Diskusné fórum

Sportovni podvozek na Forestera

Autor Správy

Re: Sportovni podvozek na Forestera

Bc tie najmeksie su take ze ked skusis rukou zmačknut auto za blatnik napr tak sa to nepohne ani o mm, kvalitovo su nikde na urovni thajwanu, celkový dojem je ale dobrý no zabudni na teren je to skratka tvrdé. Ale podlmna ak chodis jaydit na sosnovu, mas tam ecutek ktakemu auto sato hodí

31.10.2012 07:38
555
avatar

Re: Sportovni podvozek na Forestera

Nuz neviem etda, co si mam mysliet. RA seria je race only, to sa na offroad moc nehodi. Cesi pisu monootube dizajn, ktory tam nevidim, skor to vyzera na dvojplastovy kvapalinak a na UK stranke je monotube verzia MH. Ta sa tiez na offroad nehodi.

Ked uz to rozoberame. Na offroad sa davaju trosku pevnejsie pruziny, ale su dlhsie a tak tam nie je tak intenzivny narast Newtonov na milimeter stlacenia, alebo kg/mm v tom rozsahu, kde pracuju, ked su zatazene. Laicky povedane, mas pruzinu o dlzke L, maximalnej sile zatazenia, ktoru prezije bez poskodenia Fmax a nejakej charakteristike, ktora hovori, kolko kg potrebujes, aby si ju stlacil o 1mm. Toto + par dalsich parametrov /priemer drotu, stupanie, pocet zavitov.../ vytvara modul pruznosti - to ako sa sprava. Tie od BC su linearne, co nie je na offorad moc dobre, na rozbity asfalt a sotolinu sa pouzivaju progresivne. Tie su bud vyrobene ako 1ks pruziny, alebo sa pouzivaju pomocne, ktore maju Fmax rovnaku, ale hodnota mm/kg je ovela nizsia ako hlavnej pruziny a tak sa pri urcitej zatazi zavrie a maka hlavna. Toto pomaha tlmit razy a zaroven nedovoli dosadnut uplne na doraz. Nesmiete si to mylit s ako to nazvat slovensky /v angline to je jasne.../ s pruzinou, ktora ma za ulohu iba zabranit tomu, aby linearna neskakala na tlmici, ked sa tlmic maximalne roztiahne a zvysok casu je uplne stlacena. Vseobecne nie som fanda lineranych pruzin inde ako na okruh. Asi som uz trosku uletel.

Spat k podvozku. Tlmic na sotolinu/offroad ma dlhsiu piestnicu, z jasneho dovodu a tuto ani jeden taky nie je. Ani Tein nema moc produktov v tejto oblasti, da sa to obmedzit na Gravel HG a Nkovy set. Prvy je tak 3000€ a druhy 16000 smile. Tein sa mi paci koli tomu, ze sa rozdiel od typicky tvrdych pruzin, snazi pouzivat maksie napr pre STi Forester pouziva 250mm pruziny a 4kg/mm predok aj zadok a vacsina pre Forester je 5/4.

Tein budes mat pohodlnejsi a slabsi na okruhu, BC presne naopak. Betonova dialnica jednoznacne Tein.

31.10.2012 10:33
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101