Diskusné fórum

kvalita, spotreba LPG apod.

Autor Správy

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Caute Pani, bol niekto v poslednej dobe v Auto+LPG v BA v Raci? Nejake referencie? Prisli mi taky "amatersky" aj ked su na trhu uz viac rokov. Vdaka

11.08.2015 11:31

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Reakcia na príspevok od používateľa Atlatl:

14.03.2010 19:19

Plynari, taka vec osemetna vec ako vôla ventilov. Ako ziztit ci treba take skontrolovat/nastavit?

Dal som dole kryt nad vačkami a strčil mierku M.

07.10.2015 09:37

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Je toto normálna spotreba alebo je niečo zle ? Ja si to neviem zatiaľ nijako logicky vysvetliť prečo mám takúto spotrebu keďže som očakával že sa to bude pohybovať do max 10 litrov a z tejto spotreby som sklamaný ...

celkové natankované litre - 923,25 l prejdená zaznamenaná vzdialenosť 7707km

LPG natankované 735,18 l čo je 79,63 % z PHM B95 natankované 188,34 l čo je 20,40 % z PHM

po prerátaní mi z týchto záznamov vyjde spotreba na 11,98 litra PHM na 100/km

a ja sa pýtam wtf ??? ako je to možné ? Nerozumiem ako môžem mať takúto spotrebu , jazdím podľa mňa normálne ( nikdy tomu nenakladám a do brzdujem plynule motorom aby som neutápal energiu v brzdách ) snažím sa jazdiť plynule a predvídavo.

Po diagnostike a skúšobnej jazde sa chlapík tváril že je všetko ohľadne LPG v poriadku a ja mam z toho hlavu v smútku.

Dajte mi nejaký typ čo by som mohol urobiť aby som to nejako vyriešil . Jediná vec čo ma napadá je prejazdiť plnú nádrž na B95 aby som vylúčil nejakú závadu v spotrebe (prípade inde)

Ešte jedna vec palubné pc mi ukazuje pri tomto nájazde 8,2 litra na 100km ak aj oblbuje a reálne spapá o liter viac čo by bolo 9,2 a ak k tomu pridám 10% vyššiu spotrebu na LPG mal by som sa pri čistej jazde na LPG dostať na 10,12 litra na 100km.Lenže ja jazdím aj z benzínovým vstrekom čo je vyditelne na tej 20,40% spotrebe benzínu a zákonite by mi to malo znižovať spotrebu na LPG ... čo to .... som z toho smile zmätený .....

02.11.2015 00:22

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Inu, spotreba nekonecna to tema. Naratane to mas pekne, jedine co mozem povedet ze 20%Benal je dost. Cize asi jazdis na studeno alebo same kratke trasy. Nepamatam si zeby som musiel kazdu piatu LPG nadrz natankovat aj benzinovu, 20%BA je naozaj dost. Vravis benzinovy vstrek, ano, ale to je len pri vysokych otackach ked uz LPG nestiha. Odporucam pozriet termostat, nastavenie LPG kedy prepina na LPG a naspat na Benzin. Najrychlepsie je na skusku preverit benzin spotrebu, pridat nejake aditivum (Viff, Motul, Liqui moly) pojazdit 2-3 benzinove nadrze a uvidis. Palubny PC nemoze oblbovat o 20%.

02.11.2015 08:57

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

benzínový vstrek mi ide stále už od 2000 otáčok keďže si tým chcem šetriť motor a nedobabrať si benzínové vstreky tak ta spotreba B95 je v pomere k plynu podľa mňa ok ale prečo je tá celková spotreba tak vysoká?

áno prevažne jazdím krátke trasy cca 7-8km a potom auto niečo postojí a znovu , niekedy viac ale skôr sú tie krátke trasy. Auto však garážujem a vždy mu dám minútku dva na zahriatie kým sa pohnem a následne ľahkou nohou zohrievam .

Je pravdou aj to že jazdím rýchlejšie ako na bývalom aute a hlavne zákruty si užívam ( proste ten pocit je na nezaplatenie v tých zákrutách ako to ide ako po koľajach )

môže to byť tými krátkymi trasami ? že sa mi zohreje motor a už ho vypínam a potom zase vychladne ?

len prečo mi palubne PC ukazuje tých 8,2 ??? veď to číslo je úplne mimo realitu .

vidím to na pre jazdenie plnej nádrže B95ky aby som bol múdrejší.

Otázka ešte na vás , meriate si ozaj reálnu spotrebu ??? alebo len " ta som urobil 200km za 12 litrov , ta jaku mam super spotrebu " a potom sú tu nereálne spotreby keďže si to nik nemerá poriadne .... a ja sa len zbytočne trápim nad tým nad čím netreba... smile

02.11.2015 22:45

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

No teda, toz postrehy: 1) Prepinanie pri 2000ot?? To nie je velmi mudre, lebo v tomto pasme sa najcastejsie pohybujes a furt to prepina, cize nejde ani benal ani LPG poriadne. Zvysit na 3800-4000. (Pre porovnanie: <> Megane II, l.6 som mal pri 4100ot/min co bolo 135km/h. Subika mam na 4500. Malokedy sa otackomer pozrie az tak daleko) Ano chapem ze mas ben vstreky rad, ale aditivum a nic sa im nestane.

