Diskusné fórum

stredový diferenciál na spec-b

Autor Správy

stredový diferenciál na spec-b

tak 2 mesiace dozadu som kúpil legacy 06 spec-b a zistil som že stredový diferenciál má najlepšie kilometre už za sebou.

pri zatáčaní na parkovisku to tlačí cez predné kolo, trocha to búcha/klepe, a celkovo to robí neplechu.

podla toho čo som vygooglil sa visco spojka v strede nedá vymeniť a asi ani opraviť. takže výmena celého stredného diferenciálu. a tomu by som sa najradšej vyhol.

takže zháňam nejaký dobrý servis/dielňu v BA, kde majú dosť skúseností (subaru / prevodovky) a niečo mi s tým urobia.

prosím poraďte! tých 1300€ za stred by som ďaleko radšej nalial do nádrže... :)

15.08.2012 10:53

Re: stredový diferenciál na spec-b

To sami neche verit ze by to na MT6 neslo ..ja som na MT5 mal tento istý probelm(zapecene lamely vo visco spojke) ..mechanik mi to vybral rozobral a zrepasoval a facha to vyborne smile no je to piplačka co ties neico stojí

15.08.2012 11:01

Re: stredový diferenciál na spec-b

ono nech to stoji kolko chce, stale to bude daleko menej nez cely novy diferencial...

na nestastie mam celkom problem zistit nejake spolahlive informacie o aute. spec-b v usa je uplne ine auto, faceliftova verzia (2007+) ja zas trocha ina atd.

podla niektorych zdrojov by som tam mal mat rovnaku prevodovku ako v STI 2.0 bez DCCD.

15.08.2012 20:19

Re: stredový diferenciál na spec-b

Tu más origo subaru katalog... komplet vsetko takze sa chce len povrtať .. vyzera to podla vsetkoho ze je to ako u MT5 takze to pojde TU usa je spec b to iste teda MT6 bez dccd ..3,0 H6 ale oni mali navrch aj 2,5GT spec B tam už su rozdiely

15.08.2012 20:36

Re: stredový diferenciál na spec-b

dikes! podla toho čo som klikal to vyzerá že prevodovka je naozaj rovnaká ako v 2,0 sti bez dccd.

takže môžem isť googliť nakoľko sa pri impreze dá repasnúť stredové visco...

16.08.2012 08:58

Re: stredový diferenciál na spec-b

urcite to ide...treba to len rozobrat vycistit naliat nový sajrajt a bude to fachať...daj vediet ako si dopadol nech máme spatnu vezbu..mam tu istu prevodvku tak sami to moze v buducnosti zísť smile

16.08.2012 10:47

Re: stredový diferenciál na spec-b

takže chlapci zo servisu ma opakovane uisťovali, že neposlušný diferák je ok a problémy spôsobuje extra teplé počasie. a vzhľadom na to, že s ochladením to z 95% prešlo, asi mali pravdu. čiže diferák momentálne neriešim.

buchoty klepoty od pravého predného kolesa neprešli. buchoce to aj pri jazde vo veľmi nízkych rýchlostiach a v rovnom smere / hladkej ceste, čiže problém bude asi s homokineťákom kĺbom poloosi alebo niečom podobnom

26.09.2012 09:14

Re: stredový diferenciál na spec-b

tak som dnes nechal menit kolesa, a na zdvihnutom aute lave zadne koleso ma par mm vôlu. prave len minimalne, na predne su asi ok..

co to je? lozisko?

ziadne "loziskove" pazvuky sa neobjavuju. nemate niekto skusenosti ?

02.05.2013 14:44
555
avatar

Re: stredový diferenciál na spec-b

Ak si z BA, zastav sa niekedy prevezieme sa okolo baraku a uvidime. Homokinetak mlati pri vytoceni. Velmi teoreticky si mohol mat aj verziu prevodovky s STi front helical dif a ten by mohol pri velkom vytoceni kolies, napr pri parkovani donutit medzinapravak zabuchat. Tazko sa radi cez klavesnicu.

02.05.2013 15:11

Re: stredový diferenciál na spec-b

diky, to by bolo super.

niesom priamo z BA, ale mam to kusok. este povedz kde a kedy by Ti to najlepsie vyhovovalo :) ja sa prisposobim

02.05.2013 15:25
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100