Diskusné fórum

Makky brzdovy pedal

Autor Správy

Re: Makky brzdovy pedal

na to samozrejme niekoho potrebujes ale VS na to netreba

23.04.2013 12:07

Re: Makky brzdovy pedal

dobre, takze vymeni mi to kde-kto, odvzdusni tiez, aj mechanik bez VS, este tak nejaka orientacna cena by nebola? nasiel som nieco na ebayi za 220e ale to sa mi zda nejako celkom dost, ci je to este super cena?

23.04.2013 12:11

Re: Makky brzdovy pedal

tak som sa objednal do JRT na buduci utorok, mam s tym autom viac veci, tak to hadam daju dokopy, p. Janiga do telefonu tvrdil, ze este nevie o pripade ked by sa musel valcek menit, ze to bude mozno len zavzdusnene, ze ked to uvidi tak zbada... ked sa z tade vratim, tak dam vediet, m.

23.04.2013 16:03

Re: Makky brzdovy pedal

Toz, podobne auto, podobne driving academy, a rovnaky vysledok. Cize presne ako popisujes, brzdis a potom das este trochu az sa dostanes na podlahu. Jedine co mozem povedat, ze sme nacvicovali krizove brzdenie a skolitel to presne povedal, ze takto sa to ma spravat. Ked to pretlacis, vypne ABS a kolesa trvalo zablokujes. Uzitocne ked potrebujes aby sa auto valilo smerom ktorym ides/smykas sa. Treba povedat ze potom som to zamerne skusal a nezda sa mi ako vada, zacinam to povazovat za ficuru(zelanu vlastnost) a nie chybu. Taka skoda ze zliezol vsetok sneh!

26.04.2013 22:14

Re: Makky brzdovy pedal

marcel, chces mi povedat ze si bol subom a robilo ti to presne to iste a dokonca ti instruktor povedal ze tak je to spravne? naco by som akoze mal potrebovat, aby som "vypol" ABS a auto islo ako na sankach? sprava sa to tak isto aj ked stojis na mieste a stlacis naplno pedal? odvtedy co som to zistil to skusam na kazdom inom aute a nerobi to tak ziadne, spytam sa v JRT co oni na to...

Ak mozem poprosit citatelov webu, ked budete hocikde STAT na parkovisku alebo semafore s nastartovanym motorom, skuste si to, len celou silou zatlacit na pedal a zistit co sa stane, zistene sem napisat aj s modelom a rocnikom auta, lebo zda sa mi to ako dost zvlastna vec

DAKUJEM

27.04.2013 08:09

Re: Makky brzdovy pedal

Keď som mal neodvzdušnené zadné brzdy tak mi to robilo to isté ako Tebe. Pedál sa prepadol až na podlahu. Brzdiť to začalo až na druhé zošliapnutie pedálu, a to kľudne aj do šmyku. Po odvzdušnení bŕzd je všetko vporiadku, pedál je tvrdý ako sa sluší a patrí. Nesmie sa prepadávať, to je chyba a nie vlastnosť. Mám Forestra ročník 1999.

27.04.2013 13:49

Re: Makky brzdovy pedal

Toz, opat odznova. Cvicili sme nudzove brzdenie. Instruktor sekiroval ludi predomnou, vysvetloval ze ked uz je zle a idem bokom, tak sa niekedy oplati drzat auto v tomto smere. Cize smykom po ceste so zablokovanymi kolesami. (bez ABS, vsetky kolesa stoja) Auta s ABS ked je aktivne "kopu" do pedala, ale ked to este pretlacis, dostanes pedal na podlahu pricom zablokujes kolesa. (vypnute abs) A cuduj sa svete, pridem na plochu brzdim o dusu, auto ide vseliako. Instruktor krici BRZDA, tak na to dupnem, pedal sa prepadne na podlahu, krasne hodinky a stojim ako ze na ceste a nie v jarku. Konftontovane s Polom a Oplom a rovnake spravanie.

29.04.2013 10:34

Re: Makky brzdovy pedal

Mám Legacy r.2007 a brzda sa správa rovnako ako popisuješ - pri veľmi silnom zošliapnutí niečo "cvakne" a pedál sa postupne prepadne až na podlahu. Skúšal som to aj na novšom Forestri a bolo to podobné.

29.04.2013 22:11

Re: Makky brzdovy pedal

Bol som v JRT, a tam mi povedali, ze je to normalne spravanie pedalu, ze aj na mieste ked sa stlaci a pukne, tak je to spravne, nevedel mi on vysvetlit, ze preco je to tak. Takze zatial verim marcelovej teorii :) mx.

01.05.2013 08:51
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3399
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2008
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101