Diskusné fórum

Nechat si Lego, alebo nie? Tot otazka...

Autor Správy

Re: Nechat si Lego, alebo nie? Tot otazka...

Zdravim pani,...damy,

Rad by som veskeru spolocnost plejady hviezd na maske poprosil o radu...

Mojim prvym autom je Lego z roku ´99. Je uzasne. Spolahlive,prekvapujuce, je ako dalsia cast tela ked na nom jazdim.

Zial sa mi sype pred ocami a neviem sa rozhodnut, co s nim, (pochopitelne hra svoju rolu aj sentimentalne citenie)ci do neho investovat, alebo predat.

Ma za sebou 205 000 km. Navonok vidno par vad na krase, miestami "kvitne". Casom mi odisiel zadny stierac. Zadny naraznik drzi LTT. Na lavom zadnom kolese je vola, vpredu vola v riadiacom cape. Silentbloky by bolo tiez dobre vymenit. Predpokladam nutnost vymeny zadnych strmenov, minimalne jeden, nakolko pod prachovkou to s piestom vyzeralo zle nedobre. Palivomer funguje kedy chce,parkovacie senzory potrebuju nove cidla. Casom sa ukazali problemy s klbikom pre hydraulicke rameno opretia zadnych dveri, prasklina v zadnom lavom svetlomete (voda), prasknuta pruzina rolety batozinoveho priestoru, nefunkcny zamok na dverach vodica (dialkove odomykanie).

Napisal som, co mi napadlo....

Motor mal vymene rozvody pri 180 OOO km (cca.)vlani v maji. Pohonne ustrojenstvo je spolahlive, motor, prevodovka, 4x4, redukcna prevodovka. (V zime overovane pravidelne na Skalke, Donovaloch a pod.)Tempomat, vyhrievanie sedaciek, elektricke zrkadla, ich vyhrievanie, klimatizacia a spol su plne funkcne...

Tymto sa mili "spoluputnici" na Vas obraciam o radu. Zainvestovat do auta min. par tisic Eur, alebo si kupit novsie Subaru? Zaiste je na trhu mnoho novsich modelov, ktore si nevyziadaju vacsi servis (vid napr. Impreza Outback na autobazareu.sk). Dalo by sa moje Lego vobec za nieco predat? Oplati sa do neho investovat? Ci je lepsie zatlacit slzu a zbavit sa ho?

Dakujem za odpovede.

02.03.2013 22:19

Re: Nechat si Lego, alebo nie? Tot otazka...

ahoj tauri, ako si prosim ta prisiel na to, ze musis zainvestovat par tisic smile ... napada ma jedine vysvetlenie, ze to stale ratas v Sk smile

ja mam forestra 99 s cca 215tis. km a je to drziak na ktorom odchadzaju iba veci beznej spotreby, takze v ramci prehliadok pokial sa riesi co ma, tak nic ine do neho nestopem

tvoje pripomienky su skor estetickeho charakteru a daju sa poriesit roznymi sposobmi a urcite nie za par tisic eur, ak teda neriesis original dielce

co sa tyka funkcnosti auta tak pises, ze vsetko ok, takze pokial si s autom spokojny a prirastlo ti k srdcu, tak by som nespekuloval, lebo nikde nemas napisane, ze ked kupis novsie auto, tak ze bude potrebovat mensie investicie smile

03.03.2013 00:32

Re: Nechat si Lego, alebo nie? Tot otazka...

Ja tú opravu vidím tak na 300-400€. Spotrebák ťa neminie ani na novšom aute. Prasknuté / zatekajúce zadné svetlo má každý druhý, roleta by ma teda netrápila, zadný strmen sa snád podarí rozchodť, nejaké to ližsko kolesa či celý naboj + pár silentov či nejaké čapy nemôže stáť 1000€. Ja si nejak nepotrpím na to aby auto vyzeralo TIPTOP z vonku, už som si také raz kúpil a dva týždne po kúpe mi ho nejakých chumaj obtiahol iným autom po celom boku pri trenčianskom výstavisku a za dalšie dva týždne mi puberťci prevalili kapotu na diskotéke (asi sa na nej honili)smile

Auto som menil kôli tomu že som potreboval 4x4 čo predošlé auto nemalo, kúpil som havarované a aj vrátane výmeny zadného blatníka má dodnes po dvoch rokoch kedy cena išla o dosť dole stálo možno aj menej ako najlacnejšie auto z terajšej ponuky. Z bodu A do bodu B ma odvezie rovnako, ako iné za ktoré by som si vtedy priplatil o dobré 4000€ viac

Tá Impreza je síce pekná, ale malá, (aj tú máme doma, síce sedan), motoricky ma zrovna tiež neuspokojuje, tak tiež ma už neláka MT a toho komfortu voči Legacy je tiež menej, ak ťa omrzelo terajšie auto a miesto investovania do starého radšej vezmeš novšie tak si najskôr prever čo ti nebude Impreza malá

03.03.2013 01:28

Re: Nechat si Lego, alebo nie? Tot otazka...

