Diskusné fórum

Forester vs. Grand Vitara

Autor Správy

Re: Forester vs. Grand Vitara

Meloking Ja som vychádzal z http://en.wikipedia.org/wiki/Four-wheel_drive kde pod Off road drive (na konci článku) je uvedená aj vitara, že nemá medzinápravový diff. čo je známe pod čiastočná/podmienková štvorkolka. Možno to pri tých novších neplatí. Ak máš nejakú stránku alebo obrázok pohonného systému, bol by som rád.smile

06.01.2011 15:06

Re: Forester vs. Grand Vitara

to maroavip: ano, vitara do 2005 mohla byt aj dvojkolka. nova vitara je permanentna stvorkolka. a zdroj? hocijaky clanok o novej vitare, ktory ti vypluje sudruh google. alebo jednoducho: http://www.suzuki.sk/uploads/gv5dv/letak_grand_vitara.pdf

13.01.2011 14:11

Re: Forester vs. Grand Vitara

Dík Videl som veľa materiálov (aj ten čo si uviedol). Ja som mal skôr na mysli technický obrázok a nie len napísané permanentný pohon. Hlavne ma zaujímalo ako technicky je vyhotovené aktivovanie tých 4 možností nastavenia prenosu sily.

13.01.2011 23:05

Re: Forester vs. Grand Vitara

ahojte

priblizuje sa mi datum definitivneho rozhodnutia. pri citani roznych recenzii (napriklad aj http://moje.auto.cz/prehled/subaru/forester/2008?ktype=10) som sa uz viacmenej (aj kvoli servisu) priklanal ku GV, ale teraz ma oslovil novy dvojlitrovy benzinovy motor subaru (spotreba podla vyrobcu len 7,5!). v kombinacii s automatom tam je dokonca dual klima, ktora zaroven vyrazne zlepsuje vzhlad palubovky. takze sa chcem spytat na vase nazory na tuto motorizaciu, na ten automat (aj ked ho moc nechcem, ale mozno ma niekto presvedci) a hlavne na servisne naklady tohto benzinu voci dieslu. kedze to chcem kupit nove, tak samozrejme ma zaujimaju hlavne ceny garanciek.

dakujem

27.05.2011 12:07

Re: Forester vs. Grand Vitara

na tom istom useku forester

http://www.youtube.com/watch?v=pJ7lXYWM2G0&NR=1

a vitara

http://www.youtube.com/watch?v=8JeabIAl1uM&NR=1

vitara isla az potom ked presiel forester

27.05.2011 16:51

Re: Forester vs. Grand Vitara

Meloking,no vidis,ze ta osvietilo!Kup s ten benzin a mas pokoj.Neviem,co s tym chces jazdit,ale Vitara ma oproti Forestru neporovnatelne horsie jazdne vlastnosti na ceste...smile

27.05.2011 22:29

Re: Forester vs. Grand Vitara

meloking AT je pohoda na nezaplatenie, MT ak by stále nemal dvojhmotu (Forestre nemali) tak nie je problém, ale ak by do nového Forestra davali dvojhmotu , tak by som asi šiel do AT, cena dvojhmoty je dosť vysoká a dlhú životnosť teda nemala, ale aj tam možno došlo k nejakej zmene. Spotreba sa u Subaru nerieši, ono či to žere 7,5 alebo 8,5 je jedno... Ale tých 7,5 sa mi nejako nechce veriť, necháme sa prekvapiť. Dôležitá je kombinovaná spotreba , minimálna ma nezaujíma

27.05.2011 23:25

Re: Forester vs. Grand Vitara

vdaka za nazory

to divudi: je to dost aj o vodicovi a nie len o aute. plus na videach su predchadzajuce generacie oboch aut, ktore sa dost vyrazne lisia od poslednych generacii.

to tolu: ta vitara sa nezda. jazdil som na nej cely vikend a samozrejme to nie je osobak, ale ze by som sa musel nejak vyrazne obmedzovat pri prejazde zakrutami sa urcite povedat neda. sedi na ceste ozaj dobre. subaru je lepsie, ale pokial na tom nezavodis, tak to nie je priepastny rozdiel.

to Ivanko: vdaka za ten automat. samozrejme, ze spotreba 7,5 asi nebude realna, ale v materialoch je pisana ako kombinovana. predchadzajuci dvojliter mal pisanu 8,5 a ludia na nom jazdili tak o liter vyssie. takze tento novy motor by mal jazdit za 8,5. ten liter nie je smerodatny, ale vyraznejsie sa vzdaluje od spotreby GV a rozdiel dvoch litrov ti aj pri nevelkom rocnom najazde zabezpeci napriklad garancku 'zadarmo' :) a hlavne sa to urcite bude neskor lahsie predavat.

a co vravite na tie hrdzavejuce vyfuky forestrov z tych recenzii? fakt je to len esteticka chyba a samotny vyfuk vydrzi, alebo spravili nekde soudruzi z japonska chybu? a co tie kotuce? a co servis subaru na SK? necital som tu vela kladnych ohlasov. tam kam chodim so suzuki je fakt dobry. drahy, ale dobry.

28.05.2011 18:25

Re: Forester vs. Grand Vitara

Tak ja som v normálnom servise ešte nebol, vždy všetko sám, prinajhoršom neznačkový servis, ale ja si nemôžem dovoliť nové auto, mne stačí jazdenka ktorá už má prvotný pokles ceny za sebou, vrátane povinných servisných prehliadok...

Z toho tvojho výberu je to ťažke, ani Forester ani Vitara už nie to čo bývali, už sú určené skôr na cestu ako do terénu, ale z hladiska prevodovky by som voli AT, aj ja som bol zástanca MT , až dokedy som si nekúpil AT, frajerka tiež nechcela o AT počuť , ale zvykla si velme velmi rýchlo a už by tiež nemenila, už len taká blbosť ako je tempomat u AT funguje aj pri podradovaní / predaovaní pri akcelerácii, u MT nie, stlačenie spojky ho deaktivuje

28.05.2011 19:13

Re: Forester vs. Grand Vitara

Meloking,ja som zas na Vitare tolko nenajazdil,ale zdalo sa mi to oproti mojmu ovela horsie.Mozno rozdiel medzi novym a Vitarou az taky nebude...Skor sa opieram o nazory znamych.Na vyfuk sa vykasli,na SCF a SC viacero ludi pisalo,ze aj na predchadzajucej generacii to zacalo najprv rychlo hrdzaviet a potom to ostalo roky rovnake.Ale poviem ti jedno...ked by tie auta boli inak uplne rovnake,aj tak si kupim subo a to sice koli zadnym dveram.Ja som pri kufri v dazdi pekne chraneny,alebo si sedim v prirode v kufri a smejem sa,ako Suzuki,starsim Hondam atd cvachta do kufra smilesmile.Pripadne je fajn,ked zastanes pri odpocivadle v rade aut a obchadzas zadne dvere,otvarajuce sa do anglickej strany ako pako.Alebo fukne ozaj silny vietor a tie sproste dvere(lahucke,casto s rezervou)ti strihnu...trebars decko?smilesmile To diky.

28.05.2011 19:20
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101