Diskusné fórum

Impreza-BRZDY

Autor Správy

Re: Impreza-BRZDY

Ja som mal vzdy a vsade ATE a bol som nadmieru spokojny. Bohuzial pri poslednej vymene kompletky brzd som dal zase ako vzdy ATE. Co cert nechcel a ani ja predne kotuce zacali asi po 1000 km tak triast ze som nevedel auto na ceste udrzat. Dal som vyreklamovat a odpoved ze ja som spiekol a pokrivil cele kotuce. Podotykam ze tych 1000 km som urobil na ceste do HR hned po vymene, cize som vlastne skoro celu cestu ani nebrzdil. Takze asi mojou chybou sa nepokrivili.

Resume. Nikdy uz nechcem nic od ATE aj keby boli zadarmo a vyhrali vsetky testy na svete.

09.11.2011 19:38
555
avatar

Re: Impreza-BRZDY

Jero, ak mas zaznam o prevzati na reklamaciu, tak si ziskal prachy spat, lebo to do 30 dni musia vyriesit, inak mas prachy spat, alebo novy kus. Na STi s velkou roztecou bohuzial kotucmi nedisponujem, dosky odporucam RC5+. Nie su sice tak jemne ku kotucom ako seriove, ale nemenia svoje vlastnosti od prveho zabrzdenia az do 1100°C.

Nie som si isty, ci to boli S2000, lebo DS2000 sa uz par rokov nerobia, nastupca je DSP a skor verim v DS2500 co su oproti RC5+ tvarohove knedliky. Obidva typy som bohuzial skusil na svojom aute a z kazdeho mam nedojazdene dosky odlozene v krabici smile

09.11.2011 22:11

Re: Impreza-BRZDY

XPIETTRO no neviem ci by som si dal ATE kotuce na auto, mozne na nejake do 100HP, ale na sportovom aute nemaju co robit. Neviem sice na ake auto to chces, ale pri brzdach nespekuluj. Tam musis kupit nieco normalne. To je jedna z veci, ktora ta drzi medzi nebom a zemou spolu s:

  1. podvozok

  2. pneu

  3. tlak v pneu

  4. geometria

  5. stav "gumenych" casti podvozku ("silace")

a dalej uz nepokracujem, aby som nikoho nedemotivoval smile

Ja mam WRX wagon a viem, ze ked budem najblizsie kupovat predne kotuce, tak ich budem kupovat az vtedy, ked nasetrim na nejake normalne s plavajucim stredom, lebo pevne kotuce sa mi pri mojom vykone a vahe na okruhu neosvedcili. Je sice pravda, ze som mal CARBONE LORRAINE dosky, ako ich uz spominal 555, akurat model RC6, ktore ma nesklamali, ani v jednej zakrute, ani po 25 min. plnej nakladacky, aj ked zvlnene kotuce mi posledne 2 kola uz vytrhavali volant z ruk. Brzdili stale, od prvej zakruty do poslednej. RC5+ mam na denne jazdenie do prace, lebo tak silno nepiskaju a spravaju sa celkom slusne ku kotucom co sa "hoblovania" tyka smile

A aby som nezabudol, tak DS2500 brzdia tiez, ale az zohriate = nie pri prvom brzdeni, ktore je casto prave to najrozhodujucejsie a v beznej premavke vlastne TO jedine potrebne, ktory musi fungovat na 101% smile Ostatne je potom vecou obhliadkara smile

10.11.2011 07:39
555
avatar

Re: Impreza-BRZDY

Vzdy sa trham pri vykonoch a vahach smile. Take Nko so vsetkym vybavenim navyse, 6kvaltom a spolujazdcom vazi v pohode, ako seriove WRX s vodicom a ma trosku iny vykon a tocak, pricom brzdi na obycajnych kotucoch, akurat sa na ne pouzila najlepsia tavba, ktora sa vyrobcovi podarila. A to tam este ficia na minimalne doskach ako RC6 a pouzivaju knock off pruzinky. Samozrejme, co sutaz, to kotuce, ale nemaju tieto problemy, ktore spominate.

11.11.2011 18:16
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101