@ hybco & Ivanko: Chlapci, pisete mudro. Po cenovej ponuke v nemenovanom oficialnom servise som si radsej kupil diely z after market ponuky. Z toho hladiska nevidim problem v drahotach. Skor vidim problemm v nahromadenych problemoch.

Skor je otazkou, kde kupovat diely, a kde dat opravit. Vedeli by ste poradit nieco? Pohybujem sa vacsinou v priestoroch okolo ZV a NR...

Som sice puntickar, no v tomto pripade nebudem mat nikdy vystaviskovy stav. Chcem len, aby mi auto sluzilo este aspon par rokov s tym, ze skoncim bez ujmy na zdravi.

Otazka do plena: Vie niekto o Legacke, ktora je ponukana na diely? Niektore su proste na nezohnanie. Dakujem.

03.03.2013 09:42

Re: Nechat si Lego, alebo nie? Tot otazka...

Z tých použitých dielov je rozumné zhánať akuráť tak ten motorček stierača (ak je chyba vôbec v nom - aj kabeláž občas štrajkuje) S tým zadným svetlom je to tak ako som písal vyššie, nemusí byť na pohlad prasknuté a aj tak donho zateká. Diely si môžeš objednať z www.autofra.sk ale treba byť obozretný, pre prkotiny sa to neoplatí, lebo platíš 2x dopravu + províziu

Jedno LEGO máš na rozpredaj v Pezinku treba si len overiť aktuálnosť ponuky

03.03.2013 10:16

Re: Nechat si Lego, alebo nie? Tot otazka...

DOkažem pochopiť tvoju citovú väzbu k autu s ktorým si niečo prežil.Mal som asi 15 aut a vyslovene ľúto mi je len za dvoma... Lancia Delta HF Turbo a Legacy Turbo 1generacie.Asi je zbytočne sa tu rozpisovať prečo.smile Ak ti je ľúto to predať tak si jednoducho spočítaj koľko by si musel doložiť na ďalšie auto a či to bude až taký posun dopredu.Inak je voľba jasná a pomocou použitých a aftermarket dielov si myslím že to nie je až taka tragédia.Mam skusenosť že Intercars ma celkom dobrú ponuku na Japonske auta,podarilo sa mi tam zohnať aj veci ktore inde nemaju.

03.03.2013 10:55

Re: Nechat si Lego, alebo nie? Tot otazka...

Duplicitnu temu s rovnakym nazvom som vymazalsmile

03.03.2013 11:22

Re: Nechat si Lego, alebo nie? Tot otazka...

Urcite by som to nepredaval. To auto nema cenu a ked mu das doping v podobe par stoviek, bude sluzit velmi dlho. Jazdene diely sa daju kupit za par supov. Okrem toho, nemusi sa vsetko robit naraz. My mame doma takychto kuskov niekolko - Corolla 97, Starlet 91, 4Runner 89. Auta z 90tych rokov maju cosi do seba a dnes sa take uz nerobia.

03.03.2013 17:15

Re: Nechat si Lego, alebo nie? Tot otazka...

Nazdar sukmenovci...

Dakujem za poskytnute rady. Rozhodol som sa, ze si svojho milacika este nejaku dobu necham. Ved zasvateni vedia, ze tietoe Legacky zabije bud meteorit, alebo staroba.

Prosim ale o radu vas skusenejsich. Pokukujem po nahradnych dieloch. Nasiel som nasledujuci link: Text odkazu sem...

Mal by som zaujem o nasledovnae: Predne svetlomety, zadne svetlomety, klbik pre uchytenie podpery pre kufrove dvere, vyfuk stred, vyfuk koncovka, tesnenia pre vyfuk, brzdove strmene zadne, przdove strmene, predne, motorcek a mechanika zadneho stieraca, zadny naraznik (moj drzi len zazrak)spolu s uchytnymi "kolikmi" co ho drzia na karoserii (mozno su uchytne body rovnake), plastovy kryt zadnych dveri (ta cast co le lakovana vo farbe karoserie), roleta, teda kryt batozinoveho priestoru...nenapada m vsetko....

Mohol by som poprosit o pomoc? Rad by som vedel, ci by boli aspon vymenovane komponenty vymenitelne. Mam Lego rocnik 99. Tym, ze je na linku Outback stracam nadej, ze podvozkove komponenty budu rovnake. No vacsina vymenovanych dielov by v ramci unifikacie vyroby malo sediet.

Dakujem za vase odpovede.

09.03.2013 20:50

Re: Nechat si Lego, alebo nie? Tot otazka...

praveze podvozkovych dielov je 95percent rovnakych. Taktiez aj svetla, naraznik je trosku iny,ale myslim ze body na uchytenie ma rovnake.Motorcek stieracov pasuje, svetla tiez. cize v skratke, vymenovane by malo sediet vsetko

09.03.2013 20:54
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101