Diskusné fórum

brzdy

Autor Správy

Re: brzdy

Čaute.

Máte niekto nové skúsenosti (update) s EBC, príp. inými brzdami..?

Potrebujem vymeniť komplet predne brzdy na WRX a naďabil som aj na EBC.. (asi redstuff + kotúč ešte neviem..??) Nie som pritom zorientovaný aké sú iné možnosti v danej cenovej hladine (cca 500-550e) - napr. Brembo, Ferodo, apod.. - čo ponúkajú a aké je to v porovnaní s EBC..? Okolo EBC sa mi zdá, že je riadny "buzz", majú určite dobrý marketing, ale je to skutočne aj tá najlepšia voľba z hľadiska pomeru cena/výkon..?

Jazdím športovo, ale aj v bežnej premávke (potrebné aby to chytilo aj za studena), nie je to vždy palba + žiadny okruh, keď ostro tak skôr do kopcov 2-4x za mesiac. Na tých súčasných ma hlavne štve, že keď na to 4x riadne dupnem, zvädnú.. Z tejto charakteristiky mi ako vhodné prišli redstuff.. ale opakujem nerád by som sa obmedzoval len na túto značku..

Ď.!

555 - pod HCD máš na mysli tie High Carbon Blade?

04.06.2013 08:49

Re: brzdy

Nechcem ti nejako marit iluzie urcite sa da materialom akotucom vela zlepsit ale velku rolu hrá priemer pri prehrievaní ..pises 550€ to si na cca cene za brzdice Brembo STI ... zvazil by som to lebo vysmarit za kotuce a dosky 550 na wrx mi pride slabý pomer výkon /cena v neprospech €

04.06.2013 10:57

Re: brzdy

Presne ako pise Marek - experimentovanie s kotucmi a platnickami nevedie nikam. Mas len placebo efekt z lepsieho brzdenia a prazdnu penazenku. Realne zlepsenie nastane po vymene strmenov.

04.06.2013 13:00

Re: brzdy

Páni, obaja dávate zavádzajúce informácie! Samozrejme že zmena kotúčov a dosiek zo sériových za lepšie prinesie zlepšenie brzdného účinku. Netreba hneď dávať väčšie brzdiče a väčší kotúč a dosky. Otázka vždy je, na čo sa to bude používať. Pokiaľ chce niekto jazdiť s NEW AGE Imprezou s 270+HP na okruh, tak pomôžu len plávajúce kotúče. Keď je niekto "street" racer, tak mu môžu stačiť lepšie kotúče a lepšie dosky toho istého rozmeru.

04.06.2013 14:03

Re: brzdy

Nechcem sa do tejto temy zamotavat, bo sme uz pri tom stravili vela casu. V kazdom pripade som x-krat menil kotuce aj platne a az ked som vymenil strmene, pocitil som zmenu. Pritom som nepouzil ziadne zazracne riesenie, len som obycajte dvoj-piesty vymenil za WRX stvor-piesty. Pravda je, ze tam isli EBC HCD a yellow stuff.

04.06.2013 14:29
555
avatar

Re: brzdy

Layosh, HCD su bez gravirovania. Ten isty material ako pri BSD, iba vyzeraju obycajne, ak s tym dokazes zit, tak usetris dost penazi a este si z tych 500€ dobrych 160 ostane, pokial k tomu stacia tie zlte dosky. Ine EBC kotuce by som neriskoval, boli s nimi starosti, ale HCD/BSD nedokazal zatial znicit nikto, Semtex, toto neber ako vyzvu smile.

04.06.2013 14:45

Re: brzdy

Laco ty si zavadzajuci smile Ja vravim že vyšmarit 550€ za kotuce a dosky je podla mna menej efektive a radsej by som pripatil akupil celý set gold brembo

04.06.2013 17:12

Re: brzdy

ja mam kotuce F2000 a dosticky Corsa oboje Tarox. Dnes hodinka a stvrt na okruhu a brzdy super. Brzdili stale vyborne a dobre su aj na normalnu jazdu. mam ich na sti

04.06.2013 21:47

Re: brzdy

Ďakujem všetkým za reakcie.

Uhnak, bcjr < vymenit strmene urcite ma zasadny vplyv, avsak nic to nemeni na tom, ze aj potom budem potrebovat nove kotuce a platnicky + nove kola + nove pneu. Tzn. celkovo to vyjde drahsie. Nie je to 550 namiesto 550.

555 - diky za info - cenna informacia.

Urcite si myslim, ze aj so seriovymi strmenmi WRX musi byt citit rozdiel, ked clovek vymeni kotuce+dosky, prip. checkne (premaze, preskusa) piestiky, brzdovy valec atd..

Mno, summa summarum: ak EBC, tak zatial mi to vychadza na HCD + red stuff (vzhlad kotucov mozem ..., red stuff podla diskusii ma kopec ludi na evach a nestazuju si; pri yellow stuff pisali, ze treba zahriat aby fungovali, pri chladnom brzdeni pri beznom vozeni v meste mozu mat slaby ucinok..) - a cenovo idem nizsie na nejakych 300e.

Diky!

05.06.2013 10:11

Re: brzdy

S tou teplotou to nie take tragicke. Mne to na Otikovi funguje vyborne - HCD + yellow

05.06.2013 11:11
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101