Diskusné fórum

Automaticke zrkadla/okna

Autor Správy

Re: Automaticke zrkadla/okna

Pani,

Subarka maju automaticke sklapanie zrkadiel ovladane prepinacom. Nanestastie treba mat klucik v zapalovani aby to slo. :( Rad by som sa dopatral ako to spravit bez potreby klucika a uplne najlepsie by to bolo dialkovym. Inac povedane, 2x po sebe rychle stlacenie zamknutia vytiahne okna a zaklapne zrkadla. Diki

18.01.2010 14:00

Re: Automaticke zrkadla/okna

Mňa by celkom zaujímalo či to sklápanie zrkadiel sa nestretáva s problémami v zime, ked fajne nasneží, potom sa to jemne topí, mrzne a podobne. Mne sa uz stalo aj na legu aj na festerovi, ze topiaci sa sneh zamrzol a uplne mi zalial dvierka na tankovanie. A pri tankovani musim najprv nadávanim ten ľad rozbijat zo škáry aby sa dvierka otvorili. To iste by sa mohlo stat so zrkadlami a ked to dokonale neocistis, tak? ... len som zvedavy smile

04.02.2010 10:16

Re: Automaticke zrkadla/okna

kukni alarmy od magiccaru a ine dvojcestne alarmy ktore maju tieto moznostismile

04.02.2010 10:24

Re: Automaticke zrkadla/okna

to Atlatl :bohuzial to nepojde ani cez magicar ci cokolvek ine. je to nastavenim RJ (resp. komfortna jednotka). neviem ci je niekto schopny prerobit nastavenie RJ tak,ako naproklad pri VW .

to taxi: uz aj mne sa stalo ,ze mi kusok primrzli dvierka na nadrzi. ale skla zatial nikdy. je to jednak tym,ze je to plast a tiez tym ze je tam servo motorcek - narozdiel od vrchnaciku na nadrzi ,kde je len slaba pruzinka.

04.02.2010 11:12

Re: Automaticke zrkadla/okna

Presne to brano ma zaujima, ci ten motorcek zmakne tu namrazu pripadnu, alebo zabudnutu necistotu, ktora by branila zrkadlu v pohybe.

04.02.2010 11:50

Re: Automaticke zrkadla/okna

ako vravim , zatial som nikdy nemal problem s tymto. spatne zrkadla su sice velmi exponovanym mniestom na aute - ale je to aj ich vyhodou,kedze napor vzduchu ich povacsine dokonale vycisti. mne sa len raz stalo , ze sa lave spatne zrkadlo zacalo zatvarat do opacnej strany smile ale to nebolo snehom ci bordelom...to bolo,ked fester plnil funkciu svadobneho auta a maslicka oblbla senzor smile

04.02.2010 12:14

Re: Automaticke zrkadla/okna

hmm, ja zase prispejem k téme, ale z dielne žabožrútov (keďže prekvapujúco sa na mojom forsíkovi späťáky nesklápajú smile )

na C5 je to tak ako má braňo, že diaľkovým pri zamknutí sa sklopia aj spätné ... a na rozdiel od braňa som s tým mal dosť značné problémy a servomotorček si neporadil. No a nie je to bohviečo jazdiť so sklopenými zrcátkami smilesmile

poprípade to pretlačí, ale takým spôsobom, že zrkátko so škrípotom a praskotom sa postupne otvorí, z čoho takisto nemám dobrý pociť smile

04.02.2010 13:19

Re: Automaticke zrkadla/okna

Brano, diki za info, som tusil ze volade v RJ bude pes zakopany. Spominas vsak komfortnu jednotku. Existuje take volaco? Este ma napadlo mat samostatny elektricky okruh na okna a zrkadla. Potom by sa dalo extra dialkovym (magic a spol) taketo ovladat.

04.02.2010 14:59

Re: Automaticke zrkadla/okna

komfortna jednotka je v podstate cast ,ktora ovlada take veci ako imobilizer (je tam transponder) , otvaranie dveri, osvetlenie, skla atd.<br> ja mam legacy MY2009 a tam je prave komfortna jednotka spravena tak,ze az no...smile tato jednotka uz neprijma analogovy signal (ako napriklad jednotka vo festerovi MY2006) ale uz len a len digitalny signal. a to vratane kontroly otvarania dveri,skiel,zapnutia lamp na citanie atd. takze napojenie magicaru ci akehokolvek ineho externeho prvku je komplikovane. a absolutne vylucuje "prerobenie" cez nejaky prepinac...

len pre zaujmavost, montaz magicaru do legacy ma stala pekne nervy. si predstav, ta komfortna jednotka sama zistila,ze ju bypass-uje magicar a sama sa prepla do ochranneho modu ( nebolo mozne nastartovat auto).

takze sa musime zmierit s tym,ze takato vymozenost bohuzial v subaru nie je. sice teraz neviem ci bohuzial,alebo chvalabohu - nema sa co pokazit totizto smilesmilesmile

04.02.2010 16:14

Re: Automaticke zrkadla/okna

Brano ale ved to su skvele spravy co vravis! Jednotka co to zvladne tam uz je, len jej treba pekne povedat nech robi to po nej chceme. Nanastastie mam MY2007, takze nejaky bypass to hadam spravi.

04.02.2010 16:39
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101