Diskusné fórum

ako ma fungovat ABS?

Autor Správy

Re: ako ma fungovat ABS?

Nečítal som uplne všetko,možno to užbolo povedané. ABS funguje iba od určitej rychlosti vyššie cca 5 až 10 km vyššie BTW jeto v navodesmile

02.02.2012 22:15
MKo
avatar

Re: ako ma fungovat ABS?

Neda mi nedat sem toto video http://goo.gl/cKTCs. Tam je pekne vidiet ako sa z auta na lade stava neriaditelna tehla.

02.02.2012 23:25

Re: ako ma fungovat ABS?

K tej nedotacavosti by som len chcel zdoraznit,ake u Subaru hraju gumy dolezitu ulohu.Ked som mal F 1998 prvu zimu s prastarymi zimnymi pneu ,myslel som si,ze to auto je snad vadne!Tam,kde som na F2003 a novych gumach ziadnu nedotacavost nepocitil,ma doslova vyhadzovalo zo zakruty.Po vymene pneu absolutne bez problemu. Co sa tyka ABS,ja si myslim,ze Forestre to maju velmi dobre nastavene,ked to porovnam napr.s Hondami.Na Hondach mi to cvakalo pri kazdej prilezitosti a hned,dokonca bezne v lete,pri prudkom brzdeni.Naproti tomu na Subarach akoby ovela viac "rozmyslalo".Akoby sa zapinalo iba ked naozaj musi.Aj to davkovanie je take nepravidelne. Raz,a tomu som vobec neporozumel,mi v lete zapiskali gumy a ziadne ABS sa nekonalo...smile

03.02.2012 10:06

Re: ako ma fungovat ABS?

smile bylo mi řečeno že v malých rychlostech ABS nefunguje, některé automobilky že až od 30 km/h začíná fungovat. Taky se mi zdá že v Subaru si ABS žije vlastním životem a pracuje vždy jinou intenzitou. Zatím mi ale vždy pomohlo i na ledu i na suchu, ale pocit když brzdíte na doraz v léte a nehvízdají gumy je fakt děsiví. Dneska jsem sledoval jak funguje a zdálo si mi že i v hodně malá rychlosti při dobrždováni na ledu do křižovatky ni začalo vypínat brzdy takže fungovalo. Asi taky záleží jakou intenzitou tlačíte na brzdový pedál.

No a s tím nedotáčením je to pravda ale je to jen ve vyšších rychlostech. Zatím se mi to stalo vždy když jsem jel víc než je dovoleno nebo jerozunmé jet, skrátka jsem blbnul a pospíchal. V přimeřené rychlosti k stavu a povaze vozovky se mi to ještě nestaloi. Ale pozor taky Na ustřelování zadku když pridáš moc plynu. S plynem se musí opatrně.

Těžko tu něco vypisovat jak se má nebo nemá jezdit a co k čemu a jak slouží - funguje. To třeba zažít. A taky se zžít s autem.

03.02.2012 23:20
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101