Diskusné fórum

Nepríjemný zvuk motora na novom Outback-u

Autor Správy

Re: Nepríjemný zvuk motora na novom Outback-u

Ahoj ja mam otas D od novoty. Za 10 mesiacov 33 000 km. Klepot alebo ine divne zvuky nepocut. Az na ten diesel sound. Olej som dolieval pri 29 300 km pred vymenou. Stal som v kopci a zasvietilo zlte oko. Voslo tam asi 3 deci. To len pre istotu. Inak som olej nedolieval vobec. Olejovy servis som robil pri 5000 , 15 000 a teraz v 30 000 km. Prve 2 servisy v JRT olej bol OMV...5W30 . Teraz som musel menit v banskej bystici a tam naliali castrol... JA som mal doteraz benzin tak sa mi zda motor hlucny , ale nic podozrive som si nevsimol. Teraz pri servise som dal menit aj palivovy filter. Pre istotu koli nafte. Urcite by som ale navstivil servis a nechal vsetko poriadne skontrolovat a pozret. Neviem ako je to u teba z kalibraciou motora mne takto drncal na zaciatku dost casto. Pokial neprebehla kalibracia a potom motor isiel zase inak. Ja som mal intervali cca 300 km. Teraz je to obcas. Motor sa je snazi spustat sam. Len skusam ci to nemoze byt dovod divneho chodu.

12.03.2012 17:06
555
avatar

Re: Nepríjemný zvuk motora na novom Outback-u

Problem zamestnancov servisu je, ze cenove su auta na urovni, kedy si ich nove nekupuju odbornici a oni si to neuvedomuju. Verzia s kamienkami je pekny priklad. Ako zakaznik mozes byt lekar a jedine co ta zaujima je odstranenie priciny. Ak ti niekto zo servisu nebodaj dokaze vysvetlit co a preco robi, tak je to ich obrovske plus a zvysi to tvoju doveru.

Upravu softu si nechaj na cas, ked bude vsetko ok. Je to neobchodne odo mna, ale tak isto asi ani moja konkurencia nema chut riesit pripadne odpaleny motor a nas importer toboz nie. A ak ti niekto povie, ze na to nepridu, to je hlupost. Zastupujem tu asi naj znacku a aj tam sa to da zistit, ked skusia spravit update sw a nepovoli im to zapis. Ina vec je, ze ako som min tyzden s MKO sedel v jeho a pozerali sme, mam zatial vzdy aj aktualizacie, takze v tomto smere nezaostavam.

Kalibracia - tomu som nerozumel, podla opisu ide asi o regeneraciu DPF a jej interval sa zacal predlzovat prave pri poslednych aktualizaciach sw.

12.03.2012 17:19

Re: Nepríjemný zvuk motora na novom Outback-u

Díki Peter. Neviem len, čo je tá kalibrácia. Robí si to motor sám ? Alebo to treba dať urobiť v servise ?

To 555: Príklad s lekárom bol pekný, len by som očakával, že servisák povie : "OK. Poďme sa radšej previezť a budeme múdrejší." Zabralo by to možno 10 min. jazdy a aj on by bol viac v obraze a nerobil by zo seba ... . Ale viem, žijeme, kde žijeme. Ale nechcem to už ďalej rozoberať. Nezanevrel som tým ani na Subaru, ani na konkrétny servis. Všetko je to o prístupe človeka k svojej robote. Ako vo všetkých oblastiach života. A ešte k tomu chipovaniu. Z "bezpečnostných" dôvodov (záruka) som plánoval si to dať chipnúť tak najskôr (s privretím obidvoch očí) po roku prevádzky. Záruka je 2 roky alebo 100tis. km. Pri intenzite môjho jazdenia prichádzajú do úvahy tie 2 roky. Urobil som si samozrejme najprv na internete prehľad o možnostiach a spôsoboch chipovania a ako najrozumnejší mi vyšiel EcuTec ( cenou to ale asi nebude, že smile ). Keďze si v obraze, budem Ti vďačný za názor. Dať to chipnúť po roku? Alebo radšej počkať na skončenie záruky? Poprípade, aby sme to tu ďalej nezaťažovali mojimi osobnými vecami, resp. aby Ťa neukameňovali za reklamu, mohol by si mi poslať nejaké bližšie info o EcuTec-u ( kde v BA, ako dlho to trvá, cena, ... ) na mail (viď. profil)?

Díky všetkým za doterajšie reakcie.smile

12.03.2012 18:11
MKo
avatar

Re: Nepríjemný zvuk motora na novom Outback-u

Ja sa tiez radim k majitelom co nemaju ziadne problemy s 2.0D. Za necelych 10 mesiacov mam 42kkm a proti motoru nemozem skoro nic zle povedat. Akurat v ostatnom case sa zmenil jeho zvuk, ale to pripisujem tomu ze sa blizim k 45kkm prehliadke. Pocas kazdej prehliadky mi okrem ineho kalibruju vstreky a nahravaju aktualny sw (ak je novsi ako mam ja).

