Diskusné fórum

Kolesá na Forestra

Autor Správy

Re: Kolesá na Forestra

ahoj korzar, v prvom rade je idealny rozmer pneu taky, aky je v technicaku smile ale na taku 15ku ma forester ak sa nemylim predpisany rozmer pneu 205/70 ... co je fajn, lebo je to vysokoprofilova pneu a posobi masivne a robustne .. ja som volil do allterain lacnejsiu alternativu (matador izzarda) aj kvoli cene, ale hlavne sa mi paci ako vyzeraju - take riadne drapaky, ale na asfalte/dialnici dost hucia a ani moc nedrzia smile (aj v jednoduchsej zakrute nemusis ist moc rychlo a uz piskaju) ... pozri si gumy na strankach predajcov v danom rozmere pod kolonkou 4x4 resp. offroad a tam si urcite vyberes nejake fajne allterain smile

21.09.2011 21:28

Re: Kolesá na Forestra

Ja už si za "lepšie" pneu nepriplácam, teda ak sa nejedná o badatelný rozdiel, človek si kúpi nové gumy a na našich cestách ich rozseká jedna dve, u tých Forestrových by nemal byť problém ale pre bežné osobaký áno, mne sa na predošlom aute stalo že som za rok zlikvidoval takto dve pneu, tak je potom sakra rozdiel či človek dokupuje pneu za 50€/kus alebo za 80€/kus, v zasade kupujem najlacnejšiu renomovanú značku

21.09.2011 21:41
MM
avatar

Re: Kolesá na Forestra

Pneumatiky BFGoodrich Long Trail T/A Tour 205/70 r15,som spokojny aj na blate smile

21.09.2011 22:03

Re: Kolesá na Forestra

A je potom ten allterrain aj na sneh ?:) Alebo sa tym allterrainom mysli cesta/ blato ?

22.09.2011 09:11

Re: Kolesá na Forestra

neviem ci vsetky, ale vacsina offroadovych gum su celorocne a maju znacku M+S (mud+snow) cize da sa s nimi jazdit aj po snehu a splnis aj literu zakona .. z vlastnej skusenosti vsak viem, ako ma pri prvom snehu posmykalo na tych izzardach, takze ja to skor beriem tak, ze na zimne prezuvam neskor - az pri prvom snehu, a zase na letne hned ako sa trochu v marci otepli (co sa mi aj hodi, lebo na zimu mam zase bridgestony blizzaky, ktore su neuveritelne makke a teply asfalt im v oktobri ani koncom marca moc neprospieva)

P.S. nedaj sa ale inak pomylit tym oznacenim M+S - to sice znamena, ze pneu su aj do snehu, ale nie v kazdom pripade sa jedna o zimne pneu, tak ako som pisal, zazil som ako ma posmykalo, a taketo offroad gumy su vhodne aj do snehu iba kvoli svojmu vzorku, ale uz nie kvoli zmesi ... pozeral som na strankach vyrobcov, tak je zaujimave, ze napr. tie moje izzardy su vedene v kategorii letne offroad - aj napriek tomu, ze maju M+S ... proste ked je namraza, tak ti su drapaky na 2 veci a posmyka ta tak, ako fyzika kaze, ked nemas vhodnu zmes, takze na zimu by som urcite vyberal nieco zimne, nie celorocne - to je v hodne na zvysok roka ak jazdis po terene smile

22.09.2011 09:49

Re: Kolesá na Forestra

Práveze ja do terénu jazdím minimum , skorej sa chodim vysaliet v zime do kopcov . (Doteraz som mal same Quattra , ale to boli osobaky takze aj gumy som mal na osobne auta) lenze s Forestrom nemam nejake sportové ambície na asfalte , preto by mi stacil taky priemer na ceste a záber v zime. Ale je mi jasné , že také niečo asi ani neexistuje. A je mi jasné ze tvrdá guma bude v zime na zabitie. Takze asi kúpim zimáky a budem ich drat v lete....

22.09.2011 13:14

Re: Kolesá na Forestra

no ak sa chces vysaliet v kopcoch, tak si kup nieco taketo bridgestone blizzak a vyjdes vsetko, mam ich na forestri a s tym autom sa neda dostat do skoro ani do smyku a vyjdes vsetko smile - na otasovi mam nokiany wrG2 ale to sa neda ani porovnavat

akurat nevyhoda je, ze sa rychlo derú - teda aspoň mas ten pocit, kedze ta guma je neuveritelne makka (mne to ale nevadi, lebo s forestrom najazdim cca 10tis km za rok a z toho v zime mozno 3-4tis - kedze neskoro prezuvam a hned v marci ich uz zhadzujem ... teraz ich idem nahodit uz 4tu zimu a stale vzorok paradny a makke ako spongia) - cize zavisi od najazdu, kazdopadne na sneh a kopce som lepsie gumy nezazil smile

22.09.2011 14:35

Re: Kolesá na Forestra

mám tiež matador-izzardy dobrý kompromis cena/výkon ale v zákrute ak je mokro sa dosť šmýkajú a nedržia a na zimu mám yokohamy-geolander

12.02.2012 19:32

Re: Kolesá na Forestra

Ja mam momentalne a aute nahodene continentali tusim wintercontact ts830. Mne sa na nich velmi dobre jazdi, ale su na cestnom aute.

12.02.2012 20:55
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101