Diskusné fórum

Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Autor Správy

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Ahojte.

mam forestra 2008 (SH) so sekvencnym LPG BRC. Vsetko funguje normalne kontrolka motora nesvieti a napriek tomu som nepresiel emisnou kontrolou. vysoke co2 na LPG a este viac na benzin. nemate s tym niekto skusenost? dakujem za radu.

dizz

02.10.2012 10:22

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Zdar, na obr moc nevidim ale predpokladam ze je to CO, nie CO2. Za tymto sa moze schovavat vselico, zaklad je vsak mat vsetko ohlade paliva/vzduchu CISTE. Myslim naozaj ciste, teda filter hlavne palivo a vsetky senzory. Sviecky aj ked pisu 90k km si hadam kontroloval. Obcas sa este stane ze katalyzator je studeny, mozno si trochu viacej cakal a uz sa nestihol zohriat. Takze ked budes mat preverene/vymenene veci (filter/sviecky spol) natankuj ten priserne drahy V-power a chod si poriadne zablbnut (poriadne mu naloz) ci uz na okruhu alebo do kopca alebo rycho po dialnici. Benzinovy sajrat sa vypali, bude to zahriate a sup rovno na emisku. Verim ze sa da objednat na presny cas.

02.10.2012 12:42

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

hlavne ked cakas pred dielnou motor nevipinaj a sem tam mu zaturuj na benzine, ja som skoro tiez nepresiel ale pan bol charakter a tak mi povedal ze tomu mam trosku poskakat po plyne o minutku bolo vsetko OK, stal som pred STK asi pol hodky z vypnutym motorom. A mne sa ten obrazok podarilo trosku popozerat mas tam hodnoty lambdy 0,963-0996 mi to pride trosku moc ale tiez sa vtom nevyznam tak ktovie??

Este sa opytam striedas pravidelne paliva??? ci furt len na plyn niekedy sa tomu oplati riadne nalozit na benzin nech trosku vymetie pavucinky. smile

02.10.2012 12:57

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

no praveze nic nestriedam, u mna benzin = startovacia zmes a plyn = palivo :) vyskusam hadam este tu ocistu systemu, lebo inak ma strasia odidenym katalyzatorom alebo lambda sondou. ale to by hadam auto (diagnostika) o tom vedeli.

btw: skusil som urobit z toho obrazku detail vyrez.

02.10.2012 13:11

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

jasne tak tu je pes zakopany, na plyn sa vykasli a vychod stym aspon tri nadze dobreho benalu a verim tomu ze emiskou prejde lavou zadnou smile

02.10.2012 13:36
oSa
avatar

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Moje legacy chodi tiez iba na plyn, benzin len ked sa zahrieva.. Emisnu "by" som nepresiel ani v jednom hladisku.. Ale co ma najviac trapi je nehotazna spotreba, ktoru mi aj okomentovali kolegovia na chate.. 15l je dooost.. Tak sa na to musi kuknut odborne oko.. Mozno to vsetko spolu suvisi... Dam vediet. smile

02.10.2012 13:44

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

no neviem mohol by sa ktej lambde vyjadrit Erik vseobecne sa vravi ze do 1v je dobra. Ja som dal do benzinu este toto STP ci to ma nejaku funciu neviem jedno je ale iste tym ze budes jazdit len na LPG si skor ci neskor nieco odpalissmile

02.10.2012 13:44
oSa
avatar

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Moje legacy chodi tiez iba na plyn, benzin len ked sa zahrieva.. Emisnu "by" som nepresiel ani v jednom hladisku.. Ale co ma najviac trapi je nehotazna spotreba, ktoru mi aj okomentovali kolegovia na chate.. 15l je dooost.. Tak sa na to musi kuknut odborne oko.. Mozno to vsetko spolu suvisi... Dam vediet.

02.10.2012 13:44

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Osa to prave je tym ze jazdis len na lpg zanasa to lambdu a ta potom uz nevie dobre pracovat, mam take iste lego na 17" pneu stale jazdim 4-5 chlapov a spotreba do 13Litrov ak si sadne za volant otec aj okolo 10, ono to LPG nieco posetri ak vsak zanesie benzinove vstrekovace, lambdu je poptakoch smile

02.10.2012 13:49

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

a opytam sa este na tie sviecky. aku v tom maju ulohu? mam tam teda povodne co boli zamontovane v EJ20. motor ma teraz aktualne 69700km.

02.10.2012 14:54
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101