Diskusné fórum

Impreza matt black?

Autor Správy

Re: Impreza matt black?

Ahojte, chcem dat svoju Imprezu (prva gen.) do matnej ciernej - nie hned, ale az niekedy na jar. Doteraz som za jedinu alternativu povazoval foliu a nechcel som do toho davat 600+ eur, tak pripadali do uvahy skor nejake lacnejsie, coho som sa aj bal.

Prave mi padol do oka produkt s nazvom PLASTI DIP a vyzera to celkom zaujimavo, avsak nepoznam nikoho co by s tym mal skusenost. Co na to hovorite, pozna to niekto, skusal to niekto?

Moja Impreza vyzera takto a chcem ju dat do ciernej farby.

Tu je nejake videjko na pochopenie co to je: http://www.youtube.com/watch?v=rNY9Dx617N8

Budem rad ak sa vyjadrite a popisete nejake pros&cons tohoto zazraku..... Dakujem.

04.02.2013 15:16
555
avatar

Re: Impreza matt black?

Minimalne Uhnak to pochopil uz skor a ma to a maske nastriekane. Mimochodom to dovaza chlapik, ktory je nadsencom do Subaru a je zo Samorina.

04.02.2013 16:01

Re: Impreza matt black?

Technicky je to identicky material ako folia. Zatial s tym skusenosti nemam, no urcite to kuknem. Co ma zaujima je, ako sa to chova v umyvarke, alebo ci sa to nebude strhavat, ked sa to natrhne. Z tych hladkych dielov to islo pomerne lahko.

Kedze je to na rozpustadlovej baze a obsah suchej zlozky je len 24%, 76% ide do luftu. Riedidlo bude rychlo prchat a bude agresivne. Dobra sprava je, ze to rychlo zaschne. Zla sprava je, ze to moze poskodit opravovane diely.

V kazdom pripade za malo penazi, vela muzikysmile

04.02.2013 16:16

Re: Impreza matt black?

nebudu problemy s policiou ked zmenis farbu auta? V LM to ma chlap na celom passate a nevyzera to zle. Pozeral som to aj blizsie a nikde to nebolo narusene od kamienkov a to uz bola zima.

04.02.2013 17:33

Re: Impreza matt black?

Neviem ci hej, ale tak stale sa da spravit prepis farby v TP.

04.02.2013 18:23

Re: Impreza matt black?

Tych farieb je viacero, mimo ine aj transparentna a flourescentna. S policajtami a STK problem bude, kedze to nie je certifikovany reklamny celoplosny polep (okrem priehladnej samozrejme).

Velmi sa mi to zapacilo, tak som patral. Znaciek je niekolko a samozrejme kazdy chvali sam seba. Bude to zrejme na jedno kopyto a ako to uz byva, vyrobca je iba jeden pre vsetkych.

Na jar idem pokusne striekat synov Starlet, karoseriu na cervenu a disky na bielo

smile

04.02.2013 18:43

Re: Impreza matt black?

V priebehu mesiaca budeme toto robit aj v TN, chceme to skusit najprv na svojich autach, a uvidime co to povie.. kazdopadne na testovanych kolesach to zatial drzi bez problemov, a umyvali sa aj wapkou..dolezite je, aby wapka dlhodobo nestriekala pod vysokym tlakom na jedno konkretne miesto..cize nebezpecne je ked je wapka tak 5 cm od povrchu.. Neskodi tomu ani umyvarka..

Folie mam doteraz odskusane na dvoch autach, zatial som spokojny, a to maju folie tri roky...

04.02.2013 19:50

Re: Impreza matt black?

Je to fajn vec ale na odolnost folie to nemá inak je to velmi jednoducho aplikovatelné aj odstrenitelné

04.02.2013 19:51

Re: Impreza matt black?

btw videl som aj videa na youtube ze ak to natrhnes da sa to celkom v poho spravit len to bude chciet trocha nacvicit

05.02.2013 10:17
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101