatar

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

A ja som videl D2 brzdy na M3 cabrio s titanovym Akrapovicom, co je pre mna rovnako nepochopitelne, kedze konkretne tento majitel moze mat Alcony, ci AP ake len chce :)

22.12.2010 17:25

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Ivanko

co sa tyka veci zmajstrovanych na kolene... je super ,ze tam mas EIR masiny, frezy atd.atd. poznam velmi detailne co sa deje v takej dobrej nastrojarni. viem aky chlapi tam robia a vazim si ich pracu. ale nikomu z nich by som si tam nedaval robit nic,co sa tyka brzd. nemam problem s blokom motora, mozno remenicami etc etc ale nie brzdy ,resp casti podvozku.

poznam pripad, ked si jeden takyto fachman vyrobil hriadel do loziska ,ktora mu potom praskla a... jednoducho strojarina nie je len o tom,ze mas material a technologiu. potrebujes poznat podmienky ,v ktorom ta konkretna cast pracuje a na zaklade toho ten diel vyhotovit. ved len samotne kalenie je obrovske umenie. co ked je tam potrebne zabezpecit radialnu pruznost? mas tam agregat na indukcne kalenie? vies priebeh tvrdosti/hrubky ?

napisal som uz pred tym, ze veci ako kapota, nasavace atd.atd. atd. sa jednoznacne oplatia kupovat cez ebay. ale kupovat nejaky noname vyrobok,na ktorom zavisi ci zabrzdis alebo nie (povacsine made in china) je podla mna hazard .

22.12.2010 21:33

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Brano, žiaden NONAME výrobok kupovať nemusí, použije tie brzdové strmene ktoré má, len vymení kotúče ktoré majú okrem väčšieho priemeru zhodné rozmery. Čo sa týka adaptérov brzd, tak zober si takú motorku ktorá má strmen uchytený na kuse hliníka, tak isto ja sám som mal motorku kde bol predný strmen uchytený originál od výrobcu cez adapter z bežného ocelového plechu, môžme povedať že u motorky nedochádza k takému tlaku na brzdič ako u auta v zhladom na hmotnosť, ale u motorky brzdíš v podstate len jednou brzdou , kdežto u auta brzdia vždy 4 , tak že tá hmotnosť sa rozdelí (aj ked nie úplne rovnomerne).

Originál "Big Brake kit" je bez tak na väčšinu áut robený tak, že strmene sa uchytávajú pomocou dodaných adaptérov, neexistuje aby nejaký výrobca brzd robil jeden strmen na 50 druhov áut, bolo by to neekonomické. Vyrobené brzdiče na mieru pre určité auto sú skôr výnimka ako pravidlo.

Netreba robiť z toho vôbec kovbojku , tu máš jednoduchý príklad aj s popisom dielcov adaptery sú vyrobené z nejakej liatiny hliníka , Big Brake Kit , lepšie povedané pre každý Big Brake kit sú adaptéry z AL (presne 7075-T6 Aluminum)...

22.12.2010 22:06

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Myslim, ze na to auto jsou standardni brzdy uplne v pohode. Brzdy bych rozebral, vycistil, zkontroloval kotouce, desticky (ty bych pripadne vymenil), prachovky na pistcich, vymenil brzdovku, zkontroloval posilovac a hadice k nemu a jezdil v pohode dal. A na 14-ti palcovych kolech.

Vyradit tuningem brzd se muzes na GT/WRX a tisic hlav, tisic nazoru......

23.12.2010 10:37

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Už to len pochopit ... ja som na svojom legacy vymenil origa za ten isty rozmer Zimmerman+ferrodo 2000 a brzdiloto znacne lepsie a unava nastala podstatne neskor

23.12.2010 11:23

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

daj si tam tie Zimmermany kotuce a objednaj si Carbotechy brzdove dosticky, odporucam AX6 a isto budes mat po probleme a budes prekvapeny ako ti to bude brdzit, za studena isto lepsie nez seria a trocha zahriate brutalne, mne to zabrzdi z 200 za 4,5ssmile

23.12.2010 13:45

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

no ja tiez buduci rok uvazujem nad brzdami resp. GO brzd, momentalne mam vpredu TRW dosky aj kotuce (dosky 50e/sada na napravu, kotuce 52e/kus) , dosky maju 8000km kotuce 5000km zatial spokojnost ale lepsie brzdy by som uvital.

24.12.2010 13:49

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Ak by mal niekto chuť experimentovať tak som našiel na webe predajcu brzdových strmenov ... Ponúka aj celé kity , ale aj samotné strmene za celkom slušné ceny, ktoré ponúkajú pre rôzne hrúbky kotúčov smileHi Spec Motorsport Ltd

28.12.2010 21:17

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Tak nakoniec sa ziadny upgrade nekonal nechal som sa zlakat nizsou cenou a objednal ATE mali to byt kvalitne drazkovane kotuce ale nakoniec su hladke a brzove oblozenie je tiez ATE dnes som to nahodil tak uvidime ked sa to zabehne dam foto do galerie

06.01.2011 20:26
WRX
avatar

Re: upgrade seriove brzdy Impreza

Zimmermann kotuce by som urcite nekupoval a hovori moja vlastna skusenost, na Accord Type R som dal tieto kotuce + black dimond dosky, a bolo to na veeeelke h....o, dosky hodnotim kladne, ale kotuce sa prehrievali velmi vela.

07.01.2011 17:02
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101