Diskusné fórum

ESP, áno, či nie?

Autor Správy

Re: ESP, áno, či nie?

to George: Diky za odpoved, tak nejak som si to predstavoval... Nevravim, ze ostatne odpovede ma neuviedli do deja, najlepsie ale asi bude, az si to na nejakej volnej ploche vyskusam, tak to najlepsie pochopim. Verim, ze vsetko vyda tak, ze sa dostavim na zraz na sobotu... smile

01.02.2012 20:35

Re: ESP, áno, či nie?

Možno len na objasnenie. ESP bola (aspoň keď som mal Suz SX4) registrovaná značka Bosch, t.z. kto mal ESP tak ho mal od tejto firmy. Preto to iný výrobcovia typ od typu volajú rôznesmile. Zároveň ale toto zariadenie v sebe kumulovalo aj elektronický zámok diferenciálu (pribrzďovanie kola pri rozbehu a preklze na nerovnakom podklade)a traction control - uberanie "plynu" pri akcelerácii a preklze kolies. Snaď to ešte platí. Tieto systémy používajú ABS snímače.smile

03.02.2012 21:55

Re: ESP, áno, či nie?

Ozaj ludia, co si myslite o ESP na rovnej ceste? Totiz ako sa ESP sprava v pretacavej/nedotacavej situacii v zakrute, to je uz co to popisaneho. Avsak

Takato situacia: Zima, dialnica nad ranom, minimalna premavka, solis si to tak 130 napriek tomu ze ostatni idu okolo 110; viac sa ist moc neda; trochu ti aj pofukuje do vyssej karoserie, a hlavne klze to solidne.

Citis, ze ak pridas co uz len 5 km/h, zacne ti tocit autom, vselijako zlava do prava; napriek tomu ze sa snazis ist uplne rovno; proste trocha prepisknuta rychlost.

Vie si ESP poradit s niecim takymto? Lebo mam taky dojem keby som co len trocha pribrzdil ci pootocil volantom, tak som hned v poli. Je ESP na toto dostatocne citlive? A reaguje ESP(nemyslim len trakcnu kontrolu) aj ked je senzor natocenia volantu uprostred?

07.02.2012 14:37

Re: ESP, áno, či nie?

V situácii ktorú opisuješ ESP zaberie okamžite. Lebo auto sa začne otáčať okolo zvislej osi bez natočenia volantu a to je jasný povel zasiahnuť. ESP v Subaru Ti dovolí robiť huncútstva viac ako u iných aut, ale od tál po tálsmile. Napr. ked jednou stanou nabehneš na zamrznutý podklad, skús mierne brnknúť po plynovom pedáli-okamžite sa rozsvieti kontrolka ESP. Pre porovnanie som skúšal ESP v ženinom Yarise a mal som pocit, že zabralo skôr ako vznikla kritická situácia smile Tak má vyzerať nastavenie ESP pre tých, ktorý neznášajú to sedadlo za volantom.smile

07.02.2012 15:06
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101