Diskusné fórum

Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Autor Správy

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Atlatl: co si mam predstavit pod pojmom aditiva? do benzinu? do motora? pomoze to dacomu ?

04.10.2012 16:29

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

A napadla ma este jedna otazka: flashlube. pred cca 1/2 rokom som na nejakom LPG fore cital ze chlap s flashlubom nepresiel EK. ak flashlube odstavil hodnoty sa mu unormalnili. (neviem bohuzial spatne najst ten prispevok). je to mozne? alebo blbost ?

04.10.2012 20:08

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

pozri si TU posledne prispevky altal tam pise ako to skusali, ja som to zabudol odpojit na EK ale v pohode som presiel tak ktovie

05.10.2012 06:03

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Zdar, Flashlube (+VIF a ostatne primazavace) pridaju akurat trochu HC (nespalene uhlovodiky) Kedze by to malo byt riedene na okolo 1:1000 stale by si mal prejst STK. Moze sa stat ze si to mal zle nastavene (vela kvapiek) a potom je tam vo vyfuku bordel, preto je lepsie to odstavit, vyjazdit nadrz benzinu, nacapovat kvalitu a potom na emisky znova. Motory boli navrhnute na zataz, takze tie pavuciny obcas treba povymetat. Samozka ze ked je vsetko zahriate, nie prvy rany start a hned ako sa kvapalina ohreje, oleju to trva daleko dlhsie.

05.10.2012 08:28

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Co a tyka aditiv, v prvom rade si treba uvedomit aky je to businees pre podivne firmy. Trochu marketingu nieco ohlade NASA, cena $$$, a uz to sype. Aditiva do benzinu su vatsinou OK, tam nie je co velmi pokazit. Len kupit 2dcl petroleja za 10E je dost.

Aditiva do oleja su veda sama o sebe. Dufam ze uz nikoho nenapadne naliat do motora nieco co ma v sebe ciastocky kovu, nech je marketing aky chce. Skody 120 to este ako tak mohli prezit, lebo hadam vsetko sa zachytilo vo filtry. Teflon je fajn (PTFE) ale do motor oleja nepatri. JE klzky a vsetko okolo toho sedi, lenze su to v podstate supinky co sa po sebe klzu. Ked ich je malo, nemaju sa o co klzat a funguju ako jemna brusna pasta. Ak chces mat v motore teflon, rozobrat a dat naniest na vsetky plochy pekne rovnomerne. Tak ako na panvici v kuchyni. Potom to bude mat zelany prinos. Ostatne veci na baze chloru tiez mazu, ale chlor je oxidant, takze pomahas motoru hrdaviet z vnutra.

Takze ak chces urobit motoru dobre, vymen mu olej castejsie. Tam nie je co pokazit, bo ziaden motor sa este nezadrel ked sa menil olej castejsie, ale vela ich uz pokapalo ked sa predlzoval interval.

05.10.2012 09:00

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Tunake je dlhe ale dobre citanie: http://www.mjauto.cz/jiricech/jiricech.php?clanek=18 Ked je toho velmi vela, pozri si zaver a pochopis.

http://www.mjauto.cz/jiricech/jiricech.php?clanek=16 dodatok

http://www.mjauto.cz/jiricech/jiricech.php?clanek=17 este zopar veci okolo toho.

05.10.2012 12:48

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Reakcia na príspevok od používateľa dizzy:

04.10.2012 20:08

A napadla ma este jedna otazka: flashlube. pred cca 1/2 rokom som na nejakom LPG fore cital ze chlap s flashlubom nepresiel EK. ak flashlube odstavil hodnoty sa mu unormalnili. (neviem bohuzial spatne najst ten prispevok). je to mozne? alebo blbost ?

je to mozne, a osobne vyskusane. Nie je to vsak chyba flashlube sameho o sebe, ale ze mu flashlube chýba. Rozuzlenie velmi jednoduche, flash sa nasava podtlakom po kvapkach. Ked sa ta nadobka vyprazdni, do systemu ide falosny vzduch a emisie su uplne mimo. Toto sa mi stalo pred par dnami, pridem na STK, usmev mi zamrzol ked HC bolo niekolko sto. Na mieste sme chybu nenasli, nech sme merali a snazili sa. Doma mi padol zrak na tu pradznu nadobku, stacilo ten privod flashlube zastavit, a hned to bolo OK. Cely problem ze to cloveka nenapadne hned. Poucenie pred STK, skontrolovat aj ten flashlube, v ideal pripade odstavit na tu chvilu.

06.03.2013 10:28

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

cauko,, nechcem len prispiet, ale sa hlavne spytat,, na EK som mal zvysene vsetky emisne hodnoty. boli na hrane.Motor (s-turbo, 125kW) bez LPG, ma uz sice 240000km, no nemal som nikdy ziadnu poruchu,ani mi nezasvietila kontroka motora. filtre,oleje,sviecky pravidelne menim,,neviete v com by to mohlo byt?? mam precistit lambdu a skrtiacu klapku?? pomoze to? Dakujem za rady..

14.11.2013 13:54

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Otazka je ake hodnoty ? pretoze je ich tam dost a hlavne meraju sa na volnobeh a pri zvysenich otackach.

Tak pohladaj posledny protokol porovnaj a hod info.

05.01.2015 11:44

Re: Forester SH + LPG BRC, zle emisie

Reakcia na príspevok od používateľa anzo:

14.11.2013 13:54

cauko,, nechcem len prispiet, ale sa hlavne spytat,, na EK som mal zvysene vsetky emisne hodnoty. boli na hrane.Motor (s-turbo, 125kW) bez LPG, ma uz sice 240000km, no nemal som nikdy ziadnu poruchu,ani mi nezasvietila kontroka motora. filtre,oleje,sviecky pravidelne menim,,neviete v com by to mohlo byt?? mam precistit lambdu a skrtiacu klapku?? pomoze to? Dakujem za rady..

ked robis pravidelnu udrzbu tak mi vychadza na sviecky 90k, 180K, a tie sucasne maju 60k co prave moze byt na tej hrane ked je zima a katalyzator je studeny. Precistenie skrtiacej ano, ale ako chces precistit lambdu? Tej pomozes ked to z casu na cas ponahanas po dialnici.

05.01.2015 12:35
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3399
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2008
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101