Diskusné fórum

Forester 2.0D - zhasnutie motora pri zapnutej klime

Autor Správy

Re: Forester 2.0D - zhasnutie motora pri zapnutej klime

Pocas poslednych horucav sa mi stala dost neprijemna vec - pri stlaceni spojky a zastavovani pred krizovatkou mi zhasol dva krat motor a treti krat klesli otacky na asi 200rpm a stihol sa este z toho pozbierat. Stalo sa to iba pri zapnutej klimatizacii, ktora isla na plny vykon, kedze chladila rozhorucene auto po dlhsom stati na slnku. Po ciastocnom vychladeni interieru ked uz nemusela ist na plny vykon sa to nestalo a volnobeh bol stabilny v kazdej situacii.

Vyzera to tak, ze ked ide klimatizacia na plny vykon, v urcitych situaciach nestiha regulacia volnobehu po stlaceni spojky "spocitat" potrebne parametre a motor jednoducho zhasne.

Kedze som mal vcera termin v servise kvoli inej veci, spomenul som tento problem a dostal som informaciu, ze uz tam mali ineho 2.0D Forestra, ktoreho majitel hlasil rovnaky problem. Spolocne s mojim Forestrom mal to, ze obaja mame najnovsi softver v riadiacej jednotke, ktory bol vydany tento rok. Minuly rok pocas horucav sa mi to nikdy nestalo, takze to vyzera na mensi "problem" v aktualnom SW riadiacej jednotky auta.

Problem je uz vraj v rieseni s importerom, ale ak sa to niekomu tiez stalo a este to neoznamil v servise, bolo by dobre dat im vediet, aby vyrobca videl realnejsie cisla, kolko aut zaznamenalo takuto situaciu.

13.07.2011 09:57

Re: Forester 2.0D - zhasnutie motora pri zapnutej klime

Cau Juro,musim Ta sklamat,ale aj ja som bol v aprili tiez na prehliadke a dostal som tem isty novy softwer a tiez odchadzam z prace s rozpalenym interierom a klimou na plno a nic podobne sa nedeje ako u Teba,alebo len zatial nie?smilesmile

13.07.2011 15:06

Re: Forester 2.0D - zhasnutie motora pri zapnutej klime

Mně se podobný případ stal minulý rok v Toskánsku. Potom klid. Včera jsem ale jel z Prahy a protože jsem vezl kolegu z Vojenských lesů, tak jsem měl zapnutou klimačku. První 2 křižovatky od Skalky a chcípnutí smile . Potom jsem si dával pozor, abych nedával úplně nohu z plynu a po ujetí cca 15 km se to už neobjevilo. Klimačku (A/C) skoro vůbec nepoužívám.

14.07.2011 02:02

Re: Forester 2.0D - zhasnutie motora pri zapnutej klime

Ahojte, mne sa to stalo už viackrát v týchto horúčavach, klímu mám zapnutú skoro stále. Myslel som, že je to preto, že keď zmizne kontrolka " studený motor ", otáčky volnobehu sa znížia ako pri zahriatom motore, ale kedže ten ešte nemá optimálnu teplotu, na volnobehu motor zhasne...

14.07.2011 10:58

Re: Forester 2.0D - zhasnutie motora pri zapnutej klime

Takze sa to stava aj na impreze? Skusim nasimulovat take podmienky.

14.07.2011 11:22

Re: Forester 2.0D - zhasnutie motora pri zapnutej klime

No este ze nemam kachle...

14.07.2011 22:37
555
avatar

Re: Forester 2.0D - zhasnutie motora pri zapnutej klime

Je to jednoznacne chyba sw, kde pre danu poziciu v mape dali prilis nizku vstrekovaciu davku. Obavam sa, ze riesenie zo strany vyrobcu bude znizeny interval vymeny vzduchoveho filtra smile a realne riesenie pride tak o pol roka, ci neskor.

15.07.2011 09:22

Re: Forester 2.0D - zhasnutie motora pri zapnutej klime

Ja som bol nedavno na servis a dal som si KNfilter.Spokojny som aj spotreba asi o 0,5 litra klesla.Odporucam,ties mi klesaju otacky ale utiahne to.smile

16.07.2011 09:15

Re: Forester 2.0D - zhasnutie motora pri zapnutej klime

Mne sa to na outbacku zatial nestalo. A ani nepozorujem klesanie otacok.Pri vyjazde z dialnice vyradim rychlost a vsetko v poriadku. Je to model 2010,kupene nove pred 2 mesiacmi.Za 2 mesiace najazdene cez 7200 km.Jazdim dlhsie trate cca 60km vecsina dialnica. Klimu vyuzivam stale. Zda sa mi len menej vykonna ako mam na Saabe.

16.07.2011 12:50

Re: Forester 2.0D - zhasnutie motora pri zapnutej klime

rovnaky problem maju aj v taliansku. vzdy pri horucave a klime. Zatial sa na forume stazovalo par foresterov a jedno legacy

20.07.2011 16:45
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101