Matne si pamatam, ze na zaciatku sa mi tiez dialo nieco podobne ako popisujes. Vtedy sa mi to miesalo s regeneraciou DPF (nemam seriovy vyfuk) ale v skutocnosti islo o malu kalibraciu vstrekov. Vtedy som nasiel aj intervaly, ktore sa postupne zvacsovali

12.03.2012 18:13
555
avatar

Re: Nepríjemný zvuk motora na novom Outback-u

Nuz kopec informacii ohladom remapu mas na www.cartune.sk aj cenu. Trva to asi 2minuty a potom podla toho, kolko nas bavi jazdit a pozerat sa co to robi a pripadne to dalej upravovat. To je asi najvacsi rozdil oproti konkurencii, ak nepocitam znacku, ktora preda auto lepsie. Po roku v pohode, predpokladam, ze dovtedy su zasadne problemy odhalene. Tie 170-180PS/400Nm verzie su tak nastavene koli zivotnosti dvojhmotaku, DPH a vstrekovacov. Zatial iba jeden klient chcel dalej experimentovat a pridat silu na spodku. Skoncilo to tak, ze som komunikoval s centralou a je pravdepodobne, ze som prispel k finalnej verzii kalibracnej mapy, ktoru distribuuju dealerom. Tento motor je dost na limitoch uz z fabriky, spravis vykon hore, zanesies DPF, pridas mu na tlaku vstrekovacov, tak ich odrovnas, preto ma skoro kazdy na svete podobne parametre, kto da viac, ten uz ide viac na hranicu. Keby aspon ine turbo na to zacali vyrabat.

12.03.2012 18:43

Re: Nepríjemný zvuk motora na novom Outback-u

Kalibraciu som tiez zazil 1 krat u subaru. Take samonastavenie managmentu motora. Neviem ako presne to vysvetlit. Vecsinou mi to motor robil pri zmene stylu jazdy. Prvych 5000 km skoro stale. Kazdy 2-3 den. Treba pred vypnutim motora vypnut kurenie, radio svetla. Vlastne vsetko co sa vypnut da. Motor sa potom oklepe, prejde trasenim a roznymi zvukmi. Potom bola uz jazda v pohode. Ked kalibracia neprebehla zvuk motora bol iny akoby zle nastaveny.Neberte ma za slovicka snazim sa to vysvetlit smile Nieco ako by sa riadiaca jednotka ucila s tebou jazdit. Teraz sa mi auto kalibrovalo ked som cez vikend nejazdil dialnicnim tempom ale jazdil som mimo dialnic. Castejsie radenie a kedze som jazdil pohodovo tak som radil uz pri 1800 otackach. Motor som tolko nevitacal. Vecsinou drzim motor nad 2000 otackami. Auto sa snazilo kalibrovat skoro na kazdej krizovatke. kalibracia trva cca 30 sekund.duam ze som pomohol ak treba dam dalsie info. Regeneraciu DPF som mal podla sevisu cca kazdych 900 km. To si vecsinou nevsimnem kedze jazdim s tempomatom ustalenou rychlostou.

12.03.2012 19:13

Re: Nepríjemný zvuk motora na novom Outback-u

To Peter: OK. Čiže ak som to dobre pochopil, po lopatisticky povedané, auto sa pri každej zmene štýlu jazdy snaží po určitej dobe prispôsobiť štýlu jazdy? Čiže ak napr. prídem v nedeľu do BA, väčšinou po diaľnici, ďalej cez týždeň jazdím iba po meste, tak povedzme v pondelok (utorok) si auto uvedomí, že som posledných 20-30 km prešiel iným štýlom ako predošlých 150 km do BA a snaží sa prekalibrovať ? A robí si to keď sa mu to zapáči alebo mu viem nejako pomôcť, napr. tým ponechaním v kľude na konci jazdy a vypnutím všetkých "spotrebičov" okrem motora, ako píšeš? Ak áno, koľko ho je treba nechať kalibrovať? Alebo si to urobí kedykoľvek samo smile a netreba ho híčkať a robiť si z toho veľkú hlavu ?

12.03.2012 20:17

Re: Nepríjemný zvuk motora na novom Outback-u

presne tak. Dobre si to pochopil. Kedze jazdim zvecsa dialnicu a obchvat v BA tak si to vsimnem pri zastaveni na krizovatke. Motor sa sprava troska inak(iny zvuk a vybracie). A zrusi mu to zapnutie kompresora klimy alebo ked sa rozbiehas . Vtedy ked pridem domou tak ho necham chvilku dobehnut na rucnej brzde bez zapnutych spotrebicou svetiel a nestani na brzde. Intervalu kalibracie som moc nepochopil ale deje sa to. Ked bolo auto nove tak to robilo casto. Do prace to mam skoro 60 km a skoro cela cesta po dialnici a mimo mesto. Za celu cestu stretnem 1 semafor v MA a po ceste domov 2 . Takze po zastaveni som si to hned vsimol a aj pri jazde spozorujem iny zvuk. Po kalibracii ma motor normalny chod. Tazku hlavu si z toho nerobim. ALe neviem ci je to tvoj pripad. Ja som si tento jav vsimol pri dochladovani turba

12.03.2012 20:36

Re: Nepríjemný zvuk motora na novom Outback-u

toto som nasiel na you tube

12.03.2012 20:42

Re: Nepríjemný zvuk motora na novom Outback-u

No môj prípad to síce (asi) ozaj nebude, ale aj tak dík. Zase som sa niečo nové dozvedel. Tá dnešná technika.... to je sila. smile

12.03.2012 20:57
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101