Diskusné fórum

ulomená svíčka v hlave

Autor Správy

Re: ulomená svíčka v hlave

nápad to nebyl zlý, jen mit toho gynekologa a nejakou mikro svářečku jinák vytahovák mám už kvalitní ale ted mám problém ho prodloužit bo končí čtyřhranem 7/7 a nemužu to nijak zredukovat na golu ani na nic jiného

14.04.2011 23:06

Re: ulomená svíčka v hlave

Na Liberku sme mali kedysi tiež zlomenú sviečku, otec sa s tým mesiac trápil, kupoval rôzne vyťahováky, vymýšľal... Ale nepodarilo sa mu to. Zašiel do servisu Mercedes u nás v Trenčíne a ich veľmi šikovní mechanici vytiahli ten zvyšok sviečky v priebehu pár minút. Proste na to majú tie najlepšie prípravky a náradie. Síce sú v Liberku sviečky blbo dostupné, ale furt lepšie ako u imprezy alebo forestra. Každopádne vtedy ten kus keramiky vypadol do valca a ostal tam, motor ho "rozchrúmal". Ten valec mal odvtedy nižšiu kompresiu, stena valca bola očividne doškriabaná a zodratejšia ako na ostatných dvoch valcoch, ale motor ide doteraz, pouhých asi tak 100 až 150 tisíc kilometrov. Dúfam že budeš mať príbeh s nemenej šťastným koncom.

15.04.2011 11:01

Re: ulomená svíčka v hlave

Martinek, neskutocne si ma pobavil smile dovolim si parafrazovat : ano ano, v mercedese su neskutocne famozne sikovni mechanici, sviecku vytiahli za par minut. len akurvat nieco padlo do valca a poskodilo steny valca a piest. ale inak pohoda smilesmilesmilesmile

prcek ,jednoznacne odporucam dat dole hlavu a tak vybrat sviecku. ak je zlomena, tak zober jed na to,ze tam nieco vypadlo do vnutra a... zase to nie je az tak vela prace. navyse budes mat krasny pristup k sviecke , v pripade poskodeneho zavitu ho vies "precistit". v tomto nie je o com diskutovat.

15.04.2011 11:26

Re: ulomená svíčka v hlave

Hlavne to víde lacnejšie ako oprava pridretého valca ...

15.04.2011 11:50
555
avatar

Re: ulomená svíčka v hlave

Pribeh Medu by sa dal nazvat aj osetrenim pripravkom Xeramic v tuhom skupenstve smile

Ak sa tam dostane kus zavitu sviecky, tak je to podstatne pevnejsi material, nez piest o keramike ani nehovorim, len ta sa aspon drobi a ak mas smolu, tak skoncis s rychou hodnou 2heho vybrusu, pripadne vacsou a bud pojdu vlozky, alebo blok do smeti. Ked to dostanes von a nebudes mat istou, ze je to fakt cele, tak bohuzial bud nasleduje inspekcia kvalitnym videoskopom, alebo rozoberacka.

15.04.2011 15:09

Re: ulomená svíčka v hlave

tak já to stále nemužu povolit. asi pujde ta hlava ven, ale ted nevím jestli se dá dat jen hlava holu??? nebo musí jít celý motor ven a pak hlava dolu???

16.04.2011 07:18

Re: ulomená svíčka v hlave

Braňo, nepochopil si. Tá keramika tam padla už na začiatku, v hlave ostal len závit, ulomený hneď pri šesťhrane. Takže mercedesáci si poradili fakt na jednotku, tak ich neočierňuj. Taký jemný výbrus to bol, ale motor to prežil relatívne bez ujmy a jazdí doteraz.

Na prckovom miste by som išiel ale s hlavou dolu...

16.04.2011 10:24
555
avatar

Re: ulomená svíčka v hlave

Motor von. Este som nevidel nikoho, kto dokazal dat hlavu motora na Subaru naspat, bez toho, aby motor nebol vonku.

16.04.2011 11:27

Re: ulomená svíčka v hlave

no tak zatím jsem to nevytáhl, ale už jdu řešit nejakého mechanika co mi to spraví (hlava dolu). no ale bude to nákladné.

17.04.2011 11:59

Re: ulomená svíčka v hlave

martinek

vaz slova, ktore pises - ja nikoho neociernujem. s tvojho prispevku nebolo jasne, kto tu opravu "posvatil". po tvojom dodatku si to bol asi ty,takze... radsej nebudem komentovat tvoje zrucnosti tym padom.

18.04.2011 08:42
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101