Diskusné fórum

BT OBD II adapter

Autor Správy

Re: BT OBD II adapter

No torgue je za pomer cena/výkon OK ..vies zitit chybove hlasenia/mazat ich vies sledovat teplotu v maf, presnu teplotuvody, boost, a este pac celkom zaujimavých veci ..a logovat to a doma si to vklude pozriet To preco nevie viac bude asi protokolom skratka to nevie čítat ..(určite nie subaru ani ecu) sktratka treba nato lepší soft

22.02.2013 08:12

Re: BT OBD II adapter

O samotnej aplikácii TorquePro samozrejme nepochybujem. Tá sa mi zdá slušne vymakaná. Len ma mrzí smile, že neviem vyčítať, trebárs všetko, čo sa vyčítať z ECU dá. Myslím, že to o protokole nebude, pretože keď vie adaptér vyčítať svojím protokolom niečo, mal by vedieť vyčítať aj iné. Skôr si myslím, že to je o adresách jednotlivých údajov. A to je možno aj moja otázka, či sú niekde zverejnené hodnoty adries/PId's, na ktorých môžem trebárs v mojom Outbacku MY2011 (ale platí to v podstate všeobecne pre všetky vozu s OBDII) vyčítať všetky údaje. Ale môžem sa aj, samozrejme, vo svojich teoriach mýliť. Snažím sa len dostať na koreň problému. Aj keď to vo svojej podstate problém vôbec samozrejme nieje. smile smile

22.02.2013 08:58

Re: BT OBD II adapter

Ja ta len podporim rád by som videl ako fachá lamda, ake mam egt, či ako a darí vstrekom smile toto ecu všetko vie

22.02.2013 09:02

Re: BT OBD II adapter

Veď toto. Verím, že to ECU vie, verím, že sa ku tým všetkým údajom vedia dostať aj v service, len neviem AKO a ČI sa k nim vie dostať aj jednoduchý človiečik.

Ak tu niekto napíše vetu typu - "Netráp sa. Všetky údaje sa dajú čítať, ale len pomocou špeciálnych a ku..a drahých prístrojov", tak budem spokojný a nebudem tým ďalej márniť čas. Ale ak tu je čo i len malá šanca, tak prečo to nevypátrať ... ?

22.02.2013 09:12

Re: BT OBD II adapter

whisky - obavam sa, ze si zbytocne kupoval tak drahy OBD2BT adapter, pretoze rovnako by ti posluzila aj lacna kopia z Ciny. Ale jednu vyhodu ten tvoj adapter ma a to je rychlost, ktorou vie komunikovat a kompatibilita.

Co sa tyka mnozstva nacitanych udajov - stiahni si plugin do TorquePRO zvany TorqueScan. Ten ti zobrazi vsetky polozky, ktore Torque pozna (ma naprogramovane) a zelenou zvyrazni tie, pre ktore dostava udaje z ECU. Bohuzial, je to jednoznacne o protokole. Subaru podporuje istu variantu OBD protokolu a poskytuje cez OBD urcite udaje. Vsetky ostatne udaje su samozrejme dostupne, ale cez iny protokol, ktory sa vola SSM (Subaru Select Monitor) protokol, na ktory maju v servisoch tie ich drahe citacky, ktore sa pripoja k notebooku. Takze ak chces vsetko (ale nie v mobile), musis si take cosi zaobstarat smile

Este jedna vec - TorquePRO ma experimentalnu podporu Subaru SSM protokolu, ale aby ten fungoval, potreboval by si ho inak napojit na auto, ale neviem akym sposobom.

22.02.2013 09:33

Re: BT OBD II adapter

torque ssm vie, staci dokupit OBDkey za nejakych 120€+

otazna je rychlost scanu (elm327 je myslim 1hz) a co vsetko dalsie ti bude vediet precitat.

rozmyslal som nad tym, ale ani na strankach Torque sa mi nepodarilo nic moc podrobne najst, tak pockam nez to tu niekto otestuje :D

13.06.2013 19:40

Re: BT OBD II adapter

Ahojte, viete mi niekto poradit? Co poviete na toto? OBD2 Idem odtial este nieco objednavat, tak som myslel, ze by som zabil dve muchy jednou ranou... smile Na stranke mi to vyskocilo, ked som napisal priamo, ze SUBARU. Pripadne mi niekto doporucite nieco lepsie, alebo lacnejsie, pripadne "len" dokonale overene? Mam Subaru Forester Diesel MY2012.

Dakujem

10.09.2013 20:54

Re: BT OBD II adapter

Pôvodne som si chcel tiež kúpiť OBDII bluetooth, ale potom čo som zistil ako šialene pomaly to šlape ostal som verný verzii s USB. Možno cez notebook to ujde, to som neskúšal, ale cez "fón" pri použití napríklad Tourqe je to ako za trest, a to nevravím že s tým chce človek zmazať napríklad chybovú hlašku, než príde na to ako to urobiť zožiera sa 10min, lebo len spárovanie a znovu načítanie zaberie 1min. Nestojí to síce vela, v núdzovom prípade pomôže, ale ak by som s tým mal robiť denne tak sa asi obesím

Pri notebooku a ELM327 USB ide čítať mazať aj za jazdy bez vypnutia klúča, blesková robota

10.09.2013 21:30

Re: BT OBD II adapter

Ja sa s tym nechystam mazat nejake hlasenia ani nic nastavovat, od toho mam zarucny servis... Jedine co od toho ocakavam, su nejake informacie o tom, co sa deje v mojom auticku za jazdy...

10.09.2013 21:36

Re: BT OBD II adapter

Velke a drahe. Mam takych na modry zub zahrst, dojmy rozpacite. Na PC to ide sparovat, jablckove veci nie, android ako ktory. Ked funguje na zakladne pozeranie postacuje. Vsetko je to jeden a ten isty chip/vyrobca, len ina skatulka, pozri si lacnejsie.

10.09.2013 23:01
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101