Diskusné fórum

Bi xenon šošovky-montáž

Autor Správy

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Rozmyslal som aj na origo,ale v prvom rade by to boli zasa ziarovkove svetla,xenon bol len v JDM autach,Sti svetla maju inu kablovacku,motocek je 6pin a na wrx len 3pin.A v neposlednej rade je cena ci uz za sti alebo morette,pripadne prodrive.Pracu si samozrejme neratam ked to robim sebe a taketo veci ma bavia.

06.02.2013 18:09
555
avatar

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Autonivelacia je mytus, to funguje iba obcasne, prevazne, ked je auto v kludovej polohe a cielom je nastavit automaticky svetla podla aktualnej zataze vozidla, nehrozi realtime nivelacia, to by tie motorceky v svetlach rychlo skapali.

Ak Cosmixove svetlo bude mat spravnu geometriu kuzela a nastavi si vysku, tak rozdiel medzi origo hid a jeho bude zanedbatelny. Skutocny pruser su tie oblukove zvaracky typy bixenon h4, tie vadia aj nizko letiacim lietadlam.

06.02.2013 18:52

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Erik ja netusim o akom mytuse tu hovoris.<br> autonivelacia nie je mytus, je to nieco,co ma svoju funkciu a vzhladom na povahu svetla s vyssou teplotou (ale hlavne zdroja s vyssou svietivostou/ucinnostou) je to velmi dolezita vec.<br> absolutne nesuhlasim s tym,ze to funguje "iba obcasne, prevazne, ked je auto v kludovej polohe" . ano, samonivelacia ma za ulohu sledovanie zataze zadnej napravy - a to je prave to najpodstatnejsie. pretoze je sakra rozdiel byt v aute sam,alebo mat niekoho na zadnom sedadle. a na to tam je samonivelacia. a prave toto je 99% vsetkych problemov tykajucich sa tuzingovych xenonov - neschopnost takeho auta reagovat na zvysenu zataz.

po druhe, adaptivne svetlomety (subaru take samozrejme nema) maju funkciu "realtime" nastavovania vysky svetlometov. to nie je len o zatacani do zakrut ci krizovatiek. z vlastnej skusenosti potvrdzujem,ze je to skutocne uzitocna vec.

po tretie, poznam stana a viem, ze je to fachman. preto verim, ze tie jeho xenony budu nastavene dobre a nebudu mat zvaraci efekt smile . ale pre drvivu vacsinu tuzerov , ktori prichytia vybojku do paraboly tekutym kovom hovorim toto smilesmilesmile . a odporucam precitat clanok, ktory onehda dal na web kolega miloxko v teme xenony .

smile

07.02.2013 08:26
555
avatar

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Mytus, pretoze kazde auto, ktore stretavam v protismere na nasich krasnych cestach, blika svoju verziu morzeovky a zdaleka sa to neda porovnat so zbranovym systemom napr. u M1 Abrams, kde autonivelacia funguje smile.

07.02.2013 08:57

Re: Bi xenon šošovky-montáž

ok,<br> na najblizsom zraze (ked samozrejme konecne prides) nalozim jura kollara a mareka uhnaka na zadne sedadla, odpojim senzory na zadnej naprave a zasvietim v protismere - respektive ti vyhotovim uplne gratis detailnu rentgenovu snimku tvojej dutiny nosnej smile

07.02.2013 09:34
555
avatar

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Seriovu Fabiu + modre 100w ziarovky, co je tazky standard v mojich koncinach, neprekonas smile

07.02.2013 09:45

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Takto vyzera hotove svetlo.Už len nahodiť na auto a svietiť.

10.02.2013 18:21

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Svetla namontované a nastavene zatial len na stene,na prístroj pojdem neskôr.

tlmene

tlmene

dialkove

dialkove

13.02.2013 18:35

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Trochu som prerobil svetla o ktorých je toto vlakno. Z dôvodu deformacie striebornej krytky teplom od výbojky som musel urobit evo2 verziu. Čierna krytka je z Fordu galaxy 2gen.

28.02.2015 14:16
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101