2) Kratke trasy sa asi najviacej podpisu pod vyssiu spotrebu. Tepelna ucinnost boxera je horsia nez V a R motora. U mna zopar kratkych dokaze spravit kudne 14-15, staci jedna dialnica a je to na 10. Je spravne nechat auto pomaly zahriat a opatrne jazdit. Pri starte staci 10-15 sekund a je olej je vsade. Netreba 2 minuty palit a smrdiet, to uz mozes prejst 1km pekne na lahku nohu.

3) rychlejsie v istych medziach moze stale byt ekomomickejsie, otazka je ako plynulo?

4)palubny je s tym 8.2 naozaj mimo, skus ten benal a uvidi sa.

5) spotrebu merame, mozno nie tak precizne, no isto na 0.5L. Cize spotreba 10L/100km je 9.5 v lete a 10.5 v zime ;)

03.11.2015 00:13

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Neviem kolko točí presne MT , ale mna v prípade 2.5i 4AT pri 100km/h mám viac ako 2000rpm a mám dojem že aj pri 90km/h. Mne sa teraz nedávno resetol palubák, pretože sa natočilo 9999.9 míl a zrovna vtedy som najazdil po SK cca 200km prevažne okreskami, všetko dlhé trasy, sem tam nejaká dedina, trochu motanice po TN + NR a palubák mi v prepočte ukazoval 8l/100km dlhodobo. Týžden tu jazdím tak ako vždy, natočil som nech 50km a už mi to vyletelo na vyše 9l/100km

Pri tých tvojích jazdách prevažne do 10km a trochu svižnejšom tempe, by som videl kludne spotrebu benzínu na 10l, teda 12l LPG by mi neprišlo vôbec vela. Možno to máš nastavené aj dobre, lebo sa mi nechce veriť že by to niekto nastavil na prívstek benzínu do LPG skutočne pri 2000rpm

03.11.2015 06:11

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Otec ma Outbacka 04 2,5 121kw spotreba v lete 7,2-7,8 podla palubaku realne nieco cca pol litra naviac, lpg to nema ja mam 2,5 outbacka 99 115kw- spotreba kratke trasy cca 12L/LPG, Legacy 99 2,0 92kw spotreba tiez 12L, a legacy 04 3,0 185kw 12-14L/LPG vsetko take potahovacky cca 15km ak to dam niekam dalej 100km spotreba klesa na cca 10 litrov ale meriam to len sem tam nejak ma to netrapi ked mi trojliter zozerie 14 litrov LPG je to ako by som jazdil na 1,2 HTP fabii cize neriesim- na outbacku som bol v Bulharsku miestami cez Rumunsku Transalpinu mi to zralo aj 18L plynu ale s usmevom na ksichte smilesmile Tiez je lepsia bohatsia zmes jak chudobna.

03.11.2015 06:38

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Cau PowerFull, chvilu som si myslel ze som na inom klube, spotreba az na dve desatiny :) ale o insom som chcel... ja som asi ako Sokyno, dam plnu plynu, zresetujem pocitadlo a viem ze cca 300km by som mal prejst v meste, mimo mesto samozrejme viac. Plnu tankujem 40-42 litrov, cize spotreba niekde okolo 13,3 l plynu mesto, cesta BB-BA-BB mi podla pocitadla vychadza okolo 8,4 kebyze chodim na benzin, plynu zozere isto viac, ale nemam poratane kolko presne

takze ta tvoja spotreba je podla mna v ramci rozumnych medzi este :)

03.11.2015 08:47

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Mozno ti pomoze aj moj udaj. Jazdim do prace cca 35km, okreska, dialnica, zapcha. Dlhodoba spotreba (plynula jazda, obcas ostre predbiehania) lpg je do 10,5 (45l lpg na 420km) pocitac ukazuje do 10,0. Ked nie su zapchy v lete, dostal som sa aj pod 9,0 ale to je extrem. Benzinu pritom papa cca 15L na 3000km, ale niekedy ho proste radsej vyjazdim nech sa obnovi. Prepinanie na plym mam posunute na vyssiu teplotu, prave aby sa motor trosku premazal a prehrial kym pride LPG. Primazavanie mam v aute tak isto. Benzin 100 oktan, nech pomalsie degeneruje a v nadrzi sa ho snazim mat kratsie ako 3 mesiace.<br> Kratke trasy su kludne okolo 11/12, ked sa jasim tak kludne aj do 15L/100km. Ale to radsej robim na benzin. smile

PS. Inak mozno skus vymenit pumpu kde tankujes. Liter nemusi byt vzdy liter, a nie kazde palivo je rovnako kvalitne. Pri niektorych zistis aj cenu novych vstrekov. smile

03.11.2015 22:13
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101