Diskusné fórum

Svetla

Autor Správy

Re: Svetla

mne sa nepacia ani tie morette, ale urcite sa nenechaj odradit tym ze sa niekomu inemu nepaci co sa paci tebe. mas subaru, tak rozmyslaj srdcom aj nadalej...na druhej strane, ja sam neznasam ked ma v noci oslepuje kus **** s najsamfasa HID supravickou, pripadne ked vidim frajerov na automobiloch audi felicia, audi puma a podobne. Ano, maju skvele svetla s naposraniecool LED diodami na denne svietenie. Idealne je ked ich clovek stretava v noci a oni svietia DENNYMI svetlami, v zadu tma. Nie som ziaden purista odmietajuci akykolvek tuning, normalny mlady chalan tuning sa mi paci teda isty druh napr. imprezy co mam v albume. Ano odbocil som, viacmenej som chcel napisat, ze aj ja som sa snazil riesit svetla, tie moje su riadne zasle, neviem ci ich pokusom o rozlestenie neposlem na vecnost tak som to zatial nechal tak. Moja skusenost je taka, ze aj ziarovky robia vela, napr osram night breaker+ su fajn az na zivotnost...Mne sa predne svetla na europsku verziu ktore by vyzerali lepsie nez moje a nestali viac nez 10% ceny auta zohnat nepodarilo. Ak ste niekto absolvoval lestenie plexi krytov, tak prosim napiste skusenost. Inak, podla katalogu dielov to vyzera akoby ten plexikryt mohol byt dodavany samostatne, samozrejme mi v tejto veci v subaru KE neboli ochotni poradit. Pekny vecer a prepacte

31.08.2012 22:40

Re: Svetla

Boris - skratil som tvoje linky na predoslej stranke, lebo rozhadzovali v niektorych prehliadacoch diskusiu moc do sirky.smile

31.08.2012 23:06

Re: Svetla

Cau,ja som si dal predne svetla prebrusit. Boli pekne zazltnute a teraz su nadherne cire. Najprv to brusil na mokro jemnuckym smirglom. Potom nejakou pastou a nakoniec to inou pastou prelestil. Pekna robota.10€ ks. Vraj zazltnutie plastu sposobuju tie pripravky proti muskam.

31.08.2012 23:07

Re: Svetla

Tak to je uzasna sprava, mne to ponukal jeden lakyrnik, s tym ze sa to potom niecim strekne nech to dlhsie vydrzi tak idem dotoho...mimochodom, este k tym subaru svetlam, pocas odpocinku na dvore mi pocas slnecneho dna dost brutalne popraskalo zadne svetlo. Na povrchu to nieje citit ale na strukture vidiet ano. Ajtak bolo zrele na vymenu ale...

31.08.2012 23:29

Re: Svetla

To čo na svetle zažltne je lak. Tým lakom sa lakujú "sklá" vo výrobe. Je to lak tvrditeľný IR a UV žiarením. Po rokoch na slnku zdegraduje a výsledok vidíme všetci. Po obrúsení a preleštení to zas niečo vydrží, ale len pokým nezdegraduje samotný materiál. To je Makrolon, Lexan a podobne. Ak sú svetlá lepené, tak samotné sklá sa asi objednať nedajú. To neviem naisto, len dedukujem z toho ako sa to u nás vyrába, samotné sklá sa nepredávajú nikam.

31.08.2012 23:59

Re: Svetla

Podľa mojich informácií k zožltnutiu plastových častí reflektorov dochádza v dôsledku UV žiarenia - po poškodení ochranného filmu naneseného na plast vo výrobe (pravdepodobne častým umývaním na myčke alebo používaním agresívnejších chemických prostriedkov). Po prebrúsení a preleštení svetiel sa odporúča (keďže týmto procesom sa odstránia aj posledné zvyšky tejto ochrany) prebrúsenú plochu ošetriť výrobkom obsahujúcim UV filter a to hoci aj nejakým lepším leštidlom na karosériu. Ja som používal výrobok od T.....Wax. Je pravda, že zatiaľ - našťastie - len preventívne, ale svetlá sú ako nové. smile

01.09.2012 00:35

Re: Svetla

Na upresnenie a doplnenie môjho predchádzajúceho príspevku: Samozrejme, že tieto skúsenosti nemám s dvojročným Forestrom, ale s mojou 7 a pol ročnou Lagunou.

01.09.2012 00:48

Re: Svetla

Ostatní ty světla odsoudilí a nezbývá než souhlasit. Navíc impreza 93-96 měla jiné světla než 97-00. Tydle sou jsou UNI včetně potkávaček, takže největší hnus shit co je jen možný. Navíc to ani nesvítí, bude to vypadat jak od kolotočů a ani to nebude sedět, bude se to muset dodělat samodomo, protože to ani nemůže pasovat z důvodu výše uvededených. Jen zkazíš auto a vyhodíš prachy, nic víc.

04.09.2012 16:37

Re: Svetla

Zdravím Chcel by som sa Vas fanusikov siestich hviezd opytat aky mate nazor na pridavne svetla na auto v mojom pripade na Imprezu

http://www.demon-tweeks.co.uk/motorsport/lamp-pods/car/subaru/impreza-01-07-gd-wrx-sti/2005/2-0-turbo

,ci nemate niekto overeny kontakt na podobny tovar.

Ak sa nemylim a mam dobre infomacie, legislativne to ma, ale taky zadrhel, ze sa na komunikacii nemozu pouzivat a musia mat krytky svtiel, takze mi z toho vychadza dost drahy a nevyuzitelny doplnok na aute.

13.07.2013 21:56

Re: Svetla

Pozor na to , myslím že takéto prídavné osvetlenie musí byť zapísané v TP.

13.07.2013 22:27
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101